Máj (2008)

Myslím, že se Mácha obrací v hrobě. Proti Brabcovi nic nemám a Kytice byla třeba vážně povedená, ale co bylo tohle? Ke krasné milostné básni(která mimochodem měla i jiný scénář) to má hoooodně daleko. Jarmila, která je asi němá a ješte pornoherečka, přiteplenej Vilém, kterej spíš vypadl z Tokio hotelu než z bandy loupežníků a sto let starej poutnik, co ještě neumí recitovat...to poteš!! Doufám, že pana scénáristu straší Mácha každý den před spaním. Sbor duchu pějících na rockovou píseň?? No to jsem teda odešla. Jinak výprava super, fakt krásny, i když někdy to přebarvili tak moc, že nevytónovali třeba barvy obličejů...ale tak, nebudu detailista...

Baaria (2009)

Příjemný a nenásilný průhled do italské historie, do myšlenek Italů. S příjemnou hudbou a krásným prostředím.

Vejdi do prázdna (2009)

Asi tak do půlky filmu jsem byla přesvědčena, že to neni tak strašný. Na úvodní titulky je sice treba kurz rychločtení, fonty jsou ale úžasný a grafika ještě lepší. Vcelku mě uchvátilo, že je to točeno okem člověka, ne vzdáleného neutrálního pozorovatele, jako skoro vše. Asi to pánové točili na jednom dlouhym tripu, není to úplně na škodu, aspoň vás to vtáhne do tý feťácký atmosféry. Osobně jsem si přišla, že jsem vyhulila asi tak 5 brk a jen se vezu. Některé scény jsou zbytečně zdlouhavé a nepochopitelné...světlo?! Potrat a embryo zblízka jsem taky nutně vidět nemusela. Když už vám přijde, že už se nic víc nemůže stát a že místo dvou tam už sedíte pět hodin, přijde asi 20 scén orgií a sexu, aby režisér potvrdil, co je jeho oblíbená činnost. Nikdy jsem neviděla lidi při filmu tak přikované, jako ty konce nedočkavé dnes, prostě už vůbec nevěděli jak si sednout a jen trpěli a doufali v brzký konec. Nakonec, když už proklínáte všechny tvůrce filmu, co to sakra vytvořili, přijde ta nejabsurdnější scéna pohlavního styku, vniknutí, oplodnění, reinkarnace a porodu a vy si konečně můžete oddechnout. Jste volní ze spárů Gaspara Noého, díky bohu.

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Serga jsem nikdy zvlast neposlouchala, ani nejsem nejak zainteresovana do jeho zivota (jeho nejznamejsi a nejzamilovanejsi pisen smaozrejme znam). I presto me film zaujal, za zacatku protkan skvelymu grafikami, urcite vas nemohl nudit, protoze to rozhodne nebyl nudny zivot. Druhe ja ve forme obri figurky byl primo excelentni tah. Moc biografickych snimku jsem zatim nezhledla, ale i pres to si myslim, ze je tato velmi povedena.

Pravidla moštárny (1999)

Filmove tomu nelze nic vytknout...skvele natocene, dobove vyborne umistene...proste pastva pro oci. Kdo ale cetl knihu a zamiloval si ji stejne jako ja, pochopi, ze naprosto obchazi puvodni predlohu. Chapu, ze uz tak ma film 2 hodiny a vmestnat na filmove platno cely obsah knihy je nemozne, ale prijde mi, ze nektere dulezite pasaze a souvislosti jim jaksi vypadly a je to nesmirna skoda.

Requiem za sen (2000)

Každý člověk si v tomto filmu najde vlastní část, vžije se do osobnosti, která je mu nejblíže...celé ho to naprosto pohltí a nedovoluje mu myslet na nic dobrého či optimistického...dala bych to jako film, který povinně musí vidět každý dospívající člověk, aby se mu drogy a stavy, které po nich mohou nastat, naprosto zhnusily...ani nemluvím o tom, jak skvěle je to natočené, střihy, ve kterých si šlehaj, jsou naprosto dokonalé, člověk má až husí kůži, jak skvěle to popisuje celou situaci...jak vyborně se to dostane člověku pod kůži, jako by tam opravdu stál a byl součástí, jako by to byla pravdivá událost...ovlivní vás to na hodně dlouhou dobu..jetsli to vůbec někdy z hlavy dostanete..