Velká premiéra (2022)

Nepochopil jsem, proč vůbec byl ten film natočen. Příběh slabý, zápletka chabá, jednání postav hloupé, poetika nulová. Nebyl jsem schopen se identifikovat ani s jednou postavou, titulní postava nebyla vůbec sympatická, vedlejší postavy přehrávaly a ten konec...darmo mluvit. Dvě hvězdičky dávám jen za přijatelnou stopáž, slušnou hudbu i kameru a kozy Jenovéfy Bokové.

A co když je to pravda? (2005)

Romantická duchařina. Ohraný téma, nijak invenční, ani moc vtipný, ale hezký zahraný od obou hlavních představitelů.

Tina a Vore (2018)

Co jsem to vlastně viděl?! Ti seveřani jsou prostě jiní. A tenhle film je důkazem. Zvláštní, fantasmagorický, ujetý, hororový, zamilovaný, bizarní, epický, živočišný film. Pokud si zvyknete na pomalé tempo a celkovou jinakost, pak vás i rozpřemýšlí... Není pro každého. Sám nevím, jestli bych se podíval podruhé. Přesto 75%

Černá díra (2011) (divadelní záznam)

Zábavná absurdní jednohubka odehrávající se v časoprostorové smyčce na zapadlé benzínové pumpě. Všichni herci ukázali, že patří k naší naprosté herecké špičce, a že dokážou lusknutím prstů přepínat mezi odlišnými typy postav. Bavil jsem se .

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Asi nejlepší z celé série zfilmovaných Mayovek. Nostalgie, romantika, vzpomínky na dětství a maloměstské kino s vůní žvýkačky Pedro.

Prokletý ostrov (2010)

Vlastně úplně jednoduchý příběh. Ale natočený a zahraný tak, že do poslední chvíle nevíte, jak to všechno vlastně je. K tomu skvělá hudba i kamera, které budují správně hustou atmosféru. Moc dobré...

Než jsem tě poznala (2016)

Tentokrát musím hodnotit srdcem. A tam mi to vychází na plný počet hvězdiček...

Florenc 13,30 (1957)

"Ta bílá dálka, to je láska má..." Jasně, je to ideologický škvár, ale zároveň krásně nostalgický, milý a vtipný film.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Brdečková předloha je skvělá. Ale film, především zásluhou skvělého castingu a výtečné režie, je naprosto geniální. Zlatý fond české kinematografie.