Slečna Marplová - Zkouška neviny (2007) (epizoda)

Zaskočen velmi kvalitní atmosférou a výměnou podezřelých - byl jsem vždy o krok pozadu:D. Asi nemá smysl neustále opakovat, že je to na velmi dobré úrovni po všech stránkách, tyto 'TV filmy' nemají konkurenci a spousta těch amerických slátanin by se od toho mohli učit. Označuji zatím za jednu z nejlepších Marplových, ale nejhorší je na tom to, že mě zde poprvé štvala samotná Marplová. Byl to hodně složitý případ z pohledu účastníka. Taková starší paní prostě nemůže vydedukovat jak se to všechno odehrálo před dvěma roky. Rozhodně ne tak, jak to bylo podáno ve filmu. ... Vražda kvůli penězům, poprava, svatba, doktor přes zvířata, stopař, adoptované děti.

Kasandřin sen (2007)

Tak šíleně dobrá atmosféra, že jsem byl nervózní za ty dva už při prvním pokusu. Jsou to skvělí herci a Woody je dokonalý režisér. Hodně originální téma, fakt jsem na to hleděl bez vydání jediného hlásku. K tomu parádní hudba. Najednou mi dochází že loď, kterou to začínalo a jmenuje se po ní celý film, tam vlastně celou dobu není:). Lodí to začíná a končí. A končí to vážně brilantně.

Temné stíny (2012)

Dokud bude Tim točit filmy s takovou atmosférou, tak budou létat hvězdičky už jen za to:)! Děj je přitom originální a herci úžasní:). Je mi jasné, že od Tima se očekává něco mnohem lepšího, ale přece mu za to nebudeme křivdit, ne? Ale Johny je v tomto případě hlupák, já bych bral Evu všemi deseti:D!

Gambit (2012)

Po dějové stránce nic převratného, ale ani nezklamalo. Lehce nadprůměrná komedie s velmi kvalitními herci a hezkým britským humorem - scéna z hotelu fakt super:). Konec na jednu stranu dost předvidatelný a rychlý, na druhou stranu je dobře, že je takový otevřený... Na návštěvu do kina to moc nebylo, ale doma bych si to s drahou polovičkou pustil:).

Šťastný Nový rok (2011)

Nějakým nedopatřením jsem to zapomněl okomentovat chvíli po shlédnutí a tak ted nedokážu vypotit něco alespoň zábavného, když už ne zajímavého. Ale jestli se dobře pamatuji, tak se mi to líbilo. Hlavně závěr zapůsobil, i když byl takový podle očekávání.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tak určitě:). Splnilo očekávání. Do kýblů čarodějnické krve přidáno trochu ženské nahoty a já si spokojeně uslintával s 3D brýlemi na očích:D. A nešahejte mi pořád na Edwarda sakra:D! ... GA Cinema 3D

Agatha Christie's Poirot - Nástrahy zubařského křesla (1992) (epizoda)

Nemám co vytknout. Krásná tajemná atmosféra podpořená zpěvem malých holčiček :D. ... Sebevražda, Novokain, bolavý zub, stejný chrup, lodičky se sponou, punčocháče, převlek, zahradník, fašista, vyděrač.

Utržený ze řetězu (2005)

No musím přiznat, že velmi mile překvapilo! Myslel jsem, že Jet Li hraje pouze v nesmyslných akčňárnách. Tady to není jen o brutálních nakládačkách, tady si se scénářem dal někdo záležet, ale je to právě Li, který tu předvádí neuvěřitelný herecký výkon. Já mu to sežral i s navijákem. Plus hudba! Rozhodně doporučuji.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Rubačky v podání Trence a Buda byly vždy k popukání a není tomu jinak ani tentokrát. První polovina filmu rychle odsýpá a baví. Ta druhá je podle mě katastrofa, protože tempo, které to získal na začátku kleslo na bod mrazu. Strašně zdlouhavý rytířský souboj na motorkách, to samé ostřelovač v orchestru a už vůbec tomu nepřidá ústřední píseň, ve které nejen, že se neustále opakuje refrém, ale zazní ve filmu snad 10 krát. A pointa? Není to náhodou vždy o tom samém? Kdyby to nebyla stará dobrá klasika, tak bych se nebál dát 2 hvězdy. ... Ne ruku potřebuju, tu ne.

Agatha Christie's Poirot - Cornwallská záhada (1990) (epizoda)

Ze začátku jasná zápletka se změní v méně čekaný lov na pravého vraha. Musím podotknout, že se najde pár režisérů, kteří umí natočit i ty krátké Poiroty a dodat jim tu správnou atmosféru, které zde rozhodně bylo dosaženo. Problém je ale pořád stejný, divák nedostane příležitost případ řešit sám, příběh je mu pouze nastíněn a ve finále řečeno, kdo to vlastně byl a proč. ... Jed.