Doktor zkázy (1979)

Sice fantasmagorie, ale je to plné Burtonových oblíbených námětů (hezká křehká okatá holka, divní týpci, hudba, pohledy apod,) takže to zas a tak děsné podle mě není. Rozhodně ale musím zkouknout Eda Wooda!

Omámení a zmatení (1993)

Film nijak nepřekvapí, nic se moc neřeší - je to spíš sonda do života středoškoláků (ať už začínajících nebo končících). Všechny ty pohyby, grimasy, chování a mluvení ve mě vzbuzují pocit, že je tohle lidské období u všech stejné - někteří looseři, jiní oblíbení, ale všichni mají potřebu si na něco hrát a objevovat hranice a sami sebe. Pěkně jsem zavzpomínala na středoškolská léta, ale to je vše. A to že byl Ben Affleck?! Tak to jsem zjistila až z konečných titulků... Jinak Milla vždy hraje postavy, které jsou mimo proud, a Matthew zas byl kocour jaxviň.

Salvador (1986)

Styl Rolanda Joffé (f. The Killing Fields) se mi líbí víc.

It's All Gone Pete Tong (2004)

Tento film mi samozřejmě doporučil jeden z milovníků taneční hudby, a protože mě tenhto styl nevadí a příběh docela zaujal, šla jsem do toho. Musím říct, že nejvíc se mi líbila drogová/absťáková víla, postupná změna hluchého Petea a hlavně to, jak jenom mohl zavřít oči, aby "neslyšel", co kdokoli povídá. Pěkná podívaná, ale že by to byl nějaký majstrštik, to bych neřekla.

Vejdi do prázdna (2009)

Příběh docela dobrý, vizuální stránka parádní. A konec naprosto přesný pro celý film - ty jejich životy stejně byly jen potraty a ne pravý prožitý životy. Navíc tohle je asi první "raušový" film, který mě neznechutil ani totálně nezmátl (viz Fear and Loathing in las Vegas) - takže taková friendly verze pro lidi bez velkých drogových zkušeností. I když spousta scén byla dost explicitních.

Diktátor (2012)

Myslela jsem, že se pobavím víc podle doporučení známých. Ale spíš mě zarážela ta naprostá nekoretnost - tohle někdo může pustit do éteru? Ale zase na druhou stranu někdo asi musí dělat to, co si ostatní ani nedovolí íct - a to i v dnešním světě tak plném korektnosti, až se všichni bojí říct, jak to tady vlastně doopravdy je...

Terrifier (2011)

Pěkný stylový horor. Ta holka mi sice občas ve tváři připadala, že se směje místo toho že by křičela jako o život, jak to prezentoval zvuk, a její hlas mi byl nepříjemný, ale ve tváři byla pěkná a dobře koulela očima. A klaun byl naprostá jednička - nejlepší záporňácký klaun, kterého jsem kdy viděla. (Dík ricci.s, že jsi mě inspiroval svým komentářem ;-) ).

P2 (2007)

K tomuto filmu jsem se dostala díky jménu Alexandre Aja (po "břitvě" jsem se do něj platonicky zamilovala). // Thomas má velké charisma (ty jeho oči-obočí-vlasy - naprosto se pro roli hodil), což dodávalo filmu šťávu a Angela je zase takový nevinný anděl. A i když jsem holka, tak z těch jejích dokonalách předností jsem nemohla spustit oči - navíc to šaty pěkně zvýrazňovaly - holka jak lusk. Akce byly někdy docela kreativní, někdy klišé ale celkově velmi příjemný počin. Hlavně se mi líbí, jaký zvolili název filmu (velmi nápadité - žádné slovní spojení jako "nepředstavitelná hrůza" nebo tak).

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

1. série 5*, 2.série 4* Nathanův humor je prostě k sežrání. Zabila bych ho i zlíbala zároveň :-D :-D :-D Celkově velmi dobrá partička a pěkně vymyšlený příběh. Heroes jsem sice neviděla, ale tohle je prostě bomba! Birtánie válí. A Kellyin přízvuk je fantastický, takovou angličtinu jsem už dlouho neslyšela.

The Fades (2011) (seriál)

1. série (ten černoch je ale držka ukecaná...)