Deník Dity P. (2013) (pořad) odpad!

Naprosto nekoukatelné.

Muž z oceli (2013)

Ta první polovina filmu byla dokonalá, vlastně více než polovina. Je sice škoda, že se pak film změní ve smršť akce, která se víceméně opakuje, ale moc pěkně se na to dívá a hlavně výborně poslouchá. Soundtrack je skvělý, ale co jiného čekat od Hanse Zimmera. Nečekal jsem, že Zack Snyder mě takhle mile překvapí.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Sice jenom tři hvězdičky, ale silné. Jsem totiž celkem zklamán, protože jsem čekal mnohem větší zábavu a napětí při sledování.

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Nebýt hlavní postavy (Eren), na kterou jsem byl v prvních cca deseti dílech naprosto alergický, tak bych hodnotil lépe. Svoji otravností mi připomínal postavu Rekiho z Claymore. Divím se, že jsem pokračoval a sledoval to dál. Ještěže jsem to udělal. Příběh poté upoutá a člověk se baví u akčních scén, které jsou sice udělané hlavně na efekt a občas moc logiky nepoberou, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Na postavu Erena jsem si stejně nezvykl, ale najdou se jiné postavy, kterým divák začne fandit. Další řada bude až za dlouho, tak je načase číst mangu.

Berlínská mise (2013)

Napínavý, ztrhující a atmosférický špionážní thriller, který má svižné tempo, upoutá a nepustí od první do poslední minuty. Akční scény jsou výborné a napínavé. K dokonalosti mi bohužel něco chybělo a nebylo to kompikovaným příběhem s velkým množstvím postav. Jedná o snímek, který stojí za zhlédnutí.

Oda Nobunaga no jabó (2012) (seriál)

Ano, Subjektiv to vystihl naprosto přesně. Jenže já se u toho dobře bavil :-). Hodně slabé, ale přeci ještě 4*.

Croodsovi (2013)

Po dlouhé době výborný animovaný film, plný nápadů, humoru a i napětí. Nečekal jsem, že se budu tak dobře bavit. Vysloveně mě to překvapilo, protože jsem byl po trailerech skeptický. Ty totiž naznačovaly, že půjde jen o další tuctový animovaný film.

Gekidžóban Fairy Tail: Hó'ó no miko (2012)

Tradiční fillerový film. Dříve se mi u anime podobné filmy líbily, protože dokázaly zabavit a člověk se znovu setkal s oblíbenými postavami. Jenže v poslední době jsou spíše jenom otravné. Po příběhové stránce průměrné, ale z některých dialogů a neustálého omílání stejných vět jsem celkem znechucen. V půli jsem si přál, aby to skončilo a možná jsem to měl vypnout. Závěr se jim vůbec nepovedl. Ani nevím, za co dávám dvě hvězdičky. Asi za animaci a první polovinu filmu a pár vtipných a slušných scén. Bohužel jich nebylo moc. Zlatá manga. Ta si drží svoji kvalitu.

Křižovatky života (2013) (pořad) odpad!

Odpad televize. Více není potřeba k tomu psát.

Hostitel (2013)

Andrew, k čemu ses to upsal. Taková škoda. Jde vidět, že ses snažil, protože místy to bylo napínavé a s dobrou atmosférou, ale jenom místy. Bohužel výsledek naprosto předvídatelný a chvílemi jsem to chtěl vypnout. Zajímalo by mě, jak se takový scénarista a režisér mohl upsat tomuto. Doufám, že příští projekt (pokud nějaký dostane, protože to moc nevydělalo) bude znovu na úrovni.