Dobrý Will Hunting (1997)

Scénáristům se vcelku daří vyvracet klišé, ke kterým některé scény směřují. Musím uznat, že Williams podal o chlup lepší výkon než Damon.

ČT Live - Nightwork (2010) (koncert)

Velmi mile mě překvapilo tak vysoké hodnocení :). Protože vím že většina "intelektuálů" nemá Nightwork ráda. a co si budem namlouvat tady se to některými z těchto inoutšů jen hemží. Jedna věc je dívat se na to v televizi, druhá být na koncertě. Ať se tomu bráníte sebevíc stejně vás to do dvou minut chytne. To nadšení, ta radost, ta energie (tyhle kecy o pozitivní energii nemám ráda, ale v tomto případě to platí). Když byl můj otec nucen doprovázet nás na koncert, tak velmi neochotně stál někde v zadní linii, ale po koncertě musel uznat, že toto je prostě síla a to je míle vzdálen od oné "cílové skupiny". Takže tohle hodnocení je nejen za tenhle koncert, ale za jejich všechny koncerty, které jsem měla možnost vidět.

Ospalá díra (1999)

Prostě klasický Burton, co dodat? Nádherná pohádka pro dospělé :)

Šaty za půl milionu (2007) (TV film)

Lagerfeld, Valentino, Galliano, Lacroix a mistrovské zpracování BBC. To zaručilo perfektní podívanou, ale abych pravdu řekla - té snobárny bylo i na mě (!) trochu moc.

Top Gear: Apokalypsa (2010)

Byla jsem v pokušení dát 4, ale prostě nemůžu. Jasně, chyběl tam Jeremy a jeho hlášky, ale i tak si myslím, že se to povedlo. Velmi originální námět a má slabost pro Richarda dala dohromady výtečnou podívanou.

Melodie mého srdce (2007)

Je to naivní až absurdní, nelogické atd... Prostě je to pohádka. A nádherná. Pokud chcete aby vám něco okamžitě zvedlo náladu, tak si rozhodně pusťte Augusta. Nádherné a geniální písničky, které vás zavedou úplně někam jinam. A vím, že tohle je děsný komentář, ale prostě to tak je. Emoce, které jsem při tom cítila se souvisle popsat nedají. :)

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Ještě nikdy se asi nestalo, že bych dala filmu, který mě přímo traumatizoval plný počet. Kombinace nádherných dech beroucích obrázků a velice smutného a depresivního (a taky bohužel pravdivého) komentáře. Je pravda, že to mohlo být vyváženější - 90% špatného a až ke konci 10% dobrého. Mohlo to být alespoň 70% na 30%. Každopádně svůj účel to splnilo. Nejsem žádná grinpízačka, ale už i tenhle film mě přinutil chovat se ekologicky....I když jenom na týden. Musím si to zase pustit.

Ceny Anděl 2010 (2011) (pořad)

Celé předávaní by se dalo označit za průměrné, ale díky Tomášovi a Ewě nebylo. Zpívané vstupy byly skvělé a jde vidět, že Tomáš je opravdu písničkářský talent. Ewu moc nemusím, ale má opravdu krásný a jedinečný hlas a oba celkově byli velice vtipní a pohotoví.