Zelená kniha (2018)

Nádhera. Scénář, herecké výkony,...jsem nadšen. A to tak, že jsem musel film vidět hned dvakrát během jednoho dne. Mám pocit, že něco podobného se mi stalo naposledy snad u Intouchables a není to zdaleka jediná podobnost s francouzským pokladem. Protože s Green Book má dost podobný základ v postavách (jen v obráceném gardu), ale i množství podobných scén. Kdo viděl obojí, tak pozná (např. úvodní přijímací pohovor, krádež vejce/kámen, psaní dopisů,...). Leckdy bych byl možná dotčen neoriginalitou, jenže Green Book má svoje vlastní kouzlo a šanci stát se stejnou srdcovou záležitostí. 90%

Roma (2018)

Ach, to zas byl kus skvělé filmařiny. Jistou technickou dokonalost nelze upřít. Kamerová kompozice jednotlivých scén taky obohacující. Jinak ale odtažitý a bez šancí emocionálního dosahu, čemuž nepomohou ani herci neherci. Bohužel nejvíc si budu pamatovat chodbu posetou exkrementy, což mě nutí k zamyšlení, jak toho tolik ten pes dokázal vyprodukovat, nebo jen ty lidi byli tak líní a nechávali si je tam smrdět týden. Průměr 60%

Avengers: Infinity War (2018)

Dopadem na svět a motivací hlavního záporáka nejsilnější film Marvelu, ale na mě jako na diváka to takový dosah nemělo. Bratři Russovci mě ani napotřetí nevtáhli do filmu. Největší zážitky jsou tak spíš jednotlivé výstupy Draxe, Bannera,... Třetí Thor byl pro mě daleko lepší zážitek, celistvější a příběhovější, než přehnaně bojovný, taky vtipnější. Vtip není nutně potřeba, ale ten odvážný konec... - zatím se mi tomu moc nechce věřit, to se pozná až s dalším filmem, jestli nevrátí nějakým kouzlem zase všechno zpátky, čímž by mě utvrdili v mém spíš průměrném hodnocení. 70%

Kong: Ostrov lebek (2017)

Nádherný vizuál, přehledný akční scény. Atmosférou to na mě dýchlo a připomnělo Predátora, nebo moji oblíbenou seriálovou klasiku z devadesátek Ztracený svět. Cast se taky povedl dokonale a nejvíc jsem si užil, že je to konečně blockbuster bez uřvaných utíkajících davů lidí a padajících mrakodrapů. Nečekal jsem mnoho, ale dostal jsem velmi osvěžující zážitek. 80%

Trabantem do posledního dechu (2016)

Poprvé, co na mě filmové zachycení z cesty Dana Přibáně neudělalo velký dojem. Přišlo mi to, na to kolik se natočilo materiálu, až moc jednotvárný, nikterak obohacující. Seriál, to je ovšem už zase jiná třída, jen se to tentokrát moc nepodařilo poskládat do devadesáti minutové formy. Film je lepší brát jako trailer na seriál. 60%

Café society (2016)

S Café society se mi Woody trefil naprosto dokonale do noty. Jak tematicky, tak obdobím, do kterého příběh zasadil. Navíc herecky perfektní a obrazově strašně líbivý malý nedoceněný film, který na mém osobním žebříčku bude figurovat mezi těmi nejlepšími jak pro rok 2016, tak i co se týká tvorby Allena. 90%

Městečko Pines (2015) (seriál)

Po megahitu Stranger Things mi to nedalo, abych se zpětně nepodíval na další seriálové dílo z pera Duffer Brothers. Je vidět, že s tajemnem a postupným odkrýváním, umí pracovat. U Wayward Pines mi ale chybí nějaká větší dramatičnost. Hlavně v druhé polovině, kdy už nešlo sázet na divákovu dezorientaci, by to chtělo jít víc třeba do psychologie. Takhle se po půlce opojení atmosférou rozplynulo a zbytek řady dojel tak nějak na setrvačnost. Druhou řadu necítím potřebu vidět. 70%

Creed (2015)

Šablona splněna do puntíku bez špetky invence. To trochu zamrzí, čekal jsem, že právě Coogler dokáže k Rockymu přinést něco nového, třeba trochu artovější styl. Jakmile se ale na scéně objeví Rocky a ze Slye je cítit, že tuhle roli prostě miluje a jak si to užívá, nebo zazní známá melodie, moje srdce si říká svý a mozek ho těžko přesvědčí o tom, že nejde o nic víc, než průměrné boxerské drama. 75%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Iñárritu skočil z divadla rovnou do drsný divočiny. Že si ponechal Lubezkiho kameru je poznat hned z úvodní scény s indiány. Hardy je v roli padoucha tak přesvědčivý, že až trochu zastiňuje Lea, kterého mám přece jen radši v těch kecavějších charakterech. 80%

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Technicky dokonalý film. Od kamery, přes hudbu až po atmosféru v některých částech filmu. Ale co naplat, když příběhově je to průměr, navíc emocionálně vyprahlej jak půda po loňských tropech. 65%