Habermannův mlýn (2010)

Konej lidem dobro, peklem se ti odmění... Skvělý film.

BrainStorm (2008) (TV film)

Velice příjemný televizní snímek se skvělým obsazením. Kdyby se dnes točily všechny televizní filmy, seriály a inscenace v takové kvalitě, možná bych smetl pavučiny ze své stařičké televize, oprášil léta nevyužívaný dálkový ovladač a možná do něj vrazil i pár korun za nové baterie a sedal k ní alespoň jednou dvakrát do týdne. "Lotrando" všem ukázal, že má za ušima a dokáže točit poutavě a s filmovou grácií. Jen ten Liška mi tam nesedl, ale to už je možná jen můj problém : )

Opravdová láska (2007) (TV film)

Příjemné obsazení, skvělé herecké výkony (nejen) Vilhelmové i Kaisera, nicméně to celé jaksi uvadá na podivně splachovacích charakterech obou hlavních protagonistů, kteří neustále kamsi odbíhají a zase se vracejí, a dokonce i na samotném pátrání po životě otce, o němž má vzniknout kniha. Těžko říct, co slavného redaktora ve Francii tolik na příběhu upoutalo, že se ho rozhodl vydat, když divákovi bylo nabídnuto jen minimum, které by vystačilo na jeden list (a ještě spíše na list úvodního slova)

2001: Vesmírná odysea (1968)

Kdyby se z filmu vystříhaly jen příjemné pasáže (které by vydaly sotva na 35min), bylo by mé hodnocení vyšší. Mám-li však hodnotit film jako celek, musím přiznat, že nesnesitelnější nudu, která občas překvapí, či potěší, jsem už dlouho neviděl. S přihlédnutím k roku 1968, kdy tento film vznikl, musím ale přiznat, že chápu proč je u některých lidí tak ceněný.

Křídla Vánoc (2013)

Don Krajčo i zbytek "padlých" zde sehrály své role opravdu dobře. Film je to (k mému překvapení) příjemně koukatelný a milý. Jiskru ztrácí jen v změti zbytečných reklam a log. Stačí, že jsme s nimi v přímém styku den co den na ulicích, v práci, i doma. Ve filmu a kině, kde se chci především bavit a odreagovat, mi to dost vadí. Další z věcí, která u mě kvalitu filmu zbytečně shazuje je také hudba. Ta je sice příjemná, ale je vážně nutné zůstat sedět v kině extra na titulky až do vylidnění sálu jen pro to, aby člověk slyšel jediný česky zpívaný hit (vyjma Kotěte od Projektu Y, které v autě dostalo prostor čítající tak 5 vteřin)? Koho ještě baví kupovat si soundtracky k českým filmům, když jsou plné nějakých foreign words? Copak už nejde dát do nového filmu i novou českou (!) hudbu? Já vím, že to dnes není "in", ale není přece nutné zdůzazňovat to, jací jsme dnes "mimoni", kteří se stydí za svůj mateřský jazyk a neumí nic prosadit bez cizích vlivů ve vlastní zemi před vlastním publikem (divákem). 65%

Mistr neznámého boje (1993)

Svým způsobem se to dá přirovnat k Nebezpečným myšlenkám. Bohužel, i když to má jiný (ale celkem celkem sympatický) náboj, nedosahuje to takových filmových kvalit. 50%

Gladiátoři (2012)

Nic než zklamání nečekejte. Ani nic, co by mělo někdy společného s gladiátorstvím. Více než Spartakovi se to podobá pohádce o nezdolné Xeně a sedmi zvířátkách, jednom neandrtálci a čtyřech malých plenkonoších, co vše tlučou hlava nehlava.

Fair Play (2014)

Rád se budu opakovat. Judit Bárdos je nejen nádherná, ale i velice talentovaná a schopná herečka. Dobře, že nezůstala herečkou ryze divadelní, ale vrhla se i na filmovou dráhu. Po tak zdařilých snímcích jako je Dům, či Fair Play na sebe jistě nenechají dlouho čekat další skvělé filmové role, které jí uvedou do povědomí u širší veřejnosti. Film Fair Play si na nic nehraje. Je tak přirozený i přirozeně skromný, až to bere člověku dech. Je natočen s úctou a pokorou, jakoby ani nebyl z této doby. Je to poctivý český film, který ukázal, že i když si zoufáme nad dekadencí naší kinematografie, občas něco dokáže rozehnat mračna a připravit nám milé a hřejivé překvapení v podobě 100min trvajícího slunečního svitu. Děkujeme pí. Sedláčková : )

Elitní zabijáci (2011)

Elitní zabijáci, kteří nekontrolují pouta, jsou tak nezdolní, že si ani žebro nenarazí a dokonce ani nestřílí když mají - viz. scéna s autem pod oknem s Jasonem, který má být při útěku zastaven a elitní zabiják Owen se kochá pohledem na střechu auta přímo z okna nad ním namísto toho, aby do ní střílel? To je fór, ne? Ale co, film je to jinak slušný a rozhodně nenudí. Jen ty nestandardně zrychlené bojové scény občas narušují celkový dojem... 58%