• Krátkometrážní

Philadelphia (1993)

Asi som mal to šťastie, že som bol ešte malý Emo keď Filadelfia hýbala svetom. Kde sa berie v niektorých tá nenávisť k Hanksovi či Robertsovej? Je mi z toho smutno. Za všetkým hľadaj kalkul. Veselé Vianoce.

Mlčení jehňátek (1991)

Sterlingovej rozhovory sú často točené z jej POV (aj keď je tiež "hovoriacou hlavou", nehľadí do kamery), čo je na hovno vždy keď sa nerozpráva s Hopkinsom. Bol to práve jeho nápad, aby Lecter hľadel priamo do kamery, lenže Demmemu sa asi tá myšlienka tak zapáčila, že podobne natočil aj ostatné rozhovory. Bohužiaľ tí ostatní herci sú úplne príšerní (hlavne černoška a kamarátka prvej obete). Policajti asi zablúdili z nejakej béčkovej sračky 80. rokov (Lecterov útek - kristapána), diskriminujúce postavenie "ženy v mužskom svete" je podané nepresvedčivo a dej je prinajlepšom priemerný. Ale ako som povedal, rozhovory psychiatra a agentky sú geniálne, strih je super, záverečná dávka napätia veľmi dobrá a páčil sa mi celý ten koncept s mlčiacimi jahňatami. Chápem že Mlčanie jahniat odštartovalo celú vlnu sofistikovaných thrillerov o masových vrahoch a že nebyť tohto filmu tak by možno nikdy nevznikol Twin Peaks alebo Se7en. Ale tak dobrý film to proste nieje. Tá veľká obľúbenosť spočíva podľa mňa okrem Hopkinsovho a Fosterovej výkonu hlavne v tom, že ľudia si môžu užívať úchylnosti, nechutnosti a brutalitu a stále sa cítiť ako civilizované bytosti, ktorými tak strašne túžia byť.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Naspeedovaná adrenalínová jazda ktorá chytí a nepustí. Ako človeka takmer ignorujúceho tradičné akčné filmy ma Crank príjemne pohltil. Nemocničná košeľa rulez!

DumbLand (2002) (seriál)

Lynchov experiment s flashom. Pokúsil sa stvoriť účelovo hlúpy svet a ako vieme z Rigetu, kde je hlúposť tam je zlo. Niektoré epizódy príliš monotónne, rovnako ako pokusy o vtip aa moc nevydarili.

Banda pro sebe (1964)

Príjemný film s niekoľkými skutočne originálnymi nápadmi. Len som mal občas chuť zavrieť hlavnú trojicu do cely bez okien a dverí a nechať ju tam :-)

Ichi the Killer (2001)

Typická Miikeho strastiplná cesta za hranice dosiaľ videného v humorne-brutálnom kabáte.

Sekai no čúšin de, ai wo sakebu (2004)

Mám rád slzopudné filmy, tento ma však nerozplakal. Za nádherné vizuálne spracovanie si však ten bod naviac zaslúži.

Grázlové (1996)

Jak to že tu k tejto uletenej Andersonovke ešte nikto nič nenapísal? (PS:Takto nejako vyzerá Wesov humor)

Dalších deset minut II. (2002)

Bertolucci - *** predvídatelné. Figgis - ****dobré, inovatívne. Denis - ***** najinteligentnejšia poviedka, niet divu že sa nikomu nepáčila:) Menzel - sračka. Szabó - *** dobrý nápad, zlé spracovanie. Schlondorff - **** vtipné, inteligentné, nečakané. Radford *** Nuda, pekne spracované. Godard ***** Absolútny masaker, uhraničivé, sugestívne, znovupozeratelné.