Kniha života (2014)

Na animaci jsem si musel chvilku zvykat, přesto fajn pohádka. Jakmile ale zjistíte, že byla natočena před oscarovým Coco, tak najednou má úplně jiný vibe, protože Coco jednoduše Knihu života více méně vykradlo. Hezký příběh s několika zvraty, se skvělou dynamikou, a fajn hlavním sympošem. Písničky jsou sice známé, ale co si budeme, Coco je mělo lepší.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

1. série - 70 % Nejsem zcela fanda animované tvorby, ale pohrát si s myšlenkou, co by kdyby, mě lákala. Problém je, že ne všechny epizody jsou dobré a některé z nich padají do podprůměru pro mladší diváky. Krásné zpestření, jenž sice ve mě nic nezanechalo, ale potěšilo.

Sandman (2022) (seriál)

Tak končím bez hodnocení, jelikož jsem to vzdal po třetím dílu a nedokončil jsem celou řadu. Neuchvátil mě příběh, hlavní hrdina mi je doslova nesympatický a chyběl mi nějaký element, jenž by mě donutil si pustit další a další díly. Nikomu ale neberu, že ho to může bavit!

Thor: Láska jako hrom (2022)

Po skvělé éře marvel filmů, která vyvrcholila Endgame, jsem si skoro žádný další projekt neužil (čest výjimce Eternals). Buď Marvel začal cílit na mladší publikum, nebo já stárnu. Pro mě to je moc přepálené, humor na hranici trapnosti. Skoro žádné vážné téma, vše bráno s humorem. Nemám z toho žádný pocit, jen, že to bylo barvité a až moc legrační, ale bohužel jsem se pousmál jen párkrát.

Prvních 100 (2014) (seriál)

1. série - 2. série - 60 % Po druhé sérii končím. Je pravdou, že jsem s The 100 začal o mnoho mladší a v tu dobu jsem veškerou produkci od stanice CW hltal a každý týden jsem s jiskřičkami v očích čekal na Arrow, The Flash a další. Tuto dobu ale zavál čas a skoro už nic od této stanice nesleduji a měl jsem v The 100 takovou přestávku, že už se mi nechce začínat znovu. Pamatuji si ale, že mě seriál bavil a měl své post apo kouzlo. Dneska bych hodnotil asi nižším procentem, ale mám na to krásné mladistvé vzpomínky, které si rád uchovám.

Kaštánek (2021) (seriál)

1. série - 70 % Červená čísla si to rozhodně zaslouží. Kvituji pomalé tempo, drsnou a temnou atmosféru a na konec překvapivého vraha. Opět krásně rozjetý příběh, který vás nenechá vydechnout a vy chcete tuto minisérii zhlédnout co nejrychleji, jelikož dychtíte po odpovědích. Přesto finální epizoda mi zážitek mírně zdeformovala. Najednou pomalé tempo vystřídají akčnější sekvence, na pár otázek se odpovědí nedostane, a vlastně z toho vypadl americký konec. I tak stojí za zhlédnutí!

Cruella (2021)

Obával jsem se zcela zbytečného příběhu, ale takovéto disneyovské pohádky bych si dával častěji. Odvážnější než jiné příběhy. Místy záměrně přepálené, což se sem krásně hodilo. Obě Emmy ztvárnily své role na jedničku. Sice škoda digi psů, ale chápu to, je to jednodušší.

Prolhané krásky: Prvotní hřích (2022) (seriál)

1. série - 70 % Původní krásky jsem viděl v době jejich "slávy", převážně díky své manželce, tehdy ještě přítelkyni, abych zapůsobil :). Navzdory tomu, že se jednalo hlavně o produkt pro holky, to bavilo nějak i mě. Pak přišlo ždímání značky v podobě Perfekcionistek, které se tak už nepovedly a není divu, že jsme skončili pouze u první série. Proto jsem k Prvotnímu hříchu přistupoval opatrně. A hle, bylo to moc fajn. Bailee M. si pamatuji jako malou holku z Zkus mě rozesmát. Příběh béčkový, zápletka taktéž, ale provedení stylu Vřískot, Halloween atd. mě bavilo. Narážek na původní sérii bylo dosti, které hlavně poznávala má žena, ale i člověk, co původní seroš neviděl, si toto může užít.

Uncharted (2022)

Nejsem ovlivněn hrou, takže mé hodnocení je čistě filmový zážitek. A já se bavil. Jasně, je to přepálené, hlavně scéna s letadlem (ehm, pořád lepší jak letošní The Gray Man) a vyzvednutí dvou lodí. Jinak to má šmrnc, humor, akci a zajímavý příběh. Tom zde hraje Petera Parkera, ale na to jsme si už zvykli, takže to neberu jako výtku. Prostě hraje sám sebe. Vyjít tento film před dvaceti lety, tak je z toho miliardový hit. Dneska je obdobných filmů kvatna a fandové hry asi zaplakali, ale coby nepolíben hrou, mě to jako fajn drahé béčko bavilo.

Predátor: Kořist (2022)

Paradoxně jsem si užíval více první polovinu, kdy divák poznával život Komančů, jejich lovení a vztahy. Má to naprosto dechberoucí záběry krajiny, výtečný zvuk a potěšila živá zvířata (až na digi pumu a medvěda). Samotný predátor měl prostoru víc než dost a kdyby trochu upravili finále, kdy poslední past byla skutečně očividná a banální, tak jsem maximálně spokojen. Tak jako tak, užil jsem si to a od jedničky se jedná pro mě o nejlepší díl.