Oněgin (1999)

Povedený filmový přepis jednoho osobního pádu namyšleného člověka a nenaplnitelné lásky. Vynikající Fiennes táhne film nahoru, Liv je podmanivá a vůbec celé prostředí hraje dohromady. Prostě povedený film, nic víc, nic míň.

Zmizení (2005)

Zajímavý film se zvláštním příběhem. Přesto spíše komorní thriller nedokáže tolik vtáhnout do děje a celkově je výsledek malinko nejasný. Takový nepovedený Twin Peaks, chvilku tak a chvilku průměrný teenagerovský thriller.

Temný obraz (2006)

Určitě zajímavá a temná předloha, určitě zajímavé obrazové ztvárnění, určitě dobré herecké výkony a určitě výborné závěrečné rozuzlení. Nicméně dvouhodinovou nudu to bohužel nevyváží. Proto s přimhouřením obou očí průměr...

Jak ukrást Venuši (1966)

Dobrá komedie, která v šedesátých letech musela být průlomová. Ač natočená první, dnes je to již něco, co tu již milionkrát bylo a proto je to jenom průměr. Přesto obdiv za nadčasovost.

Všechno nejlepší! (2006)

Podle všech recenzí co jsem k tomuto četl se mělo jednat o velmi slabou komedii, navíc trapnou. Naštěstí to tak hrozné není - už to, že při nemoci dokáže komedie udržet pozornost a sem tam se člověk usměje je přesně to, čemu říkám průměr. Scénář opravdu trochu skřípe, ale když nad tím člověk nepřemýšlí, tak se to opravdu dá...

Parfém: Příběh vraha (2006)

Po všech stránkách vynikající film, který od pěti hvězdiček dělí jen nepovedený konec, který není tím, čím asi byl v předloze. Škoda. Jinak ale více než dvě hodiny napínavé zábavy, některé chvilky jsou opravdu mrazivé. Člověk vůním jakoby začne rozumnět a to bych u sebe určitě nečekal:-)

Mládí v trapu (2003)

Výborná bláznivá komedie hrubého zrna, která v několika scénách překvapí a tím i rozesměje. Celé je to sice jen snůška nesmyslů, ale není nad to se pořádně od srdce zasmát:-)

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Pro mnohé klasika, rozhodně zábavné a plné nápaditých scének, nicméně znovu mě to nějak nechytlo. Stejně jako Slepičí úlet. Ať dělám co dělám, tak to vidím na průměr...

Salton Sea (2002)

Dobrý film, který se zpočátku malinko hledá (včetně hlavního hrdiny), nicméně rozuzlení a vůbec celá druhá půlka je docela povedená. Rozhodně to stojí za to vidět. Navíc je film obsazen velkou kupou dobrých herců druhé kategorie.

Škola svádění (2006)

Uhozená komedie, která mírně vybočuje ze současného lehce nezávislého komediálního sektoru. Billy Bob znovu nezklamal, v normálním filmu je vidět jen zřídka. Scénář je zábavný, několik gagů vcelku dobrých, jinak ale nic zvláštního. Prostě průměr.