• Pohádka

Slečna Marpleová: Vlak z Paddingtonu (1987) (TV film)

Černobílý a navíc povedený film. Co lepšího může patřit k detektivce. Jen ještě přidat jméno Agatha Christie a je z toho výborný film.

Vražda v Orient expresu (1974)

Fantastické zpracování tohoto díla. Skvělé herecké obsazení, sníh všude kolem celému filmu trefně dodává tu správnou atmosféru. Nevadí mi tam představitel Poirota, přesto bych tam, ale raději viděla někoho jiného. Mohli tam dát už Ustinova, i když toho obsadili poprvé až 4 roky potom do Smrt na Nilu.

Záhada v Karibiku (1983) (TV film)

Celkem zajímavé zpracování Agatina příběhu. Zase z jiného soudku.

Slečna Marplová - Nemesis (2009) (epizoda)

Knížka byla o dost lepší, záhadnější, tajuplnější, ale těžko říct, kdybych nejdřív viděla film a potom četla knihu. Přesto hodnotím film jako příběh. Takže pěkné.

Bláznivá střela (1988)

Tohohle chlápka žeru. Větší blbec než je on, mě nedokáže takhle rozesmát. Škoda, že těch filmů nenatočil víc a víc....

Suprhrdina (2008)

Leslie Nielson mě tu pobavil.

Dva výtečníci (1977)

Málo filmů s těmahle dvouma jsou fakt skvělý,ale tenhle se opravdu povedl, paráda. Můžu si to pouštět pořád.

Con Air (1997)

Vynikající film, na kterej se vždycky těšim. Prvotřídní podívaná a napjetí. Celý film je dokonale propracovaný, hlavně co se rolí vězňů týče-5bodů. Malkovichova role zavánějící respektem a strachem je bezkonkurenční -5 bodů. Ale celkově bod ubírám za to, že to opět američané museli okořenit svým trapným dokonalým rodinným poutem. V pořádku, rodina,láska,dítě, ok, ale proč to přehánět. Sladit drsný akční film s přehnaným happyendem je trochu nesouladé, amíci proberte se ze svého ideálu lásky a rodiny. Tohle neni romantický slaďák. V tomhle se asi nezmění (viz Tváří v Tvář). Z 5% to film lehce znehodnotilo, ale 95 % špička.

Maléna (2000)

Jednoduchý příběh, konec je zajímavější než celý děj. Můj styl to ale není. Nejpoutavější je na tom asi dívat se na krásnou M. Bellucci a obdivovat její naprostou a nefalšovanou ženskost. Především díky ní se stal film zajímavým. Ale jinak mezi špatné filmy to neřadím.