Mlčení jehňátek (1991)

celou dobu jsem marně čekal na to až to pořádně rozjede anthony hopkins. na konci filmu jsem se dověděl že tento film je v podstatě jen film jak agentka honí padoucha a v pár scénách se tam mistrovsky mihne anthony hopkins, jehož příběhová linie příliš nesouvisí s hlavním dějem. je to pěkné a chytré, poutavé a děsivé, ale čekal jsem mnohem, mnohem více

Pád do tmy (2005)

vskutku velice průměrný horor s debilními postavami. ale prostory jeskyně působí vskutku ztísněně a to ty nedostatky trochu vyrovnává

Šílený Max (1979)

na australský nízkorospočtový snímek to je docela zábavný film, kterému bohužel ubírá ta nelogičnost většiny situací a to jak moc na něj nenavazuje povedená dvojka

Turbo Kid (2015)

zábavné, akční, originální, neotřelé.. a ke všemu ten nádech osmdesátek, moc povedené

Black Panther (2018)

ale joo pěkná limonáda. ale tři oskary a čtyři nominace, když infinity war dostalo jen jednu nominaci? tenhle svět evidentně přebírá rasová a pohlavní politika. jsou v tom samý černoši? vítěz. a kdyby byl hlavní hrdina teplej vyhráli by i nejlepší film, hrozný kam tenhle svět spěje

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

po dlouhé době jsem se na to podíval s myšlenkou že i jako malý kluk to byl muj nejneoblíbenější indiana jones na kterého jsem se příliš nechtěl dívat. ted jako dospělý docela chápu své mladé já. sice je to skvělý nápad poměrně dobře provedený, ale je tam tolik dějových trhlin.. harrison ford mi zde přijde jako ňouma kterej dostává neustále nafrak a kdykoli něco najde jen tím pomůže bídákům, nic se mu v tom filmu nepovede, ani archu a ani tu blbou zlatou sošku ze začátku nakonec nemá. to jak přišel s bazukou a pak se nechal ukecat a vzdal se mě vyloženě rozesmálo. vtipné je taky to jak je indiana pro rozuzlení filmu absolutně nepotřebný - všichni jsme viděli ten díl Teorie, kde zminují že náckové by archu stejně našli a všichni umřeli a skončila by pak ve skladě. je to koukatelné ano, ale i ten přešlap s mimozemštany byl větší sranda

Leaving Neverland (2019) odpad!

"dej mi prachy ty mrtvej zmrde" - aneb jak to dopadá když chce pár mrchožroutů vydělat na mrtvé hvězdě. dva lidé přísahou bránili Michaela, jsou přátelé, milujou ho, vděčí mu za celou svojí kariéru, celý život s ním byli v kontaktu a sveřepě ho bránili u soudu a pod přísahou, a po jeho smrti najednou začnou vyprávět sexuální příběhy, které mění pokaždé když jsou před kamerou a většinou ani nesouhlasí s podloženými fakty (jakože měli sex na vlakové stanici která toho roku ještě nebyla postavena). tyhle dvě násady od košťat jsou lháři kteří jen chtějí zbohatnout na mrtvé hvězdě protože už se nemůže bránit, to je vrchol. dejme tomu že by to fakt byla pravda a něco mezi nima proběhlo - toho michaela milovali, vděčí mu za všechno byli to přátelé, a po tom co umře najednou přijde pan Wade a žaluje jeho mrtvolu, to je zkrátka hyenismus

Španglicky snadno a rychle (2004)

dle názvu a jména hlavního herce jsem očekával obyčejnou sandlerovskou komedii, ale dobrou zápletku, skvělé herecké výkony a milostný trojúhelník který neočekávaně nebyl černobílý jsem vskutku nečekal. velice povedené, a k dokonalosti tomu chybí už jen ten debilní nevyřešený konec, to vskutku zvorali. vsadím se že vyústění bylo natočené, ale režisér se rozhodl ho tam nedávat - veliká chyba. rodina je uprostřed krize, a nevíme jestli se rozejdou nebo udobří, to prostě zmotali. ale i tak velice povedené

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda) odpad!

příšerný. snad nic nedávalo smysl, hrozné střihy příběh i chování postav, žádnej klasickej kontrakt pro zaklínače, trvalo mi pár tejdnů než jsem se donutil koukat na další díl, a to jsem hrál hry i znám příběh. zabij ji, ok zabiju jí, ne nezabiju jí, dobře zabiju jí ale nedám ti jí, to jsem ale debil :D to nemůžou myslet vážně, prostě příšerný, dokud se hráli seriály v televizy tak si dávali autoři záležet aby byl každej díl nadupanej, a pilot ouplně nejnadupanější, aby zároven vysvětlil příběh ale i kvalitně pobavil. na netflixu na to kašlou, tohle zklamalo na obou frontách, kinematografie jde do háje

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) odpad!

tento film je naprostá katastrofa, fiasko, nepovedený kus kravského lejna který zklamal snad všechny věkové i fanouškovské kategorie - od skalního padesátníka pamatujíc star wars ještě před očíslováním epizod, až po mladého nováčka který nechápe co očíslování devátého dílu znamená. 40 let filmů, příběhové linie a práce tisíců lidí bylo vloženo do této ságy která vyvrcholila tímto nechtěným, invalidním fetusem. příšerný příběh: snad nic v tomto filmu nedává smysl, třeba kde se vzala flotila tisíců destroyerů? a proč mají dělo co umí zničit planetu? pokud se pamatuju, celé dva filmy byly právě o takovéto zbrani, a ty byli o velikosti Měsíce! nebo proč umřela leia když se jí nic nestalo? proč umřel kylo ren když oživil rey? jak mohl blbej palpatine jako přežít? a proč je ta blbá rey tak silná, vždyt to je hotová mary sue.. herecké výkony jsou taky o ničem, nijak to nikomu moc nevěřím, nedalo se na to koukat bylo tam dost rozdělaných dějových linií ale nebyly dotaženy do konce, tento film se strašně snažil, ale to snažení spočívalo jen v tlačení na pilu a nikoli v pohybech tam a zpátky. asi to nemohlo bejt jinak, když měla na svá bedra takové odpovědnosti, nejspíš to bylo předurčeno selhat. dávám jednu hvězdičku za hezké efekty které filmu ani retardovaný scénář či režie nevezmou, a i za tu jednu hvězdu se stydím. doufám že tohle byl poslední hřebík do rakve star wars, a laskavě už disney nechá rozkládající se znásilněnou mrtvolu filmů ságy skywalkerů na pokoji