Expendables: Postradatelní (2010)

Akce skvělá, zapamatovatelná, charakteristická. Krev všude, kde patří, nikde zbytečně, nebo samoúčelně. Postavy jednoduché, ale dobře rozeznatelné a fungující jako tým. Ultimátní střelba z pistolí a brokovnice. A samozřejmě svatá trojce v kostele. Celkově ten film obsahuje kvanta věcí, které jinde nenajdete.

Karate Kid (2010)

Chtěl bych být ve věku hlavní cílové skupiny - dostali luxusní film na který budou pár let vzpomínat. PS: dívat se na malou verzi Willa Smithe je přinejmenším zábavné.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Zatímco Clash Of The Titans považuju za nehoráznou slátaninu, tak tohle jede podle přesného příběhu, akce je působivá Princ se pohybuje jako v herní předloze a vše hezky graduje. Opravdu škoda, že titáni vydělali mnohem více, tohle ale určitě doporučuju.

Tekken (2010)

Chápu, že ten film nebude perlit scénářem, ale vadí mi, když je v Tekkenu naprosto rozhozený turnajový strom, nebo když takový Eddie Gordo (jedna z nejsilnějších postav herní série) dostane na prdel už v prvním zápase a to v poměrně hodně krátkém čase. Celkově jsou souboje strašně krátké. Kdyby ten film více využíval různých stylů postav a založil by na tom zajímavější souboje (né model jeden mlátí a druhý dostává a pak se to otočí) a bylo by to líp natočené, tak bych tomu v klidu dal i 4*, ale ty souboje jsou prostě zabité a tekken je nejvíce cítit z názvu a vzhledu postav. Jinak nemám rád filmy, které mají 100% stopáže v noci.

Střelci na útěku (1998)

Scénář jakoby nebyl a celkem dost tomu chybí pořádný drive - motivace hrdiny. Přestřelky fajn, ale kolem se to strašně plácá a když se neztotožním se střílícím hlavním hrdinou, tak je něco špatně.

Bez soucitu (2010)

Srovnání s 96ti hodinama se přímo nabízí, ale zatímco 96 hodin je perfektní akční jízda, tohle je jakási rádobyakční slátanina... akce místy ujde, scénář snad není. Celkově i pro fanoušky žánru nic, bez čeho by nešlo žít...

Odpočítávání (2010)

Po pár hodinách od zkouknutí si na tenhle film sotva vzpomenu a našlo by se i poměrně dost chyb. Celkově mi nejvíce vadila snaha o moralizování ohledně mučení, protože v tomhle konkrétním kontextu bylo mučení nejen oprávněné, ale snad i jediné možné východisko. Tím se ze Samuelovy postavy stal jediný "normálně uvažující" člověk široko daleko, zatímco ze všech "moralistů" to udělalo v podstatě idioty, kteří nevidí za roh - speciálně u vojenských důstojníků zamrzí jejich upřednostňování života jednotlivce, před životy miliónů. Rozepisuju to, protože na tom ten film celkem hodně stavěl, přitom právě toto tam silně skřípalo.

Kniha přežití (2010)

Bylo to celkem dost působivé... scénaristicky nic moc, ale ty obrazové výjevy byly hodně dobré a v hodně velkém množství a závěr jsem si hodně užíval. Akční scény taky ušly. Celkově to nízké hodnocení spíše nechápu.

Alenka v říši divů (2010)

překvapivě nezajímavé, bez nějakých pořádných nápadů, bez překvapení, bez myšlenky a od Burtona bych vážně čekal víc. Kudos za skutečně sympatického kloboučníka - jedinou postavu, která mi nějak víc přirostla k srdci.