Kick-Ass (2010)

Podle traileru jsem očekával něco jiného... nakonec... jěště, že to dopadlo, jak to dopadlo... Ono trocha té krve, erotiky, "použitých" kapesníčků a hromady zbraní navíc občas neuškodí. Je pravda, že Hit-Girl na svůj věk snesla možná až moc ran pěstí a rozsekala až příliš mnoho mafiánů, ale i tak to mělo svoje kouzlo. Každopádně půda pro pokračování je připravená (možná syn překoná svého otce...), takže je na co se těšit. **** (80%)

Sherlock Holmes (2009)

Co se týče Sherlockovy dedukce... podle mého názoru sice efektní, ale přitažené za vlasy. Vím, že se tím proslavil, ale nezacházel bych až do krajů Wanted nebo Matrixu. Jak bylo hezky řečeno, na hodnocení se to pozitivně promítá. Jinak se jedná o odpočinkovou záležitost, na kterou se dá dívat non-stop až do konce, ale taky mně při prvním sledování vůbec nevadilo to ve 2/3 "stopnout", vytvořit záložku a jít spát. Takže ještě si pořádně rozmyslím, jestli obětuju čas a peníze pokračování... ***, průměr.

Jak vycvičit draka (2010)

Nemohu říct, že bych se při sledování nudil. Akčních scén bylo dost a hlavně kvalitně podtrženo zvukem a hudbou (souboj s "bossem" v závěru například). Příběh je samozřejmě jedno velké klišé, kdy od začátku víme, jak to všechno dopadne. Ale o to tu víceméně nešlo... ** za nápad (svalnatí Vikingové + draci), * za hudbu Johna Powella a poslední * si zaslouží sám Noční Běs "Toothless"... takového mazlíčka bych bral hned.

Iron Man 2 (2010)

Tony Stark opět nezklamal... role narcistického milionáře hrdiny-alkoholika R. Downeymu Jr. sedla jak ušitá, takže až na pár nudných chvil jsem se dobře bavil. Zklamáním bylo jen nevyužití Rourkeova potenciálu a hlavně dabing... =/ Čeština to o nějakou tu * srazila dolů. Jinak doporučuju.

Prokletý ostrov (2010)

Napínavá podívaná do poslední chvíle... konec, kdy si člověk není jistý ničím, co viděl... a hlavně DiCaprio... i přes řadu negativních komentářů jsem se nakonec rozhodl jít do kina a nelituju. *****

Nitro Circus (2009) (pořad)

Travis je prostě frajer... navíc se v tomto seriálu obklopil partou stejně šílených lidí + Johnny Knoxville jako producent = výborná podívaná a triky, které opravdu berou dech! Ačkoliv při nekterých z kousků jde beze srandy o život, mnozí (včetně mě) se neubrání smíchu =D ****

Eurotrip (2004)

Ikdyž se tu objevila spousta negativních komentářů, osobně můžu říct, že jsem se u Eurotripu bavil... Na pár hlášek opravdu nezapomenu. Ale sledování pro mě připadá v úvahu jedině v původním znění - dabing nic moc.

Gran Torino (2008)

No jo, taková je Amerika. Clintovo "rozloučení" opravdu jak se patří. Být o pár let mladší, tak by určitě s krátkým sestřihem a čerstvě oholen nasedl v novém obleku do svého Fordu a vzal spravedlnost do svých rukou. Avšak příběh o skomírajícím člověku, který je vlastní rodině ukradený a plný rasových předsudků nalezne svůj klid až jako mentor mladého asiata, si svých pět * opravdu zaslouží. + velice vtipná záveť =D

Říční monstra (2009) (seriál)

Britský biolog Jeremy Wade se specializuje na extrémní rybaření. Obsahem této série je tedy jeho putování po celém světě a snaha ulovit největší sladkovodní ryby, které jsou převážně obviňovány z útoků na člověka.

Donnie Darko (2001)

Velmi působivý, mysteriózní a chvílemi až děsivý snímek, pro mě vyžadující však několikanásobné zhlédnutí. Plus velmi charismatický hrdina, takže určitě kultovní záležitost. *****