Černí baroni (2004) (seriál)

I přes zdejší ízké hodnocení se mi seriál líbil. Dle mého názoru zachycuje atmosféru Švandrlíkovy knižní předlohy, stejně jako panoptikum jeho postav a postaviček, podstatně lépe než film.

Happy End (1967)

Nápad vskutku geiální, zpracování famózní, po celý film jsem se prakticky nepřestal smát. Vladimír Menšík byl skutečně PAN HEREC. Nejlepší scény: okrádání lachtanů a hrocha v ZOO, zabodnutí rybí kůsky do Juliina hrdla. :D

Na vlastní nebezpečí (2007)

Na filmu je asi nejzdařilejší trailer ...... potom už to jde od desíti k pěti. Nudné, bez nápadu, velké zklamání.

Půlnoc v Paříži (2011)

"Vidím nosorožce!" Tak touhle větou přeji přítelkyni dobré ráno od té doby, co jsme tenhle film shlédli v letním kině, díky čemuž vždy uvidím její zářivý úsměv. Tak už jen za to prostě maximum dát musím.

Nesmrtelná teta (1993)

Existují dvě pohádky, na které se v televizi vždy s chutí podívám. S čerty nejsou žerty a Nesmrtelná teta v podaní naprosto nepřekonatelné paní Bohdalové. Takový poslední záchvěv kvalitní pohádkové, a vůbec české filmové tvorby osmdesátých let.

Synové a dcery Jakuba skláře (1985) (seriál)

Seriál se mi opravdu moc líbil, všechny postavy krásně napsané. Jejich "stárnutí" vypadá velmi uvěřitelně a je možno vidět i určitý posun v životní filozofii přicházející s léty a zkušenostmi. Ačkoli jsem slyšel, že má jít o "bolševickou propagandu", rozhodně si to nemyslím. Ti "zlí vykořisťovatelé" nejsou všichni tak špatní (např. starý majitel sklárny v prvních dvou dílech), všichni Němci nejsou nelidské bestie a hlavně, nikoli všichni komunisté jsou "rudými polobohy". S nejpalčivějšími otázkami našich novodobých dějin se seriál potýká se ctí. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Co by kdyby (2012) (seriál)

Po dlouhá léta byla česká televize schopna předkládat vesměs velmi kvalitní dokumenty i s minimálními náklady. O pár let starší dokument "Kdyby" pojednávající o možném dalším vývoji v případě nepřijetí Mnichovského diktátu nastolil i přes očividné ušití horkou jehlou a nedostatku financí velmi zajímavé podněty k zamyšlení. Měl jsem tedy velká očekávání, které však tento cyklus absolutně nesplnil! A ač zbývají ještě dva díly, ani nesplní, to mohu říci jistě. Fakta jdou absolutně stranou a předpoklady ze kterých se vychází jsou absolutně přitažené za vlasy. Nemluvě o tom, že nejožehavější otázky jsou úplně vynechány a v následné pseudoanalíze není zohledněno prakticky nic. Celý cyklus pokládám za hrubou urážku inteligence českého diváka.

Bitva v Ardenách (1965)

Poměrně věrohodný pohled na jednu z největších tankových bitev z pohledu obou bojujících armád. Dokonce Američané poukážou na vlastní chyby ... být snímek o dvacet let mladší, jistě by to už neudělali. :D Jen malá poznámka, němečtí tankisté při zpěvu Panzerlied celou píseň, ale pouze několikrát po sobě zopakují sloku první (ačkoli tu zvládli správně, což je u filmu z Americké produkce světlá výjimka).

Kolaborovali s nacisty (2010) (seriál)

Po shlédnutí prvních dílů nemohu hodnotit jinak. Velmi dobré zpracování osudů, motivace a činů lidí, jejichž osudy nejsou zas až tak všeobecně známé, ale o to zajímavější. Jediné čím jsem byl, jakožto český patriot, trošičku zklamán je skutečnost, že do tohoto cyklu nebyl zařazen například Emanuel Moravec, nebo Jan Rys-Rozsévač.

Potomci lidí (2006)

Film který dokáže skutečně pohltit a vtáhnout do sebe. Atmosféra úpadku a naprostého rozkladu společnosti je bohužel až děsivě aktuální a písničky od Beatles se k ní úžasně hodí a posilují celkový dojem melancholické beznaděje. Doporučuji všem co ještě neviděli, nelze nedat plné hodnocení.