Temný rytíř povstal (2012)

TDK mám stále a pořád za jasně dokonalý film 10/10.. TDKR už nemohl překvapit svojí precizností, protože dokonalý film čekali všichni a to tomu ubližuje nejvíce. Ale hlavně! Batman začíná má konečně smysl! 9/10 a pro delší koment si to musím nechat rozležet v hlavě... P.S. Takhle se uzavírá komiksová trilogie, i když druhý díl je předurčen k tomu být nejlepší! Ano, mluvím k tobě Same Raimi..

Faces of Death (1978) odpad!

Nebudu přidávat hvězdičky za dokoukání, protože to svým způsobem člověka táhne vidět víc a víc. Fascinace smrtí je špatná a v tomto případě i nechutně zvrhlá a hlavně zbytečná. O tom, že je spousta scén amatersky nafakeovaných, ani nemluvě.

Rozpoutané peklo (1997)

Spolu s Twisterem (který je ale trochu lepší) můj nejoblíbenější katastrofický (přírodně) film. Dobrodružná limonáda se spoustou vypiplaných triků. No jo, kde jsou ty časy miniatur a boření pravých domů za komparsisty :) Sopka v centru LA, je oproti tomuhle filmu velká nuda. 7/10 a ze scény, kdy se pod tíhou povodně láme most i s autama, mi běhá dodnes mráz po zádech.

REC 3: Počátek (2012)

Jedničku a dvojku považuji za velmi dobré filmy, a tak jsem se na origin těšil jako na málo co. Ale.. Název děsně klame a o žádný vznik se nejedná. Jde tu pouze o epizodku na jiném místě ve stejný čas a popravdě se ani nic moc více nedozvíte. Toť největší zklamání a popravdě jsem rád, že jsem se tuto "nepointu" dozvěděl před filmem, jinak bych byl asi zklamán víc a víc. Zbytek je docela příjemná a jakžtakž zábavná řezničina se zombíkama, kteří nemají rádi kecy z Bible a místy je to opravdu tak zábavné, až se zasmějete DOBRÉMU nápadu. Doufám, že druhý režisér se čtyřkou nezklame a nějak REC rozumně uzavře. Tohle byl jen takový datadisk pro zkrácení času. Bohužel.. (ačkoliv se z traileru může zdát že motorová pila je konečně zpět, tato scéna ubližuje filmu skoro nejvíce) 5/10

Spider-Man (2002)

Nečekal jsem, že Spider-mana někdy docením a už vůbec ne deset let od premiéry, ale stalo se. Velmi atmosferická komiksovka se super ústředním triem a výbornou hudbou. Holt někdy se opáčko vyplatí :)

Útěk z MS-1 (2012)

Tak mělo by to být spíš za tři (ta digitální motorková honička je strašná prasárna :D), ale bavil jsem se nějak víc než obvykle, Guy Pierce je dokonalej drsňák a Gilgun super záporák s Conneryovským šišlacím přízvukem. Je vidět, že je to levnej film, ale no a co. Kdyby takovéhle oddychovky byly častější, tak bych se vůbec nezlobil. P.S. Maggie Grace si měla ty černé vlasy na krátko nechat :)

The Jerry Springer Show (1991) (pořad) odpad!

Hyenismus nejhrubšího zrna, nechutnost, za kterou by všichni, kdo se u toho baví a kvůli kterým takové show jsou, zasloužili viset za kule v průvanu.. Na druhou stranu, lidé, kteří do té show chodí nejsou o nic lepší.

Tváří v tvář (1997)

Jediný film od Johna Woo, který zvládám a dokonce ve vrchovaté míře si ho i užívám.

Hněv Titánů (2012)

Jedna hvězdička navíc za Billa Nighy. Jinak je to stejně marný jako minule, ale na oko se tam toho děje víc a hlavně to tam všechno pěkně lítá a efekty se nešetří. Prostě jako minule, jen malinko líp.