• Hudební

Pláž (2000)

Svoboda je myslím to slovo, které tento film vystihuje. I když je svoboda velice relativní pojem a nerad ho používám, v tomto případě bych si dovolil namítat, že toto opravdu svoboda byla. Moby, kupa trávy a pěkná sbalená(spíše přebalená) společnice definuje slovo svoboda.

Klub rváčů (1999)

K-L-A-S-A........škoda, že se toto označení vztahuje jen na potraviny!

Gauneři (1992)

Reservoir dogs , film plný Mistrů, je filmem roku 1992 a ne jen jeho.

Matrix (1999)

Nejsem oblibencem jen 1. dilu, libi se mi cela serie spolu s Animatrix.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Při prvním shlédnutí této tarantinovky jsem usnul nudou. Vůbec jsem nechápal, v čem tkví jeho humor a kvalita samotná. Ráno jsem se s trochou přemáhání dokopal film dokoukat. Nevím, čím to bylo, ale najednou mě ten film úplně dostal. Scéna v autě, jak se Vincent Vega prohřeší, je nezapomenutelná. Hned jsem chtěl tento film vidět ještě jednou. Po dalším shlédnutí se PF vyšplhal v mé hiearchii nejoblíbenějšich fimů prudce nahoru. Nyní si na tento film nenechám dopustit. Perfektně vybraná hudba ve správném okamžiku jen dokazuje, že ten Tarantino přece jen talent, možna i génius, je. Quantin Tarantino zatím nenatočil ještě film, který by tomuto skvostu mohl konkurovat. Až na jeden. A sice film z roku 1992.

Titanic (1997)

Nejdojemnejsi film, ktery jsem kdy videl. Skvely DiCaprio, Cameron a v neposledni rade Winslet. Tri mi oblibenci v jednom velkofilmu.