Wolf's Rain (2003) (seriál)

Skvělý sympatický seriál nabitý originalitou a příjemným soundtrackem. Co se týče postav, nejvíce na mě zapůsobila kupodivu Blue, až teprve za ní skáče Kiba se svou partou (především s Toboem a Tsumim). Škoda jen, že přes všechny sympatie k seriálu se zde objevují menší trhliny v logice. Někdo může být snadno zmatený z neuvěřitelně rychlého převtělování postav z člověka ve vlka a obráceně, jiný z představy o smyslu ráje, který nejprve v divákovi probudí mylnou představu o tom, že je a nakonec zjistí, že nejprve musí být (stvořen) : ) Přesto jsem si tenhle anime seriál rychle oblíbil a každému, kdo o jeho zhlédnutí přemýšlí, ho mohu s klidným svědomím doporučit (s malým dodatkem, že s díly 15 až 18 se nemá vůbec cenu zabývat, neb nenabídnou nic jiného, než pohled zpět). Nejsilnější scéna: smrt Toboe v 29. díle - dokonalé

Ona (2013)

V mnoha směrech divné, v mnoha zajímavé. Tento film ukazuje propojenost našich životů s moderními technologiemi v trochu vyšší fázi, než je zatím běžné, ale dosti chytře poukazuje na fakt, že některé z nás dokáže tento moderní a chytrý "systém" doslova pohltit natolik, až k němu získáme velmi silný citový vztah, že si přestáváme uvědomovat jak směšní začínáme být a jak snadno jsme jím ovládáni. Získáváme na něm závislost, "systém" se stává naším přítelem, zdrojem zábavy a vůbec jakékoliv konverzace s okolním světem a přestáváme žít vlastní životy tak, jak bychom měli, tedy v přímé realitě s okolním světem v jeho opravdové podobě. Filmu tedy nelze upřít myšlenku, snahu nejen poukázat na "nevýhody" budoucnosti, ale zároveň i snahu ukázat jejím odpůrcům, že i tato technologie není pouze špatná - jsou lidé, kteří by bez ní byli doslova uvězněni v temné samotě a ve smutku, namísto toho jim tato technologie dokáže vnitřně pomoci a osvobodit se (alespoň dočasně) od šedé reality plné problémů. Poznámka: letící sova na vzdálené reklamní ploše - nejkrásnější scéna ve filmu : )

Inspektor Regan (2012)

Hayley Atwell je nadějná britská herečka (už to dokázala v Pilířích země), Ben Drew je naprosto přesvědčivý a Ray Winstone? Ten působí dojmem britského Mickeyho Rourkea, což vůbec není na škodu. Kriminálka příjemná, chvilkama vynikající, ale chvilkami i zvláštně najivní : )

Bourák (1993)

Pro mě byl film Rudy velice příjemným překvapením. Ač naprosto nechápu hru americký fotbal, vím, co je to za dřinu. Viděl jsem dokument o tom, jak náročný tento sport je a jak tvrdý dokáže být. A to, co popisuje tento film, se mi zarylo hodně hluboko do mé paměti. Nejde zde o největší hvězdu amerického fotbalu, jak by se mohlo zdát. Jde "pouze" o splněný sen jednoho "malého muže", který neměl žádné předpoklady stát se tím, čím chtěl, ať už kvůli studijním výsledkům, nebo své výšce a váze. Přesto si tento sen svou pílí dokázal splnit. Rudy je film o tom, jak jeden malý sen jednoho malého muže se může stát tím největším a nejcenějším vítězstvím jak pro toho, kdo ho sní, tak i pro budoucí hráče, kteří, stejně jako on, přispívají sportu a týmu nejvíce svým srdcem a nasazením ..... Poznámka: na konci filmu se na tribuně (za představitelem otce Rudyho) objeví sám skutečný Rudy Ruttiger ..... Poznámka 2: Rudy Awards se udílí na amerických vysokých školách hráčům, kteří prokáží příkladnou odvahu a odhodlání, charakter a závazek přispívat s obrovským nasazením celému týmu.

Jasmíniny slzy (2013)

Proboha, Cate, co se to s tebou stalo? Ty jsi úplně mimo! Uf, to byl jen film. Tak to jo... Ale zbaštil jsem ti to. Ono se taky není čemu divit, jsi skvělá herečka! : )

Pilíře Země (2010) (seriál)

Velkolepé a dechberoucí filmové vyprávění se skvělým obsazením, hudbou, scénářem a vším, co dělá dobrý film dobrým. Něčím mi to připomína Hru o trůny, ale bez trpaslíků a draků, tedy v mnohem civilnější a prostší formě - a možná právě proto jsem neměl problém s tím, obětovat celý jeden svůj den volna tomuto seriálu. Matthew MacFadyen dle mého dosáhl své životní role a Rufus Sewell opět nezklamal, stejně jako Ian McShane, Hayley Atwellová a další.

Země bez zákona (2012)

Tom Hardy a Jason Clarke jako dva neohrožení venkovští drsňáci, na které je i zákon krátký, mezi kterými neustále kmitá Shia LaBeouf jako mezi stěny silou odhozený hopík a rozkošná Jessica Chastain s Mia Wasikowskou coby dvě andělská stvoření, mi neuvěřitelně sedli. A co se slizského Guye Pearce týče, budete ho fakt nenávidět : ) Příběh měl švih i sílu a na nic si nehrál. Příjemné filmové pokoukání. Navíc... schytal to tu snad každej, alespoň jednou... až na Jasona Clarka : )

Volání o pomoc (2007)

Úsměvné i dojemné, pravdivé a smysluplné... Tohle je film, kterému se musí smeknout.

Já, padouch 2 (2013)

Na druhý díl Padoucha jsem se opravdu těšil, neboť jednička byla v mnoha směrech velice originální a vtipná, výborně poskládaná a měla švih (i cit) od začátku až do samého konce. Dvojka ale, bohužel, spoustu z těchto věcí postrádá, byť v jiných příjemně navazuje. Ale s Velezadkem, rozloučením s doktorem vystřelením jedenadvaceti prdů, skonem El Máča na hřbetu (z letadla vypuštěného) žraloka s dvěma metráky dinamitu a vrženého do chtánu aktivního vulkánu, a dalšími rádoby coby "vtipnostmi" spíše nutí k zamyšlení, zda je tohle ten správný humor, který by měl divák (a tvůrce pohádky) nabízet svým dětem. Na jedničce se mi líbila vtipná spojení jako např. HRAČKA - PAČKA, která pak byla i skvěle, s roztomilým a láskyplným citem dovedena do konce, nebo dovršení filmu dříve zmeškaným baletním vystoupením holčiček... To dvojka nenabídla. Jaké zklamání... Holt, né vždy se zadaří znovu střelit do černého, především tak originálním a nezapomenutelným příběhem jako v případě jedničky. Snad tedy příště.

Já, padouch (2010)

Sympatická záležitost pro dospěláka, vtipná záležitost pro děti.