Slečna Marplová - Kapsa plná žita (2009) (epizoda)

Stále si myslím, že stará Marplová je lepší, ale zde to tvůrci dohání super zpracováním, hudbou a zápletkou, kde už jsem si myslel, že vraha mám, a přestože jsem nenaletěl na prvotní mylné náznaky, tak stejně jsem ho neměl:). ... Kosy - kosí důl, krásná sekretářka, kolík na nos, jedy, zajímavá hospodyně.

Agatha Christie's Poirot - Vražda na maškarním plese (1991) (epizoda)

Čím dál tím víc srovnávám tyto staré díly s těmi novými. Je to sice neférové, ale opravdu se těžce sleduje 51 minutový Poirot, kde se ani nezorientujete, kdo je kdo a než pochopíte co se tam stalo, tak už sedíte ve společné místnosti a Suchet vysvětluje. Tentokrát mi to dokonce přitížili maskami na maškarním bále, což byla na jednu stranu chyba jak prase, ale moc krásně podaná, takže budiž odpuštěno. Dokonce konec byl trochu neobvyklý, v uzavřeném okruhu pouze pár postav (zase chyba), ale celé dění vysíláno veřejnosti pomocí rádia. Řekněme, že zápletka opravdu hodně slabá, nebo hodně slabě podaná, ale tentokrát se pan Rye vyhrál s pozadím. .... Maškarní bál, drogy, bambule z kostýmu, rádiové vysílání.

Agatha Christie's Poirot - Smrt staré posluhovačky (2008) (epizoda)

Neobyčejná režie a kamera. Hezký příběh se starou zápletkou na pozadí. Jen mi trošku vadil velký počet ženských, které v temných scénách nešly rozeznat jedna od druhé. Jsem tak rád, že dnes nemusí mít všechny stejné účesy:). Krásná hudba. ... Sekáček na maso, dvě fotografie žen, adopce, nádherná žena politika tančící ve vile.

Madagaskar 3 (2012)

Tož byla to šupa:). Když se potkali s cirkusem, tak to byla chvilku nuda, ale to představení s hudbou Katy bylo luxusní. Na čtverku do kina? Určitě:). Tihle ty kreslené blbůstky fakt umí. Těžká konkurence Době ledové. Málem bych zapomněl .... nádherná hudba!

Agatha Christie's Poirot - Kočka mezi holuby (2008) (epizoda)

Moc se mi líbilo prostranství a když už mi to tak strašně připomínalo Harryho Pottera, tak tam dali aspoň Cho Changovou:D. Hezký díl, super atmosféra, zajímavá a dobře podaná zápletka. Nemám nic proti. Teda až na tu dementní studentku s předkusem, ta mě tam snad štvala víc než oběť. ... Tenisové rakety, diamanty, lakros, princezna.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pět, za tu velkolepost. A za to, že kdyby mi před 12ti roky někdo řekl, že Jackson natočí něco takového, tak se budu po zemi válet smíchy. Když jsem byl malý, tak jsem se chtěl stát režisérem, takovým, jakým je Peter. ... A teď by mě vážně zajímalo, jak z té skály slezou:D. ... GA Cinema 3D ... ad 20.11.2014 DC

Agatha Christie's Poirot - Rodinné sídlo (2006) (epizoda)

Jeden z těch lepších. Do poslední chvíle jsem nevěděl, velmi dobře zpracované. ... Cora, obraz Rembrant, ztracená závěť, incest, opačný odraz v zrcadle.

Agatha Christie's Poirot - Poslední víkend (2004) (epizoda)

Krásný zapeklitý příběh a to neustálé zobrazování bazénu bylo taky super. Sám jsem se snažil najít chybu:). Velmi kvalitní konec. ... Revolver, sirky, krásné milenky, ?Ibiz? - ten obrazec prostě.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Chtěl jsem napsat, že pokud pánové hulí, tak si tímto filmem splnily svůj sen:D. Trošku jsem se lekl, když jsem zjistil, že žezlo na režisérském křesle jim přebral někdo jiný. Ale musím uznat, že na takovou vyhulenou oddechovku je to fakt v pohodě. Je mi až líto, že jsem to neviděl v kině jako 3D a to jsem si vždy říkal, že po tom budu toužit jen u nějakého akčňáku. Dokonce to sedlo do vánoční nálady, prostě tomu musím dát 4. Tak budu doufat, že mi to na příští vánoce dají zase v kině, zahulím si a uvidíme:). ... Tak moment, nikdo se nesjede, když si zahulí poprvé, copak si nic nepamatuješ? ... Ser na Savidge, ten fet je můj dej ho sem. Ale no tak Davide, dej mi to, dej mi cukříček. ... Zazpíváš na dceřiných patnáctinách. Dobře zazpívám. Ale nesmíš s ní píchat. To ti nemůžu slíbit. ... Neuděláme něco? Já nevím, chci vědět, co bude dál.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Moc krásná česká pohádka. Vzpomínám, jak mi jednou zpříjemnila cestu student agency autobusem, těsně před Vánoci, když jsem se vracel z úspěšně zdolané zkoušky, cítil se naprosto šťastný a mohl se těšit na svátky. Dnes jsem si tu situaci chtěl připomenout:).