Méďa (2012)

Takhle dobře jsem se již dlouho nezasmála (možná i proto, že komedie není mnou vyhledávaným žánrem). Tento typ humoru se mi prostě líbí (jako i další tvorba rešiséra).

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Tak to je bomba, bomba, BOMBA!!!

Důkaz (2005)

Tak zaprvé bych radila zabít sestru. Tak neempatická, egoistická a dokonalá ženská mi lezla na nervy už od prvního objevení se na obrazovce. Gwyneth naopak velmi mile překvapila - její jetou matematičku s potížemi vnímání času jsem jí spolkla i s navijákem. Život hlavní hrdinky musí být dost dobrá horská dráha - jednou osvícení, potom depka jak hrom - a okolí musí být taky dost zmatené. Prolínání časových linek, retrospektiva a vlastně postupné dobírání se toho, co je realita dělá svým způsobem film napínavý. Příjemný počin. // How many days have I lost?

Zátah: Vykoupení (2011)

Skvělá akce, napětí a především hudba. Byly chvíle, kdy jsem koukala a úplně zapomněla potahovat z dýmky - docela dost často. Dle mého to je vyvážený film střídajíí bitky s chvílemi "klidu", i když zdánlivého. Objevila jsem sice dost klišé a nelogických prvků a párkrát to nesedělo, ale celkově to na mém hodnocení neubralo tolik jako u mé drahé polovičky. Perfektní akčňák, který mi dal to, co jsem chtěla. Co víc si přát.

Red Balloon (2010)

Na kraťák má vše, co by měl mít dle mého i celovečerák - cítila jsem prakticky to samé jako u svých nejoblíbenějších hororů. Hudba nádherná, vypracované detaily, napětí a nejistota celou dobu, krásná protagonistka (samozřejmě ta, co hlídala) a ještě k tomu mému uchu lahodící britská angličtina. Ráda se k tomuto dílku někdy vrátím.

Plivu na tvůj hrob (1978)

Myslím, že to kagemush a Flipnicem vystihli přesně. Hudba žádná, filmové nebo kamerové triky prakticky nula, ale dle mého bylo režisérovo sdělení podáno dost jasně. Znásilnění sice nebylo ztvárněno tak naturalisticky jako v jiných filmech, kde se v tom tvůrci víc vyžívali, a kluci se u toho kroutili podle mě až příliš (to ani v pornu to tak nepřehání). Na druhou stranu chladnost pomsty byla brilantní. Jak jinak, když to jsou zvířata (i když s rodinou! no a co jako?!). // Ještě plánuju zhlédnout a porovnat novou verzi a hlavně Irréversible.

Sinister (2012)

Ach ano - mně se tak moc líbí filmy s touto tématikou, ještě když odkazují do dávné minulosti (pohanství, počátky křesťanství) - to úplně "slintám blahem". Poslední dobou zjišťuju, že se mi také moc líbí rychlé střihy, sekané záběry a prostřihy. Takže mě napadlo, že by bylo dobré v hlavním popise filmu tady na čsfd.cz zmiňovat nejen režiséra, skladatele a herce, ale i kameramana!! /// Navíc ty náhlé pohledy přímo do kamery někde z boku - no to je pro mé svěrače dost. /// Hudbu už krásně okomentovali kOCOUR a verbal, takže jen cituji: kOCOUR: "kakofonická skrumáž plná letmých skřeků, proseb o smrt a znepokojujících ruchů, která se při troše fantazie dá označit hudbou (soundtrack jen pro psychopaty)."; verbal: "Ten nápad, nahradit ve vypjatých scénách klasické nástroje tupou motorovou pilou řezající ocelový nosník, je sice trochu iritující, nicméně spolehlivě rozbrní kdejaký slabší svěrač." - přesně tak, kluci.

The Hire: Beat the Devil (2002)

Vizuální orgasmus s nabouchaným obsazením. Hravý Ďábel s věrným pomocníčkem a ten konec - mňam. A pro Cliva mám slabost, takže dokonalý mix - protřepaný, nemíchaný (což odkazuje na bravurní střih a hrátky s kamerou - můj oblíbený styl).

Kronika (2012)

Nádhera. Mně osobně pseudodokumentární film velmi sedí a ty hry s kamerovými úhly - úžasné. Outsider Andrew tohle prostě nemohl bez pomoci zvládnout - vždyť neměl nikdy za nic nic zodpovědnost, jediné, co určovalo jeho život bylo utlačování a přehlížení ze všech stran. Pocit méněcennosti je to nejhorší, co vám rodiče mohou dát a bojuje se s tím hodně dlouho a těžko. Takovou nespoutanou zuřivost jsem už dlouho neviděla.

Gremlini (1984)

Krásný starý hororový film, na který jsem nostalgicky koukala právě včera - na Štědrý den. Jak ten svět byl ještě mladý, bezelstný a naivní (možná mi to tak připadá proto, že v době, kdy jsem koukala na filmy z osmdesátých let, jsem byla ještě menší pívo než teď, takže mi to připomínalo ty doby). Pěkné.