• Krátkometrážní

Médea (1988) (TV film)

Príbeh nezaujal, Udo Kier (keď som ho spoznal) potešil, spracovanie... Skutočne by som chcel poznať miesta kde sa to natáčalo, pretože príroda a prostredie všeobecne tu podáva také neskutočné výkony, že by som ju označil za najlepší výkon v celom filme. BTW neviem či stv mala nejakú zlú kópiu ale film vyzeral ako z roku 58, nie 88 (ale ako poznám Triera, mohlo ísť o zámer), čo ale IMHO vôbec nebolo na škodu a atmosfére filmu tá zastrenosť a rozmazanosť značne napomáhala (pre znalých: také Anthems... od Emperoru lenže na celuloide).

Snílci (2003)

Dreamers má svoje kvalitné miesta. Bertolucci síce občas pripomína Larryho Clarka, ale priznám sa, odpannenie sprevádzané volskými okami mi prišlo ako najlepšia scéna. Rôzne citácie mi tie filmy len viac znechutili a ak toto majú byť filmoví fanúšikovia, tak asi niesom filmový fanúšik. Ku koncu strašná nuda ale ako vravím, svoje momenty som si tam našiel.

Chrustaljove, vůz! (1998)

I asked German if Khrustalyov was about present-day Russia. “Of course,” he replied, adding that “maybe things are simpler now—they just shoot you.” His words came back to haunt me as I wrote this piece, a few days after Duma member Galina Starovoitova, an outspoken liberal reformer, was gunned down gangster-style in the foyer of her apartment house. “The artist is a canary in a mine shaft. If Brezhnev had read Rudyard Kipling, he would never have gone into Afghanistan,” German told me. “We didn’t really want to depict 1953, we wanted to show what Russians are like.” http://www.filmcomment.com/article/exorcism-aleksei-german-among-the-long-shadows

Křik (1963)

Velmi dobrý film. S novou vlnou nemám veľa skúseností (a keď aj, tak si to asi neuvedomujem) ale keď sa niečo pritrafí, stojí to za to. Veľmi dobrá práca so statickými obrázkami, len dialógom nieje občas rozumieť. Skvelé atmosféra...a budeme si jako číst.

Kachorra (2002) (seriál) odpad!

Bohužiaľ, keď sa Natalia snaží hrať komédiu, prestáva byť fapózna. Palec dolu.