• Pohádka

Mexičan (2001)

Docela pěkná podívaná, ale děj nijak nepřekvapil ani nezklamal. Dobré.

Líbánky bez ženicha (1996)

Ponurý příběh, zajímavý, ale ponurý. Konec shodil moje hodnocení ze 3 na 2 body.

Prázdniny (2006)

Mám ráda C. Diaz a J. Lawa a ve spojení spolu vytváří úžasnou harmonii. Oni dva jsou hodně přitažlivá dvojka a děj celkově pěkný, takže 4 bodíky. Akorát konec byl s malým otazníčkem, zda láska těch dvou párů pokračovala na dálku nebo ne. Nejspíš jo, proto bych docela ráda viděla Prázdniny 2. Mohlo by to být zajímavé.

Světáci (1969)

Zde víc než příběh, jenž byl také výborným, vládli herecké výkony. Sršely celým filmem. Všichni byli k popukání, především při konverzaci na "úrovni" v nóbl restauraci, ale mě osobně nejvíc rozesmívala Bohdalka. Nebo jak píše Tosim, rozhovor o Pinkasovi, Pisakovi mě dostal na kolena. "A pak, že mi to nikdo nesní."

Na křídlech vážky (2002)

Tento film mě hodně překvapil, akorát nechápu opačné názory. Třeba Kill Bill - ÚPADEK FILMOVÉ SCÉNY - hodnocení 79 % a Na křídlech ... 63%. Tady mi trošku zůstává rozum stát. Tenhle film lidi hodnotí negativně, potom tedy největší světový kýč Kill Bill by měl mít v tom případě Oscara? Já padam. :-D Jdeme dál. Miluju mysteriózní filmy. Celý film, jenž doprovázelo obrovské napětí byl až po svůj nečekaný a mohu říci srdcervoucí konec, velice poutavou podívanou.

Helena v krabici (1993)

Ted nevim jestli to byla naprostá blbost nebo kvalitní film. Snad obojí. Možná kdyby, jak už zde bylo zmíněno, to vzal do rukou zkušenější režisér, mohlo to dopadnout o hodně lépe, nic méně závěr je takový : velice zajímavý, nevídaný příběh, nepříliš dobrý výběr režiséra - proto za 3 body. (PS: nemám v lásce konce, kde je jisté, že konec bude vyjasněn a potom to tak není. Některé filmy vyžadují nejasný konec, ale tady toho mohli ušetřit)

Sherlock Holmes (2009)

Zajímavě pojatá postava legendárního Holmese. Sice jsem se lekla, když jsem slyšela, že se točí nový Sherlock Holmes, AKČNÍ film, ale musím říct, že tohle se povedlo. Je to jiné, ale dobré. Robert Downey Jr. byl zvolen do role vhodně, myslím do role této verze. Nemůžu tvrdit, že předčil Holmesovu roli jak ji známe. Musím říct, že mě se víc líbí Holmesova původní role, knižní osobnost :-) Prostě Doylovův Holmes, ale tady je nejspíš zcela na místě poněkud jinak ztvárněný Holmes. Nic proti. A pokud mám ze dvou hlavních postav tohoto filmu zvolit nejcharizmatičtější postavu, opravdu váhám zda je to R.Downey Jr. nebo Jude Law, oba excelovali. U mě možná vyhrává Jude Law, vynikající ztvárnění Watsona, tady zase naopak od Holmese, možná lepší než orginál.

Sabrina (1995)

Romantické filmy nejsou mým šálkem kávy, ale tenhle předčil moje očekávání. H. Ford je můj oblíbenec, takže ....