28 dní poté (2002)

Občasné logické a scénárictické kiksy mě docela štvaly, ale celkem povedený film o lidské nátuře.

Plán 9 (1959) odpad!

Jednoznačně se přidávám k "odpadující" polovině CSFD. Chápu, že něco může být tak špatné, až je to dobré. Ale tohle je ještě mnohem, mnohem horší.

Juno (2007)

Dobrý film o jednom dospívání. Z postav jednoznačně vede otec, který byl prostě cool. Někde tady v komentářích jsem narazil na poznámku, že Juno "nadává na hodiny sexuální výchovy, aby se následně vyspala s "vysněným sportovcem"". Tak to mě teda poser, jestli je v tomhle filmu Paulie typicky americký středoškolský "vysněný sportovec".

Železná lady (2011)

Asi nemá cenu psát to, co už tady bylo napsáno stokrát - vynikající Meryl ve filmu na houby. Dlouho jsem neviděl takhle zpackanou biografii. A pokud jsem to špatně pochopil, a nebyla to biografie, tak je to ještě mnohem horší.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Celkem solidně rozjetý film, u kterého jsem se bavil a čekal jak se vyvine. Naprosto tradičně přišel rádoby vážný zlom, postavy reagovaly všelijak, jen ne reálně, a následně vše zamířilo do trapného a vše ničíciho závěru. Alice, bod dolů.

Rumový deník (2011)

O čem tohle jako bylo? Totální bezduchá podivnost, která mě jaksí úplně minula. Dvě hodiny NIČEHO na plátně mě přestaly bavit asi ve třetí třídě...

Odcházení (2011)

K filmu jako takovému to má trochu dál, vysloveně leze ven divadelní předloha. Když se film srovná se záznamem divadelní hry samotné, nic nového nepřináší a víceméně věrně hru kopíruje. Nic nového, ale ani nic špatného. Ještě bych připomněl nadstandardního Kaisera, který mi přišel opravdu vynikající.

Requiem za sen (2000)

Viděl jsem dost filmů o drogách a závislostech. Neviděl jsem prakticky žádný film o drogách a závislostech jako je Requiem za sen. Deprese a beznaděj dýchá skrze každou netradičně pojatou scénu. Nutno podotknout, že v tomto filmu jsou samé netradičně pojaté scény. Vynikajicí.

Čert ví proč (2003)

Z české porevoluční pohádkové tvorby určitě to lepší. Když už nic, tak alespoň hezká výprava a kostýmy a pár sympatických herců.