• Sportovní

Kachní sezóna (2004)

8/10 Pohoda, originalita a zábava. Jako zarytý Jarmuschovec nedám 5 hvězd, protože v tomto žánru pomalu plynoucího času a intenzivní atmosféry už mám svoje favority. Na druhou stranu jsem rád, že filmy tohoto formátu umí točit kvalitně i někdo jiný.

Woodstock (1970)

9/10 Ponořtě se do té atmosféry sounáležitosti, přirozenosti, opravdovosti a opojné hudby. A možná si stejně jako já zastesknete, kdybych jen mohl...

Někdo to rád horké (1959)

9/10 Velice příjemná, svižná a pohodová komedie. Co říct abych jen nepřemílal stejná fakta dokola? Mě prostě učaroval ten kontrabas ;)

Hry bez hranic (1965) (pořad)

10/10 Wow!! Slovy snad ani nejde popsat jak jsem se jako malý těšíval na tenhle geniální soutěžní pořad. Oranžoví jsou prostě nejlepší !!! ;)

Superman se vrací (2006)

8/10 Ano, létajících 250 Miliónů dolarů se tady určitě nezapře... Superman se k nám vrací ve velkém stylu. Vizuální stránka je totiž jedním z hlavních faktorů, které nesou legendu o Supermanovi důstojně dál. Krásně ji ovšem doplňuje hned několik dalších. Ať už Lex Luthor, který umožnil Kevinu Spaceymu velice hezkou zastávku na filmovém plátně, nebo charakteristická velkolepá hudba či trefný humor. Když přehlédnu pár drobných nelogičností, (Lois Laneová zřejmě nemá nejlepší paměť na tváře ;) tak musím uznat, že superman zachránil nejen milióny lidí před katastrofou, ale i mě, před úplnou abstinencí kina.

Škola hada (1978)

7/10 Když pominu nenáročný příběh a jednoduchou zápletku, tak musím tomuto průkopnickému dílu vzdát hold. Už před tolika lety dokázali tamější tvůrci dovést Kung-Fu souboje do vizuálně velice přesvědčivé podoby. Navíc film obohatili i o mnohé další pohybové kreace (jako například scéna, kdy se Jackie Chan snaží vzít starému mistrovi jeho misku, a podobné). Doporučuji každému fanouškovi Kung-Fu klasik jako Tygr a Drak či Hrdina, aby se podívali, jak vypadaly kvalitní počátky tohoto žánru.

Rozchod! (2006)

7/10 Obsahově Break-Up rozhodně není nijak překvapivý, podobné rozchody, hádky, usmiřování a naschvály jsem viděl snad ve všech možných odstínech a příchutích. Na druhou stranu si ale myslím, že by tento snímek mohl pomoct mnoha párům, aby si uvědomily několik věci dřív, než se pro ně mohou stát osudnými. Takže ponaučení? Každý chlap by se měl naučit nahlas oceňovat i ty všední záležitosti a každá žena by zásadní proslovy měla říkat mnohem jasněji a bez metafor. Aby potom nezbylo každému jen to proklaté What if?

Hlava-22 (1970)

7/10 Skoro se stydím přiznat, že jsem si tento filmek původně půjčil jen proto, abych se trochu dostal do obrazu pro maturitní zkoušku z ČJ ;) O to milejším překvapením pak bylo zjištění, že humor, kterým Joseph Heller popisuje svoje zážitky z 2. světové války mi velice dobře sedí. A ve spojení se svým zábavně absurdním přístupem k válce, se Catch-22 zařadila mezi nepočetné řady mých oblíbených válečných snímků respektive knih. Takže jestli vás takovéto dílo nenaláká ke světové literatuře... then I don't know what will ;)