Můj nepřítel (1985)

Tenhle film jsem viděl jako malý a úplně mě nadchnul. Jen je zvláštní, že ač jsem ho viděl pouze jednou, zůstal mi v paměti až do dneška a to i přes všechno, co mě jako dítě bavilo. Tedy Vinnetouovky, KingKongovky a spousta dalšího. Jako dítěti mi ale neutkvěl v hlavě název filmu a tak mi chvíli trvalo film dopátrat, ale podařilo se. Je fakt, že dějová linka není příliš složitá a zamotaná, je velmi jednoduchá. Přesto ještě dnes, v době, kdy jsou triky na zcela jiné úrovni, si drží slušné skóre i zde, což mě mile překvapilo : )

Osmý den (1996)

Skvělý film se stejně skvělými hereckými výkony. I příběhem. 92%

Barbar (2009)

Co by vystihovalo tento film nejlépe? Po jeho zhlédnutí... jen jediné: MLČENÍ a (zne)hodnocení: 15%

29 a ještě panna (2007) (TV film)

Co se týče tohoto filmu, řekl bych, že komentář, který zde zazněl od Stenleyho, ho vystihuje asi nejlépe. Tedy, alespoň co se týče mého pohledu na něj, já s ním souhlasím. Není to sice kdoví jak skvěle natočené, nebo zahrané, ale umí to být nejen vulgární ale zároveň něžné, experimentující a přesto přitažlivě konzervativní. A jisté poselství to vskutku má. 45%

Rafťáci (2006)

Komedie poměrně slušná, leč komerčně cílená a svým způsobem i trochu umělá. Ve srovnání s Babovřesky a jinými komediemi jde ale o mnohem lepší standard, kde občas opravdu dostanete i něco, co jste nečekali a opravdu vás to rozesměje a příjemně pobaví. 60% Co je ale naprostý děs, to je bonusový úlet na DVDčku s názvem Komiks. Ten rozhodně nepobaví -100%

Já, Frankenstein (2014)

Tak tohle je naprostý filmový "blábol". Od Frankenstejna nečekejte nic než jen jeho jméno v názvu. A od filmu? Od filmu akorát tak parádní sklamání. Příběh je jednoduchý, snadno předvídatelný a už milionkrát obehraný, herecké výkony průměrné a co se efektů týče, ty vás také asi ničím neuchvátí.

Dům (2011)

Judit Bárdos je nejen nádherná, ale i velice talentovaná a schopná herečka. Dobře, že nezůstala herečkou ryze divadelní, ale vrhla se i na filmovou dráhu. Po tak zdařilých snímcích jako je Dům, či Fair Play na sebe jistě nenechají dlouho čekat další skvělé filmové role, které jí uvedou do povědomí u širší veřejnosti. Miroslav Krobot, Tatjana Medvecká a další mi ve filmu také příjemně "sedli" a příběh nenudil, jen příjemně plynul a já si ho užíval. Jen ten dabing byl naprosto zbytečnou kaňkou na jinak čistém filmovém ubrusu : )

Za zhi (2012)

I když války gangů jsou pro mě jen nesmyslná řezničina, tenhle film mě docela překvapivě přikoval ke křeslu. Stopáž je příjemná, děj jasný a přehledný, výkony překvapivě realisticky civilní. Film má sice i pár "ale", přesto mu nemám problém dát 70%

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Neuvěřitelná splácanina všeho možného. Kupodivu na mě ale tato podivná "story" docela příjemně zapůsobila. Dokonce mohu říct, že jsem se při ní i bavil a sympatizoval s ní. S ní, i s některými jejími postavami. Podivné : )