TOP STAR (2010) (pořad) odpad!

Nepochopila jsem, proč Prima do svých zpráv řadí i tuto debilitu? Hvězdičky, které sice mají kila silikonu na těch správných místech, ale v hlavě se jim prohání vítr, mě opravdu nezajímají. Navíc na tyto zkrachovalce má televize samostatný pořad, na který se dívají snad jen šílenci. Opravdových VIP celebrit je v Česku jako šafránu. Takže honosně znějící název VIP zprávy jsou jen a jen o tupých v(p)itkách. O jakože "moderátorkách" se rozepisovat ani nebudu, protože bych musela psát velice, velice ošklivá slůvka. Kdyby po Zprávách nechala Prima Přátelé, udělala by mnohem líp, myslím, že by to uvítala většina lidí sedících u televize, kteří nemají potřebu slyšet třikrát po sobě stále stejné Zprávy, Události a Televizní noviny.

Politická střelnice (2009) (pořad) odpad!

Nedávno se mi nechtělo spát, a tak jsem zapnula televizi. Nikde nic, na Barrandově reklama, říkám si, že počkám, co tam bude. No... reklama byla lepší. Paní Bubílková definitivně ztratila soudnost, je trapná, nevkusná, snaží se dělat legraci, ale vůbec jí to nejde, je v naprosté kreči a umělý smích v tomto pořadu nemá co dělat, protože tam nic vtipného není. Bez Miloslava Šimka spadla do úplně stoky plné výkalů.

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

Když Rowan Atkinson nemusí dělat jen ksichty v rámci role Mr. Beana a otevře pusu a začne ze sebe chrlit slovní granáty, tak to fakt nemá chybu. Nádherný humor, někdy příliš černý (Fatal beatings), jindy založený na dvojsmyslech (No one called Jones), nábožensky nekorektní (rozdělování hříšníků v pekle), průvodce při prvním rande taky nemá chybu, ale stejně mám nejraději tu scénku, ve které přebírá divadelní cenu za svého kolegu :-)

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

František Filip měl šťastnou ruku při obsazování, herecké výkony zejména Jiřího Adamíry a Dany Medřické jsou skvostné. Seriál má štěstí v tom, že má jen 5 dílů, každý ve stopáži jednoho celovečeráku. Charaktery jednotlivých postav jsou prokreslené, děj se rovněž vyvíjí odněkud někam, zachycují se "velké" dějiny na obyvatelích jednoho obyčejného pražského činžáku. Jediné, co mi vadilo, byla postava Zdeňka Řehoře.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Po ideologické stránce bych dala odpad jakožto historik (za všechny díl věnovaný Pražskému jaru), ovšem přihlédnu k tomu, že některé díly jsou celkem dobré detektivky, když si odmyslíte to ideové zabarvení. Na druhou stranu se nedá upřít, že některé díly (a je jich víc než polovina) jsou velmi, velmi slabé. A to odporné tykání všech a všem už při seznamování...

Škola zlomených srdcí (1994) (seriál)

Nostalgie je strašná mrcha. První 3 až 4 série jsem viděla celé a žrala to, potom už to šlo z kopce. Ale Rivers patřil mezi mé oblíbence :-)

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Komedie? Pod tímto slovem si představuju zcela něco jiného než to, co vytvořila Marie Poledňáková. Sranda nebyla vůbec žádná, herecké obsazení taky nijaké a nevím, proč má někdo potřebu obsazovat Vojtka a Nekonečného, dva lidi, kteří mi jen svou samotnou existencí lezou na nervy. Příběh se motá v kruhu, nikam se nevyvíjí. Film, který už nikdy nechci znovu vidět, je to ztráta času.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Sypal jako český James Bond s idiotským úsměvem skoro bez zubů, charisma byste nenašli ani pod mikroskopem, scénář je natolik dementní, že lepší by snad napsal i žák 4. třídy. Herecké výkony nestojí za nic, Baselides v roli buzny, neustále hledající nějakou vhodnou oběť, se kterou by si to rozdal, mě neskutečně štvala, ne proto, že bych něco měla proti homosexuálům, ale proto, že nesnáším takové samoúčelné karikatury. No prostě opravdový odpad.

EZO.TV (2009) (pořad) odpad!

Vydržela jsem jeden díl a sama nechápu, jak jsem to zvládla. Asi to bylo tím, že "věštci" byli opravdoví kreténi a fascinovalo mě, kolik lidí je ochotných ty jejich kecy poslouchat, a co je horší, ještě se jimi řídit. No vlastně, když si to zaplatili... Lidská blbost je opravdu neomezená. Věštění z vody z Merlinovy misky zakoupené dozajista v Tescu, šílená ženská, která věští budoucnost z kresby pastelkami a Vlastík Plamínek, co hoří jako ohýnek... toho museli vykopnout i ze zvláštní školy. Ať ho televize na své náklady zavede k psychiatrovi, ať mu udělá vyšetření, ten přece nemůže být svéprávný!

Amélie z Montmartru (2001)

Po zhlédnutí filmu před x-lety jsem vyšla z kina a dalších čtrnáct dní se na všechny usmívala v jednom kuse. Hudba je nádherná, Audrey Tautou s velkými kukadly rovněž, příběh je plný optimismu, úsměvných scén (cestující trpaslík), které mají člověka popostrčit, aby se svým životem začal konečně už něco dělat a celkový vizuál člověka zahřeje. Tohle je lék na mizernou náladu.