Max Payne (2008)

Celkový look filmu je parádní a podání valkýr se mi líbilo mnohem víc, než jsem původně čekal. Ovšem co z toho, když to pohromadě drží v podstatě nudný a nezáživný příběh s naprosto dementním scénářem. Opravdu velká výtka však směřuje k akci - ta hra se proslavila filmovostí a pojetím akčních scén, snad ideální materiál na úspěšný film podle herní předlohy. Ve filmu se však střílí opravdu málo. Když vezmu v úvahu, jak vizuálně ten film vypadá a jak by mohl působit s normálnějším scénářem (i kdyby s hromadou klišé... ale fungující) a s mnohem větším množstvím akce, tak mi přijdou i ty 2* moc. Zabili Maxe, parchanti jedni.

Beowulf (2007)

film kvůli technologii ztrácí dost epičnosti a emocí, jinak však funguje a solidně odsýpá. Hodně se mi líbilo převedení legendy na plátno a celkový pocit bájného hrdiny a doby. (dveře a hláška I... am.... BEOWULF mi zní v hlavě ještě v roce 2010) Kdyby byl film pojatý více stylizovaně (ala vánoční koleda) nebo natočený s herci, tak bych možná dal i 5*, ale tady to technologie opravdu často zabíjí, takže ty 4 jsou spíše slabší.

96 hodin (2008)

Po pěti minutách nastoupí nejůžasnější telefonní hovor jaký znám (už v traileru jsem na tom ulítával) a pak přijde na scénu drsňák ze staré školy, který jako parní válec projede filmem a moderním a cool způsobem se prostřílí a probije až pro svou unesenou dceru. Liam Neeson si ten film naprosto užívá a já s ním. Pro fanoušky žánru povinnost a náběh na kult.

G. I. Joe (2009)

Tenhle film se nesmí brát vážně. Opravdu ne. Ale pak je to adrenalinová jízda, plná nabušené akce a hlášek. V rámci žánru bych filmu vytknul maximálně horší digitální efekty, na které se ale dá zvyknout/překousnout. Jinak pokud snesete dnešní hollywood, tak tento film je vyloženě škatulkový - hlavní sympaťák, černý hláškující kámoš, extrémní záporák a jeho sexy asistentka, zlý a hodný asiat jako bývalí známí, hromada megacool meganereálných zbraní, vychytávek a lokací. Výsledek? S vypnutým mozkem film, který parádně odsýpá od začátku až do konce, servíruje akci, o které si jiní můžou nechat jen zdát a zasmějete se víc, než u mnoha "romantických komedií" (které nejsou ani romantické, ani komedie) Na takové filmy chodím vážně rád :) UPDATE: viděno několikkrát a baví víc a víc.

Iron Man (2008)

luxusní komicsová jízda, která stojí na charismatu hlavního hrdiny a na tom, že hrdina teprve vzniká. Hodilo by se epičtejší finále a celkově více akce, jinak ale parádní nástřel série, který si kdykoli rád pustím.

Vzhůru do oblak (2009)

Jestliže se začnu dívat na ANIMÁK a po asi 5ti minutách mi slzí oči dojetím, tak je hodnocení téměř jisté... dál to pokračuje jako hodně kvalitní film a v rámci serioznějších animáků je to pro mě jasná jednička. Můžu jedině doporučit.

Avatar (2009)

Výjimečný filmový zážitek a jeden z filmů, na které se vyplatí jít do kina víc než na jiné. Celý film je jeden velký, audiovizuální požitek plný úžasných a okouzlujících výjevů. Příběhově se opírá o relativně jednoduchý příběh plný archetypálních postav, celkové podání je ale úžasné a Quaritch uzavírá mou aktuální svatou trojci záporáků. (Matrix-Smith, The Dark Knight - Joker, Avatar - Quaritch). 3D ve filmu není nutností, ale nejít na něj by byla chyba, protože na mnoha místech tím objekty dostávají reálně monstrózní rozměr (např. trucky nebo přistání raketoplánu hned ze startu) a celkově to filmu dodá na kráse a epičnosti. Pandora samotná je úchvatná, žijicí vlastním životem a ani sekundu nebudete váhat o její existenci. Jako bonus má Avatar snad nejlepší dabing posledních několika let. Celkově je to řemeslně dokonalé dílo, měnící kino na výletní portál vstříc perfektně uvěřitelnému světu, který vás pohltí a do konce nepustí. Vrátíte se tam rádi, věřte mi ;)