Sisu (2022)

Brutální finská vyvražďovačka neskutečně záporných nácků. Kolik lidí se dá zabít během 90min motykou a všeličím jiným jsem už opravdu dlouho neviděl. Není to nuda, ale přesto je to až příliš jednoduché, nijak vtipné a mega brutální. Takový klasický akční severský film:-)

Orion a tma (2024)

Velmi inteligentní scénář tohoto animáku dělá opravdu hodně. Příjemná animace a neskutečné rozuzlení útočí na první pixarovské lahůdky, které bavili jak malé tak dospělé. Skvělý to počin.

Stvořitel (2023)

Po dlouhé době konečně pořádný sci-fi biják! Super postavy, příběh i triky. Well done…

Nech svět světem (2023)

Ač byl trailer docela zajímavý ba až děsivý, tak jsem od tohoto filmu čekal zklamání. A hodně jsem se spletl. Hodně vydařená atmosféra, normální hrdinové v totálně chaotickém světě vnímaném z dálky vesnické ubikace. Výborný nápad a výborné zpracování! Super.

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

Zajímavé zpracování ujetého příběhu plného skvělých herců a nádherného zpracování scén. Brutálně krátká stopáž vypadá nadějně, ale smršť textu dá zabrat aby to člověk mohl obstojně pobrat. Zajímavé vidět.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Povedený povídkový seriál s lehce variabilní kvalitou point i hereckých výkonů jednotlivých dílů. Celkově ale nadprůměrně zajímavé.

Ještěr (2023)

Nudná (možná až příliš) temná detektivka s nesympatickou hereckou plejádou, která se toulá více jak dvě hodiny v nezajímavém scénáři. Bylo to o ničem.

Beckham (2023) (seriál)

Prvně musím přiznat, že Beckhama nemám rád. Nevím proč, ale nemám. I po slhlédnutí tohoto jednostranně natočeného dokumentárního seriálu se to nezmění. Přesto to ale byl zajímavý pohled do života jednoho fotbalisty. Navíc poslední díl minisérie je velmi zajímavý. Nové cíle a život staré hvězdy bylo to nejlepší co mi to dalo.

Kráter (2023)

Takový normální dětský sci-fi příběh s neskutečně smutným koncem, který to celé táhne o * výše malinký kousíček nad průměr.

Jú jú hakušo (2023) (seriál)

Slibný začátek, protrpěný prostředek a vlastně docela povedený závěr téhle japonské “marvelovky”. Je třeba se obrnět tolerancí, protože některé herecké výkony jsou pro nás divné, hlavní bůh s dudlíkem jakbysmet:-) Ale vlastně je to zajímavá a nakonec zábavná podívaná.