• Krátkometrážní

Muž z Londýna (2007)

Tarrovi pokus natočiť "žánrový film" nevyšiel.

Veřejní nepřátelé (2009)

To že sa film prispôsobuje subjektívnemu vnímaniu postáv ako pár ľudí napísalo, je kravina. NEVERTE TOMU.

Import/Export (2007)

O dosť slabšie než ostatné Seidlove filmy, nudná a neoriginálna sociálna dráma s možno dvoma divácky nepríjemnými scénami, čo je na Seidla zúfalo málo. Asi najzaujímavejšia bola scéna z Košíc, aj keď je trocha smutné, že je treba Rakúšana aby nám ukázal čo máme doma.

Pýcha národa (2009)

No sakra, tak premiéru v kine La Gamarr si nesmiem nechať ujsť!

Informátoři (2008)

Predlohu som čítal a aj keď si už z nej moc nepamätám, myslím si že mala aj určitý cynický a satyrický nádych čierneho humoru ako ostatné ellisovky. Filmom Americké Psycho a Pravidlá vášne sa podarilo tento prvok zachovať, tu mi to chýbalo. A okrem toho to bola kurevská nuda.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Premakaná mystifikácia, ktorá okrem samotného portrétu vraha a jeho činov - nápadne zameraných na psychické násilie (dokonca by som povedal, že to fyzické tu hrá druhé husle) - spracováva aj širokú škálu pre horor/thriller netypických tém, ako kritika médií, spoločenskej mienky a trestu smrti. Film je pre mňa výnimočný svojím poňatím, pretože som čakal "ďalšie" torture porno postavené na nechutných a nepríjemných (ale v podstate atraktívnych) záberoch mučenia a vraždenia, a namiesto toho som dostal vážne poňatý spoločensky angažovaný film. Dokážem si dosť dobre predstaviť, že ľudia, ktorí sa tešili na brutalitu budú vo výsledku sklamaný. Záznamy sú zdĺhavé, naťahované, samotná vražda je vykonané dosť rýchlo a neprehľadne, mučenie tam troška je ale nie je to nič strašného, mnoho vecí sa vykoná mimo záber, záznamov je na 85 minútový film dosť málo a väčšinou sú vyplnené čakaním alebo kecaním. Keď však na tento fakt pristúpite a nebudete ho brať ako negatívum (verím, že pre väčšinu bežných divákov tam aj tak bude tých brutalít až až), mali by ste byť spokojní. Jediné, čo by som filmu vytkol, je prílišný postprocesing v "páskach".

Unverschamtheit Im Grunewald (1969)

Na Ubuwebe je niečo s názvom Impudenz Im Grunewald a to má dvanásť minút, takže asi režisérsky zostrih :-)

Strach(y) ze tmy (2007)

Psy: 60%, Pseudointelektuálne žvatlanie 40% (dabing a text odpad, op-artový vizuál výborný), Milovník hmyzu 50%, Sumako 70%, Bažiny 90%, Posledná poviedka milión päťstotisíc percent.

Dvojí hra (2009)

Skvelé rozprávanie (1 krok dopredu, 3 kroky dozadu,1 dopredu, 2 dozadu, 1 dopredu, 1 dozadu), skvelé dialógy, skvelí herci.