Forrest Gump (1994)

K Forrestovi tu bylo napsáno už tolik, že nemá smysl přidávat další řádky, ale to prázdné místo v mé Top 10 působilo nezdravě, tak aspon takhle :)

Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem (2012) (TV film)

Cameron byl a vždycky bude blázen, ale jen v dobrým. Jeden z nejzajímavějších a nejpoutavějších dokumentů. Těším se, až jednou stařeček Cameron bude uvádět dokument o té těžbě na asteroidech :)

Měsíční svit (1985) (seriál)

Začátky Willise ve vtipném stylu. Doma jsme to žrali :)

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

Jakkoliv to může u Pevnosti Boyard znít divně, tak anglická verze prostě nemá tu atmosféru. Ani trochu.

Sociální síť (2010)

Pro mě nejnudnější z Fincherových filmů. Hlavně tím, že mi to absolutně nic neříká. Technická stránka je ale opět dokonalá.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Po zhlédnutí americké adaptace jsem byl fascinovaný příběhem a stylem vyprávění, že jsem nakonec sáhl i po první adaptaci ze Švédska (těšil jsem se na Finchera a tak jsem vydržel nedívat se dřív) a s radostí musim říct, že oba filmy jsou dobré a myslím, že stejně. Příběh je natolik silný, že dokáže zaujmout v obou a je to i zábavné, protože oba režiséři se látky chopili jinak. Škoda jen, že další díly už nejsou nejspíše tak dobré.

Ďáblův dvojník (2011)

Tak jestli bych měl jmenovat jedno velké překvapení poslední doby, tak je to tento film. Tamahori se po posledním sterilu Next zmohl na parádní drama. Dominic Cooper za tu dvojroli na hrad.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Naprostá dokonalost krátkého formátu. Jestli se tvůrci při stávkách dokážou vybičovat k takové originalitě, tak ať se stávkuje klidně do aleluja. Joss Whedon je genius, Harris jako vždy super a Filliona by si konečně měl někdo všimnout ve vyšší lize.

Černá hodina (2011)

Je to lepší než Skyline. Mno.. Trochu.

Děti moje (2011)

Nevydržim se koukat na rozmazlený haranty. Vážně ne.. A ještě když s tim taťka ani nic nesvede. Potom jde veškerá deprese a melancholie filmu do háje. Ale Havajské prostředí působí pohodově, Clooney je zase sympaťák i s týdenním strništěm a děda mě tou ránou neskutečně potěšil :) 6/10 za poměrně feel good film.