Insomnie (2002)

Klasický Al Pacino s typicky chlapským charizmatem a z Williamsova pohledu mi po zádech běhal mráz. Občas jsem si vzpomněla na Spaceyho v Se7en a taky Hopkins v Mlčení jehňátek by mohl doplnit řadu podobných záporáků, i když ten je podle mě ještě o stupeň výš - přeci jen je psychologii jeho postavy věnována větší část filmu než tady Finchovi. Na druhou stranu Swank mě moc nezaujala - prostě malý pívo plný ideálů u policie. Zahrála to dobře, postava to byla v ději důležitá, ale moc emocí ve mně nevzbudila.

Nikdy jsme ho nemusela, ale Peter Sellers tady válí. Nejví mě dostával na vozíčku s tou vystřelovací rukou :-D :-D :-D Jinak na druhou stranu docela děsivé, co se mohlo/může stát, když jsou naše životy vlastně v rukou politiků/armády (a to nepočítám nadnárodní firmy a mediální masáž apod.).

Vinyan (2008)

Tak tohle teda horor nebyl, spíš nějaké psychologické drama. Navíc to bylo dost zmatené a ten konec? To mělo být nějak filozofické? Některé drobnosti se mi moc líbily (počáteční titulky, vzhledově hezcí protagonisté, schizofrenní kamera pozorující rušné thajské ulice, děti v blátíčku) ale celkově spíš hrůza.

Pro hrst dolarů (1964)

Tak takhle vypadá první ze série westernů legendárního režiséra Leoneho. Nádherná hudba, excelentní Eastwood, který se nenechá rozhodit vůbec ničím a krutý svět amerického západu s drsnými muži a nádhernými ženami. Krása.

Nedotknutelní (2011)

Konečeně jsem si našla čas na tenhle film... a takhle krásně a od srdce jsem se už dlouho nezasmála :-) :-) :-) Vím, že ve filmu schválně byly scény, které hrají na emotivní strunu diváka, ale myslím, že i o takových situacích je život. Krásná hudba, krásné scény, dobrý smysl pro humor - pěkná francouzská kombinace (něco jako delikatesní francouzská kuchyně).

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Tohle vůbec nebyla moje krevní skupina - hlavní hrdina mi celou dobu lezl na nervy a ani jednou jsem se nezasmála. Sice byly vidět Burtnovské rysy, které v dalších filmech rozvíjel, a taky typická hudba, ale Pee Wee s těmi jeho divnými zvuky mě jednoduše vytáčel k nepříčetnosti.

Ed Wood (1994)

Naprosto mě uchvátil Edův entuziasmus, optimismus a procítění v každé chvíli. Sice to je/byl pořádný cvok, ale jeho vůle jít za svými sny je prostě "perfect".

Berlin Calling (2008)

Musím říct, že Pete Tong je tisíckrát lepší. Sice je na pohled mnohem větší socka-smažka, ale aspoň měl originální přístup (víla kokainička se mi moc líbila). Tohle bylo klasické zpracování tématu bez ničeho nového. Tak maximálně to, že fotka na desku je ze sanatoria...hm, pěkný.

Luau (1982)

Každý někdy musí vždy natočit nějaký film, který je totálně mimo...tohle je podle mě děs.

Vincent (1982)

Tak takovéhle dítě bych chtěla :-D Čistá hororová duše rozervaná a pokřivená jako Edgar Allan Poe.