Mrtvý sníh (2009)

Super soundtrack, pěkné ženské, parádní amatérské záběry, brutální nářez, kvalitní trailer. Ale co měl sakra znamenat ten film:D?! No tak dobře, zhlédnutelné to je, ale už nikdy více! To by mě zajímalo jak bude vypadat Jeníček a Mařenka.

Skyfall (2012)

Je velmi krásné sledovat jak se jedna z nejlepších sérií neustále vyvíjí a vytváří tak pro diváka lepší a lepší zážitek. Kéž by Harry Potter měl tolik dílů:). Tento díl mi přijde poněkud jiný, příjemně jiný. A ta Adélčina písnička je famózní.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

No je to k nevíře, ale občas ti amíci natočí i kvalitní romantickou komedii. Neobyčejná zápletka podpořená různými detaily, hlavně spoustu překvapení, které prozradilo až skoro finále filmu a ani v traileru žádné náznaky, prostě mě to fakt překvapilo! Už za tu scénku u golfového větrného mlýnu bych dal 5, takže u toho zůstanu. Top by to byl, kdyby to skončilo hned právě po téhle scéně, ale to by pak nebyla romantická komedie:). ... Jo, jo, plivla mi tam.

Nespoutaný Django (2012)

Trochu se mi nelíbí to stále častější násilné protahování Quentinových filmů. V první půlce jsem se ve slabších chvílí vážně nudil. A to je u tolik očekávaného díla naprosto nepřípustné! Quentinův um trochu stagnuje a nebo se nás, jeho zaryté fanoušky, snaží nasrat. Zkus ještě jeden tak dlouhý film, kde se nemasakruje od začátku do konce a musím čekat na šílenou přestřelku až do konce, tak se na to příště vyseru a pustím si posledních 30 minut. ... 8.2.2014

Agatha Christie's Poirot - Sen (1989) (epizoda)

Rozhodně patří mezi ty lepší kratší Poiroty, ať už kvůli psacímu stroji, nebo té finální neobvyklé honičce, to však ubírá už z tak krátkých 50ti minut čas pro podstatnější části příběhu a tak divák nezvládá řešit případ sám a pouze čeká, až Poirot prohlásí, že už na to přišel. Je tu také nevšední zápletka a musím pochválit výběr herců, protože jsem si je snad poprvé vzájemně nepletl, ale to také může být tím, že tam prostě bylo málo postav. Myslím, že kdyby to mělo aspoň hodinu a půl a dali šanci divákovi, tak bych tomu 5 dal. ... Psací stroj, zvací dopis, silné brýle, sen o sebevraždě, pirohy.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Dvojka je lepší nejenom protože má lepší efekty, ale protože má propracovanější děj, hrajeme se na detaily a hlavně silně působí na city, finále je pro rok 91 fascinující. Herci alespoň ti hlavní hrají realističtěji - Sára už není jen číšnice, ale taky schopný voják. Také hudba tomu dává grády a doplňuje občasný vtip. Tentokrát už nehraje prim ten super nápad, ale všechno ostatní.

Teorie chaosu (2008)

Tenhle film jsem si chtěl pustit chvíli před státnicemi v naději, že se příjemnou formou ještě trochu naučím. Trochu mě zklamalo, že ne:). Film sice podstatu teorie chaosu v posledních minutách nastíní, ale to je tak vše a celý se točí kolem nešťastných náhod a jedné velké lásky, do toho trochu kvalitního vtipu. A já můžu říct, že jsem udělal dobře, že jsem si to pustil až dnes, ale je to opravdu krásný film. ... Co je to? Tvá dcera. Takhle brzo nemám dceru, ať je to cokoliv zabij to. ... Co chcete lovit? Kachnu. Kachnu? Ano, obrovskou kachnu. Používáte maskování? Ne, rád bych to vyřešil tváří v tvář.

Terminátor (1984)

Zub času se na tom nekompromisně podepisuje, ale je pravda, že jako dítě jsem z toho byl fascinovaný, asi to nemůžu hodnotit takto s odstupem. Jako akčňák je to spíše průměr, úžasné jsou zde na svou dobu efekty, ale nejdůležitější je námět, který spustil celý terminátorský univers - vzniklo několik filmů, dnes čekáme na již pátý, dále seriál a taky spoustu děl terminátorem inspirovaných. A kdo by neznal tu úvodní písničku. Trošku mě štve, že tolik opěvovaný Cameron si v tomto filmu neuhlídal pár detailů, které bijí do očí, např. Jak je možné, že stroj, který necítí bolest nebo nemá žádné pocity, při výstřelu mrká?! ... Enšpígle, čekal jsem trochu silnější komentář u takové legendy. Ke všemu pokud se na to podíváš znovu, tak zjistíš, že přirození měl:D.

Vražda o třech dějstvích (1986) (TV film)

Bylo to ... slabší. Ustinov prostě nikdy nebude Suchet, ale zde mě to až tolik nevadilo, dokonce ostatní herci byli kvalitní, ovšem výprava díla minulého ty budoucí nepřemáhá ani omylem a čtyřmi hvězdami možná i nadhodnocuji. ... Sklenky šampaňského, herecká zkouška, jed, sídlo na pokraji hory.

Číslo 5 žije (1986)

Odečtu-li faktor času, tak se jedná o super film, který mi zkrášloval dětství. Triky byly na svou dobu nadprůměrné, ale v tomto případě hraje prim děj.