Otec (2020)

Neznat Anthonyho, tak mám pocit, že skutečně formou dokumentu koukám na nemocného starého člověka. Klobouk dolů, co dokáže ve svých letech zahrát. Nejdříve jsem si myslel, že si režisér s námi hraje a vyobrazené situace možná naznačovaly, že se jedná o podfuk na stařečka, ale jak se prokousáváte tímto dramatem dál, tak si uvědomíte, jak smutné to je a že mozek si ve stáří s vámi může krásně hrát. Film si už nikdy nepustím, až tak byl pro mě silnou kávou. Přesto brilantní pohled do jedné rodiny, kde otec je bohužel nemocen a není to nic jednoduchého pro něj a ani pro jeho blízké. Finále mě neskutečně rozsekalo a je to po dlouhé době, co jsem měl u nějakého filmu slzy v očích. Život je nefér... Staří nás čeká všechny a musíme jen doufat, že ho budeme mít poklidné. Protože jednou jsem slyšel větu... Stáří je trest pro všechny lidi bez ohledu na to, jaký život jsme vedli...

Sopka (1997)

Příjemný katastroficky snímek s devadesátkovým hávem, který mě bohužel v době své "slávy" minul. Věřím, že bych si ho v mládí více užil než teď. Přesto nemá smysl ho podle mě hanit, protože v rámci tohoto žánru jsou i horší pecky, které nechápu, jak mohli vůbec vyjít na světlo světa.

Vražda v Londýně (2022)

Detektivních příběhů je jako šafránu, takže jsem za každý obdobný počin fakt rád. Zde se to celkem povedlo a i když to bylo šmrncnuté komedií, tak se to naštěstí drželo v mezích fajn vtipků. Abych byl více spokojen, tak mi tam něco málo chybělo, ale jako celek jsem si to užil.

Jan Žižka (2022)

Šíleně se to ve mě bije. Na jednu stranu žasnu nad tím, co Jákl dokázal, protože to nemohlo být nic jednoduchého, a klaním se před jeho odhodláním a odvahou. Na stranu druhou si nemohu pomoct, ale vůbec mě to nebavilo a neobávám se to označit za nudný film. Očekával jsem mnoho krásných lokací, propracované postavy - hlavně Žižku - velkolepost, herecké výkony a příběh, který sice trochu známe, přesto by mě mohl ohromit. No a ani jedno se více méně nestalo. Příběhově nudné, skoro celé dvě hodiny se lidi naháněj jen po lese. Z lokací tam vidíme dokola lom Ameriku, pár hradů a jeden záběr na Prahu. Žižka sice bojoval skvěle, ale mě zajímala jeho osobnost, nikoliv to, že běhá po lese a kosí nepřátele jedna báseň. Jsem zklamaný, ale zároveň nadšený, že takový projekt mohl vzniknout, ale mnoho mu chybí, abych Žižku mohl s klidným srdcem hrdě doporučovat dál.

Širé moře (2019) (seriál)

1. série - 60 % Španělská telenovela s nádechem krimi příběhu, který překvapivě funguje. Téma obří lodi a prázdného moře, kde se může stát cokoliv, je zajímavé. Zpracování je slušné, herecké výkony úsměvné a finální zápletka asi v pohodě. Sérka má pouze 8 epizod, takže to krásně utíká a celkem často se zamotává. 2. série - 40 % Celkem zajímavý obrat příběhu, který ale už postrádá to kouzlo první řady. Spousta nelogických zvratů vytvořena pouze pro efekt. Motivace hlavního "záporáka" zvláštní a finální epizoda spíše k smíchu. Přesto pořád krásná loď, prostředí, španělština a občas úsměvné herecké výkony. 3. série - 40 % Stačí si uvědomit, že to je španělský seriál, který spíše spadá do kategorie telenovely, tak se vlastně ani nemůžeme na nic zlobit.

Před vraždou (2022) (seriál)

1. série - 60 % Do posledního dílu jsem byl více méně spokojen. Zajímavé postavy, dvě linky, které se prolínají, ale zájem o ně máte z odlišných důvodů. Přesto mi "Sherlock" ve vězení zcela tak nesedl a uměl toho až nějak moc. Nu a pak přišel finální díl, kde jsme se (jak bývá zvykem) chystali na odpovědi na naše otázky a opět jsme je nedostali. Resp. hlavní linie se uzavřela asi uspokojivě, ale druhá, kde jsme chtěli znát důvod počínání jednoho protagonisty, to zcela nevysvětlili a vy jen koukáte na závěrečné titulky a přemýšlíte, jestli jste něco nepřeslechli. Taktéž nepomohlo pár berliček ve scénáři, které zabředly do klišé vod... Ale je to minisérie, která se snaží a pokud u toho nebudete přemýšlet, tak si to jako já užijete.

Menu (2022)

Skvělá myšlenka, výtečné provedení, ale celkově je to nedotažené. Po zhlédnutí mám snad více dotazů než na samotném začátku. Přitom by stačilo více prokreslit postavy a jejich samotné příběhy, abychom dokázali dlouho připravované menu více chápat. Díky této absenci mi spíše jednotlivé scény přišly umělé a nalepované tak, aby zaujaly, než aby dávaly smysl v celém příběhu.

Bílý lotos (2021) (seriál)

1. série - 100 % Geniální série, která dokážu zaujmout svou hloubkou, ale taktéž humorem, satirou a skvělým zpracováním. Hned první díl zaháčkuje a vypustí vás až na samotném konci. Možná bych bral finále více vyostřené, ale takto alespoň působilo přízemně a díky tomu reálně. Jop, dlouho mě žádný seroš tak neuchvátil. 2. série - 100 % Za mě maximální spokojenost jako u série první. Jiný hotel, přesto stejný scénář - na začátku vraždy (nebo vraždy?) a pak celý seriál se proplétáme vztahy a napjatými okamžiky a čekáme, komu rupnou nervy a kdo to už nezvládne. Opět do samotného konce netušíte. Je to legrační, skvěle natočené, dobře nahrané.

Vražedná práva (2014) (seriál)

1. série - 80 % Krásně zamotané, možná až moc, přesto chytlavé a zaháčkuje to na každou epizodu. Vyšetřování hlavní zápletky, ale i jednotlivých případů, je nápadité a formát je takový, že to jednoduše zhlédnete najednou.