• Thriller

Bourneovo ultimátum (2007)

Hodnotím mezi akčními jako to lepší, jinak mi to nepřipadlo nijak geniální, pořád jsem vlastně čekal na bombastický závěr, který z toho "udělá" tu v tuto chvili 64. pořadí, ale nic se nekonalo. Děj začal, plynul, plynul a skončil. Škoda.

Ptáčník z Alcatrazu (1962)

Délka filmu mě vůbec nevadila a pokud to tak bylo aspoň z 90% ve skutečnosti, pak přidávám ještě jednu * a smekám co Robert Stroud dokázal.

Dům u dálnice (2008)

Poselství filmu bych ani při polovině mýho IQ nepochopil, na druhou stranu by mě to nevadilo. Za pokus udělat něco zvlaštního 2* Jen tak dál Ursulo, jednou to vyjít musí...

Cesta do Indie (1984)

Být lépe vykreslené a zdůrazněné odlišnosti v mentalitě a myšlení lidí z východní Asie, které mám rád bylo by to za 4*, ale to by byl pak asi úplně jiný film. Takhle mi to přišlo trochu "ploché" spíš jako reálný pohled Evropana / žijícího pod tlakem zdejší propagandy / na asijský svět. A na tuto myšlenku je potřeba 163 minut? Film na odpoledne. Škoda.

Ples příšer (2001)

JJ pěkný, čekal jsem že to otočení člověka ve svých názorech bude jako vetšinou nepřesvedčivé, ale tentokrát jsem tomu uvěřil. Díky všem kdo se o to zasloužil. BTW: co takhle založit sekci kdo si zasloužil nějaké ohodnocení ať se to tady neplete s hodnocením filmu

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Ještě že to nebylo o 4 min delší. Byly by to rovný dvě hodiny ztracenýho času v mým životě. Paní Poledňáková už raději nic netočte.

Morgiana (1972)

Film jsem videl jako 25 letý a tehdy bych asi dal i 5* No a pak jsem videl spoustu komedií s Ivou Janžurovou a nemůžu si pomoci nějak jsem pořád i ve vypjatych situacích čekal nějaký ten "distinctive" smích nebo "joke" Trochu mi to rušilo. A tu mi napadá jak je člověk ovivněň, když je herec "zaškakultován". Nic proti Ivě, ale jsou herci u kterých by mě to i po létech nenapadlo, proto za 4.

Padlé ženy (2002)

A to nás západní země i po revoluci poučují o demokracii a svobodě. Asi je to dobré odvést pozornost od svých problémů. NJN my jsme si tenhle svět nevybrali. Ale je tady i krásně...

Telefonní budka (2002)

Není to čistá pětka, ale tohle mě fakt oslovilo. Natočit film v jedný budce tak, aby to mělo po celou svižný děj tak to smekám. Ani chvilka nudy. A že byl krátký? To je právě na tom to umění vědět kdy přestat: Mám pocit být to o 10 minut delší, tak tam byla jasná 4. Prostě vše sedlo jak má.