Svědek (1985)

Škoda, že když už film nabírá dech, tak ho vzápětí ihned ztrácí. Vím, že to byl asi záměr, navodit dobrou atmosféru, ale mě tomu chyběl šmrnc. Od oscarového trháku jsem si sliboval při pondělním večeru trochu víc. Hodně nejisté 3* za 50%

Český lev 2010 (2011) (pořad)

Hodně povedený večer. Jestli Honza Budař bude moderovat i příští rok, tak se zase rád budu dívat, protože ten to zvládl skvěle. Decentní humor vhodný k takovéto akci a bavili mě i jeho pohybové kreace. Nakonec i samotné výsledky mi přišly napínavější než u Oscarů, kde je to dopředu celkem daný. Jediný kdo to narušil, byl umektanej Bolek, který byl rád, že vítěze vůbec nějak zamumlal.

Pouta (2009) odpad!

Po půlce filmu vzdávám všechny naděje a odmítám dál sledovat své utrpení, víc se už trestat nepotřebuju. Při výběru filmu jsem dal po čase šanci české tvorbě a ukázalo se to jako špatná volba. Přitom poslední rok mě zase začal přesvědčovat, že i v současnosti tu je potenciál točit kvalitní filmy a to z různých žánrů. Pouta jsou ale to nejhorší co mě mohlo potkat, prostě to moje hlava nepobrala, ať jsem se snažil, co to šlo. Nepochopím, jak se u toho může někdo vyžívat, leda tak spát, nebo si číst knížku. No nic, velký nádech, rychle to hodit za hlavu a jít si spravit chuť něčím, co má hlavu a patu. Nebudu shovívavý a dávám rovnou odpad! Protože míra nasranosti je velká. Jsem mohl rovnou zůstat u „primáckých“ Cest domů, před kterými jsem paradoxně utíkal.

Columbo (1971) (seriál)

Pan Columbo je genius. To jak si vždy dokáže od začátku až do konce vraha vodit a dělat z něj úplnýho vola mě baví a fascinuje už od mého dětství. I když některý díly sice nejsou na plný hodnocení, tak jsou ale i epizody, které můžu vidět pořád dokola. Nakonec už se jen klaním panu Klapkovi za jeho dokonalý dabing.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Architekt Ted Mosby jako spisovatel Sam Wexler hledá matku pro kluka, který mu zůstal na krku jako Svěrákovi Kolja. Slušný debut pro Joshe. Oceňuju i hezky zpracovaný závěr, který není zbytečně dotlačený do nějakého sladkého konce. 70%

Bambi (1942)

Hezké, milé a na dobu vzniku nádherně zpracované. Jenže celé je to až moc pro děti, prostě pohádka. Být mi aspoň o 10 let míň, tak budu spokojený náramně, zvlášť při představě co se nyní všude vyskytuje za pohádky pro děti, to už je hrůza. Aspoň jsem zavzpomínal na časy, kdy stálo za to si přivstat a jít k telce místo počítači. 70%

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

No doprdele, jsem posranej až za ušima :D (omlouvám se za výrazové prostředky) Zrovna nejdůležitější slovíčko fright! jsem nevěděl co je. O to větší smrt jsem měl. Už si opáčko vážně nedám, ještě teď se mi klepou ruce. Uznávám, že v rámci žánru a s tím co bylo použito, jde o geniální počin.

Extrakt (2009)

Tento film bych asi nijak nevyhledával a nenarazil bych na něj, kdybych nehledal něco, kde hraje Mila Kunis. Chtěl jsem něco pěkného na oko, proto jsem vybral tuto komedii, a to i přes nízké hodnocení. S Milou jsem byl dle očekávání spokojen. Ale celkově šlo o příjemnou komedii, fakt jsem se bavil. Dokonce i Affleck, který vypadal jak "houmlesák" byl víc než dobrej. Pěkných 70%

Království nebeské (2005)

Druhý Gladiátor? Ani náhodou. Bloom čumí jako když nadloube volovi, v Troji mu sedla role trochu víc. Na hlavního tahouna historickýho eposu prostě nemá ksicht. Nechápu, co Ridley zamýšlel, ale tohle nemá žádnou myšlenku, naprostá slátanina o ničem. Vyzdvihnul bych snad jen první půl hodinu s Neesonem, za to taky tu jednu hvězdu dám. Potom ale následoval kolaps, který jsem sotva vydržel až do konce. 20%

Dexter (2006) (seriál)

Pardon, ale já zatím na Dexterovi nevidím nic extra originálního, co by mělo mít takový úspěch. Jistě, své kvality určitě má, ale je to jen obyčejný krimiseriál, kterých tu už bylo, je a bude dost. Dexter je výjimečný jen svojí osobitou postavou a zálibou v krvi. Nejvíc co mi vadí, jsou vybraní herci, kromě samotného Dextera jsou ostatní nesympatičtí, hlavně jeho sestra, to je katastrofa. No každopádně toto píšu po první řadě, třeba mi ty další změní názor. Zatím lepší 3. EDIT: Během druhé řady už se neděje skoro nic, asi tuto řadu dokoukám a vzdávám to. Fakt mi to přijde jako rozvleklá kriminálka s tím, že v kriminálce je v každém díle nějaký případ, ale tady je jen jeden roztaženej do 12 dílů. EDIT 2: Kdyby šlo hodnotit jednotlivé řady samostatně, tak třetí serie je pomalu na odpad a to myslím bez legrace. Komentář už radši dál editovat nebudu a uzavřu to konstatováním, že jde o jeden z nejnadhodnocenějších seriálů vůbec, tečka. EDIT 3: Nevím proč, ale nějak nejsem schopen se od Dextera definitivně odtrhnout, to hlavně kvuli výbornému herectví Michaela C. Halla. Na několik doporučení jsem zkusil i 4. řadu a ta mě mile překvapila. Pořád to není nic, z čeho bych si sednul na zadek, ale proti minulé řadě je to jako nebe a dudy. Stačil kvalitní záporák a hned je z toho nadprůměr. Asi budu teda ještě pokračovat s pátou serií no.EDIT 4: Šestá epozida páté řady je naprosto luxusní, fakt jsem se bavil. Poprvé se odvážím zvýšit hodnocení a jít na 4 hvězdy. Pomalými krůčky si mě Dexík zase získává :) S01-70%, S02-60%, S03-30%, S04-80%, S05-85%, S06-85%, S07-90%, S08-50% - závěrečná řada jeden velkej propadák, takže hodnocení opět srážím dolů...