Zombieland (2009)

Nemastné, neslané zpracovaní velice vděčného tématu zombie. Ničím novým a zvláštním sice neoslní, ale taky nezklame. Prostě oddychová záležitost na jeden večer... nic víc, nic míň. 60%

Mlčení jehňátek (1991)

Napínavý thriller se výborným hereckým obsazením a skvělými hereckými výkony. Nedovedu si představit nikoho jiného v roli doktora Lectera než Anthonyho Hopkinse. Dialogy v léčebně s agentkou Starlingovou prostě nemají chybu. 90%

Orphan (2009)

Děj zpočátku nic moc, ale postupně se zběsile rozjede. Brutalita "holčičky" byla v některých okamžicích až děsivá... tím lépe. Byl jsem trochu zmatený z její minulosti, ale tak to je můj boj. 80% - vskutku kvalitní thriller

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Pro mě bezkonkurenčně jeden z nejlepších seriálů. Stačilo se mrknout na pilot a od té doby se "třepu" na každý další díl. Diváci Star Treku, Star Wars, Comic books a podobných věcí neznalí sice některý humor asi nepoberou, jak autoři zamýšlí, ale na kráse to neubírá. Samozřejmě jako všude jinde, najdou se i slabší epizody, ale celkově se dá přimhouřit oko. Osobně u mě vede emoce postrádající "Vulkánec" Sheldon a zastřízliva hovoru se ženami neschopný Rajesh.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Zase jeden z filmů, kdy je trailer mnohokrát lepší než celek. Chvílemi zábavné, avšak na můj vkus až moc ujeté. ** aspoň za herecké obsazení.

REC (2007)

Promarněných 78min života. Hysterická a od počátku pro mě nesympatická reportérka a ledově klidný kameraman v situacích, kdy jim jde o život, působí spíše komicky. Film je pouze chaotické pobíhání po schodech nahoru a dolů ve snaze opustit zapečetěnou budovu. V některých okamžicích se sice mnozí polekají, ale dá se celkem snadno předvídat, kdy a kde to příjde. Takže Blair Witch stále zůstává na trůnu.

Souboj Titánů (2010)

Snad bych dal i o hvězdu víc, kdybych ale neznal původní film. Nepočítám-li chaoz a nepřesnosti v mytologii, dostává mě do kolen "tupost" některých postav. Skutečně 1000x je můžete upozornit na oči Medůsy, stejně se do nich podívají. Ale tak co jsem čekal, že?... někdo tam zkamenět prostě musel. Ještě, že jsem nevyhodil peníze za 3D, toho bych fakt litoval. Slabota.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Film, na který se dá podívat, ale jen tak proplyne kolem a za chvíli nevíte o čem byl. Návaznost na sérii takřka nulová. ** za povedené zpracování.