• Hudební

Temný rytíř (2008)

Joker je asi jediná sympatická postava v celém filmu. Perfektní výkon Heatha Ledgera. Christian Bale mě však nezaujal a totéž můžu říct i o dalších hercích. Film plný akce s velice dobrým scénářem...ale celkově na mě působil tak nějak povrchně a falešně. Vyjma Jokera žádná skutečně charismatická postava. Za mě maximálně 70%.

Hogo fogo Homolka (1970)

Zcela zřetelný pokles od Ecce homo Homolka. Vtipných scén je v Hogo fogo asi jen čtvrtina v porovnání s prvním dílem. Naprosto zbytečné scény s pradědou a nemálo nudný začátek mě málem přivedly ke spánku. Naštěstí se však objevil poměrně vtipný konec, který tuto komedii zachránil od nejhoršího.

Samec (2009)

Ashton Kutcher je zde vyloženě nesympatický. Celý snímek na mě (a myslím že nejen na mě) působil dost nereálně. Až na pár hezkých odvážných scén, které ostatně můžeme vidět ve filmech na ně zaměřených, se jedná o film nepříliš vzdálený od odpadu.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Perfektní dialogy a hlavně perfektní Henry Fonda. Kde on vzal tu sílu? Je to opravdu obdivuhodné přesvědčit 11 lidí o nevině, když skoro polovina z nich je zarputile přesvědčena o opaku. Zde můžete jasně vidět, jak jsou již lidé předem přesvědčeni svými předsudky. Občas mi připadalo, že to je nereálné a všechno to muselo do sebe za každou cenu zapadat, ale kdo ví, jak by to probíhalo ve skutečnosti. Každopádně jako psychologické drama mě tento film dostal. Ačkoliv se film nahrával pouze v jedné místnosti, znám jen velmi málo filmů, které mají alespoň stejnou atmosféru, jakou má tento ,,ponorkový skvost".

Che Guevara (2008)

Che Guevara byl a stále je velice kontroverzní postavou. Ačkoliv se jedná o komunistu, k nímž má dnes drtivá většina populace odpor, jedná se i o bojovníka za svobodu a nezávislost. Jestli jste někdo četli ,,Motocyklové deníky", jež právě líčí jeho transformaci názoru na společnost, možná ho i pochopíte. Film je však spíše průměrnou záleźitostí, který nepřinesl nic moc nového. Spíše nám jen představil legendu, jakou již známe.

Maska (1994)

Klady: Oslňující Cameron Diaz, sympaťák Jim Carrey, neobvyklý čokl v masce a k tomu příjemná atmosféra filmu. Zápory: Místy trapné momenty a ne zrovna dokonalá maska na Jimu Carreym. Výsledek: Vcelku vtipná podívaná s heslem FROM ZERO TO HERO.

Klub sráčů (2000)

Je zde pár vtipně nechutných momentů. Já osobně tyto typy filmů nezavrhuji a rád se u nich zasměji, ale tato ,, crazy komedie" mě rozhodně nedostala tak jako můj favorit Noc v Roxbury. Klub sráčů, ac to uznávám nerad, je bohužel známější slátanina.

Amadeus (1984)

Tento životopisný snímek o géniu jménem Mozart jsem viděl asi pětkrát. (Neustále nám ho pouštěli ve škole). Dost lidí oslovil, mě si však nezískal. Nevím, zda je to hereckým obsazením či režií pro někoho nedotknutelného českého ,,génia", ale v každém případě se nejedná o nic vyjímečného. Ocenil bych tak možná kostými v klasicistním (či ještě barokním?) stylu. Amedeus byl jedinečný, tento film však jedinečný zdaleka není.

Vlasy (1979)

Dojímavý a překvapivý konec by měl zachránit jinak celkem průměrný muzikál? Myslím, že ne! Až na ten konec s pěknou písní bych si troufal podotknout, že to byl poměrně nepovedený muzikál. Hippies není moje krev.

Training Day (2001)

Další film, který nám chce vnuknout myšlenku, že fízlové jsou kolikrát při nejmenším stejný svině jako zločinci. Já se této myšlence nebráním a uznávám, že někteří strážci státu opravdu tací jsou. Poměrně dost působivý thriller zrežirovaný ne zrovna nejlepším režisérem.