Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Že bude velkým překvapením pohádkový seriál, to jsem po podobně laděném Grimm už nečekal. Robert Carlyle svoje pohádkové já hraje naprosto dokonale. Po 11ti dílech velká spokojenost a už aby skončila pauza.

Cesta (2009)

Postapo já rád... Knihu jsem četl a film je jejím přesným opisem, takže nevidím důvod, proč bych hodnotil hůře.Je pravda, že to co filmu možná chybělo, jsem si prostě doplnil zážitkem z knihy... Kdo ví, odpoví.

Alcatraz (2012) (seriál)

Sam Neill.... Už jen kvůli němu budu koukat pořád, snad mě začne bavit i opakující se schéma. První znělka seriálu ovšem mohutné mrazení v zádech.*********** díky ukončení seriálu, vyznění do prázdna a celkové pachuti zabitého času.. 5/10

Alice (2009) (seriál)

Snad normálně bych dal za 5/10 3*, ale tady zaokrouhlím dolů, protože mě po dlouhé době neskutečně rušila hudba.

Válečný kůň (2011)

Typicky kýčovitý Spielberg a jeho výlet do první světové. Technicky dokonalost sama (ukázat někomu film bez vědomosti, o co se jedná, kdo to natáčel apod. každý by uhodl Spielbergovo jméno) a některé pasáže jednoduše vyrážejí dech. Ale... Četl jsem předlohu a už jsem věděl, že příběh bude tak ubrečený, až to bude téměř nesnesitelné.Film tomu nasadil korunu, když každá replika chlapce zní, jakoby ho štáb tři dny psychicky týral a on potom svoje scény odzvlykal, což by samozřejmě do zákopů patřilo, jenže on tak mluví, i když se ještě nic neděje. Jeho počáteční závislost na koníkovi je bohužel k neuvěření. Bavily mě vedlejší role, vlastně všechny vedlejší role okolo hlavního mladíka (ono zde je poměrně těžké mluvit o hlavní roli, kdo viděl, pochopí) a výkon samotného koně. Tam bych to viděl skoro na zvířecího Oscara (ale ta husa by si také něco zasloužila :D). Minimálně dvě scény, u kterých zamrazí a jedna, kvůli které stojí za to tento film vidět i na velkém plátně. Vzhledem k předloze: nešlo to natočit lépe. Otázkou tak zůstává, jestli to mělo být vůbec zfilmováno... /C´mooon... Stevene, hoď mi ještě nějaké sci-fi, protože technicky na tebe a tvuj tým nikdo nemá../ P.S. Slyšet po třech letech Williamsovu hudbu ve filmu - nádhera (Tintina jsem zatím neviděl). Zatím 3*, uvidíme, jak to bude po dalším zhlédnutí.------------------------------------------- Tak po dalším zhlédnutí jsou to minimálně 4*. Tak vypiplané řemeslo se opravdu už bohužel na plátna kin moc často nepodívá :(

Astronaut (2006)

Přeslazená slaďárna, která si chvíli hraje na vážné rodinné drama, talíře lítají vzduchem, aby se během sekundy vše zlomilo až v pohádkové sci-fi, kdy jsem si vážně myslel, že se mu to všechno jen zdá a kdyby to tak bylo a vrchol filmu přišel až poté a nebyl tak.. Jednoduchý.. Tak by si film zasloužil i vyšší hodnocení. Willis jako překvapení potěšil.

1941 (1979)

Spielberg si v prvních minutách zparoduje svůj vlastní film za použití pěkné nahaté bábovky. A to je tak všechno, co stojí za zmínku. Tedy.. Až na velmi dobré filmařské řemeslo jako vždy a Ch. Lee v roli nácka. Jestli ten Jack Nicholsnon nekecal o tom, co říkal Stanley Kubrick o tomhle filmu přímo Spielbergovi, tak to vystihl opravdu dokonale. "This film was great, but not funny..."

Johnny English se vrací (2011)

Pokud máte Johnnyho rádi, budete se určitě bavit. Nejde říci přímo, jestli je druhý díl lepší nebo horší, je každopádně jiný, i když veškeré typické věci pro tento film zůstaly (dobré i špatné). Dost poměrně dobrých nápadů udržuje zábavu konstantně vysoko, ale jak platilo už u prvního dílu, není to pro všechny. (kopání do rozkroku nebylo vtipné asi nikdy, ale dá se přežít) 7/10 První díl jsem si ale stejně užil v rozesmátém kině více. "..put your hands in the air.." byla málem moje smrt :) Je mi docela líto, že už se na 99% s dalším Englishem nikdy neuvidíme..