• Thriller

Oblast 51 (2015)

Týmto "filmom" si Oren nadobro zavrel dvere pred väčšími projektami. Ani sa nečudujem prečo takú dlhú dobu Area 51 zostala ležať stranou. Presne 52 minút "mladým" trvalo kým sa dostali do tej (najstráženejšej??) zóny, predtým je to čistokrvná nuda o príprave a ceste na túto "misiu". Režisér by sa mal vrátiť tam kde sa narodil a radšej točiť dokumenty (samozrejme ručnou kamerou) o tom ako jeho vlastný už hodne dlhú dobu masakrujú a bombardujú susedov. Urobil by lepšie a možno by ho to ani tak veľa (na Orena 5 mega docela dosť) nestálo. 15%

Povstání mrtvých: Strážní věž (2015)

Na môj vkus až nepríjemne prepálená stopáž, pritom sa film odohráva väčšinou v uzavretej štvrti a tak som si parkrát aj zívol. Hrou som nedotknutý a tak to beriem ako priemerný zombie masaker, ktorý Vám nič nové neprinesie.

Echoes (2014)

Nudná prkotina o spisovateľke a záhadnom sklenenom dome, kde sa v minulosti niečo udialo a samozrejme Ona na to musí prísť. Film bez atmosféry, nápadu a ani jednej jedinej scény, ktorá by stála za to. Opäť sklamanie, ale na to som už v poslednom čase zvyknutý. 30%

Everly (2014)

Nemám rád slovo Guilty Pleasure, veď keď sa niekomu niečo páči nemusí sa za to hanbiť. Od prvej do poslednej sekundy maximálny meganámrd. Nemal som si kedy ani "odskočiť". A nebudem rozmýšľať nad takými stupídnymi banalitami, že taká "krehká" ženská si dokáže poradiť so všetkými zúčastnenými zložkami typu polícia, yakuza,masochista,štetky,pes a pod. Ja som sa kurevsky bavil a nikto mi to nezoberie.

Late Phases (2014)

Tak teda ok, nie je vlkodlak ako vlkodlak. Ten s A. Hopkinsnom a B.Del Torom sa mi nepáčil, veľké očakávanie=trpké sklamanie. Mám radšej menší rozpočet (Wer) a originálnejší príbeh. Late Phases je presne tým čo chcem od "vlkodlačieho" filmu. Pomalé tempo, iný príbeh resp. zasadenie deja do reálneho života a hlavne originálnejšiu masku samotného vlkodlaka. Tie typické "psie" ma už vôbec nebavia. Nick Damici je v poslednej dobe borec (tohto chlapíka mám čoraz radšej) a úlohu zahral takpovediac "poslepu" takže u mňa celkovo spokojnosť. 6/10

Padesát odstínů šedi (2015)

Film, ktorý neponúka nič len romantickú nudu. Neveril, som že to môže byť až tak zlé a nezaujímavé. Ako TV film by som to bral,ale ako "kinofilm" ktorý zarobil takmer pol miliardy $ je snáď zlý vtip. Tie "bubáky" zarobila tuším dobrá reklama a zvedavosť ľudí, ale tak to proste chodí. Šedý podpriemer.

Mercy (2014)

No tak opäť nič. Sľubný začiatok strieda typická slabá "démončina". A tu sa mi potvrdilo, že horory o posadnutosti ma akosi prestávajú baviť. Ako-tak to zachraňuje mladý Chandler Riggs (nejakých 15 minút mi trvalo kam ho zaradiť a ja debil a veľký fanúšik Walking Deadu sa môžem hanbiť, že to trvalo tak dlho) z tohto chlapca tuším vyrastie fajn herec a jeho ďaľší film má byť tiež horor tak uvidíme či ho to náhodou do ďaľšej kariéry nepoznamená. Ono to je celkovo krátke, ale možno práve preto mi tu niečo vadí. Málo sa tu režisér venuje napr. knihe, ktorá je tu dôležitým faktorom filmu, posadnutosť babky príde rýchlejšie ako som si stihol stiahnuť nohavice na záchode pred "veľkou potrebou" a pod. Niekedy krátka stopáž poteší, inokedy je to na úkor kvality a celkového dojmu z filmu. A pri horore sa chcem už konečne posrať!

Divočina (2014)

Nie a ešte raz nie! Príbeh o krave, ktorá sa nevie zmieriť zo smrťou matky (každého z nás sa to raz v živote dotkne, ale predsa život ide ďalej a nebudeme robiť kvôli tomu neskutočné debility) a tak, aby niečo so svojim životom urobila, vydá sa na dlhú cestu očisty. Neskutočná "cestovná" nuda (ona na tej ceste prakticky nič veľké nezažije) prelínajúca sa z množstvom flashbackov, ktoré mi vo filmoch dosť vadia. Reese tú postavu zahrala dobre, ale nechápem nomináciu Laury Dern na oscara...prakticky nebolo čo hrať a tých pár "smutných" scén v nemocnici ma vôbec nedostali tak akoby mali.

Find Me (2014)

Palec hore, že tieto podpriemerné hororové "kúsky" majú vždy aspoň pekné plagáty. Vždy chcem pomôcť hororu nejakým tým bodíkom navyše, ale tu to jednoducho nejde. Sto krát videné? To by mi ani nevadilo, pretože aj v duchárine sa dá vždy urobiť nejaká originálna scéna pri ktorej by som si cvrkol do gatí. Lenže Find Me je totálny stereotyp o duchovi, ktorý sa väčšinou ukáže v odraze zrkadla (čo už mi fakt ide na nervy), alebo za hlavným hrdinom, vtedy keď to na 100% aj očakávate. Tak kedy sa mám potom zľaknúť?? Dobrých prvých 5 minút, potom manželia prídu do svojho vysnívaného domu - holobytu! (obyčajný "obdľžnikový" drevodom, kde bolo hneď jasné, že bude postrádať akúkoľvek atmosféru), kde sa to uberie do starých tuctových koľají. Ani neviem čo vlastne hodnotím...Chcem už konečne poriadny horor pri ktorom by som si od nervozity odkusol pol prsta a po filme vymenil trenky!!!

Sedmý syn (2014)

Bodrov nevýrazný ako vždy, nedokáže diváka strhnúť, celé je to akoby v jednej rovine. Ani jedna scéna nad ktorou by som dokázal zhíknuť, alebo skôr, ktorá by vybočila zo šedého priemeru fantasy žánru. Ale keďže tých kvalitných rozprávok sa toľko netočí, vďačný som aj za takýto kúsok. Veď Jeff je pohoďák a na Jullianu Moore sa konečne dalo pozerať = po "ryšavke" ani stopy :)