Phantasm (1979)

Výborná hudba i atmosféra a zajímavý nápad. Ale taky dost zmatený film s poněkud nelogickým koncem.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Je to sice dost teenagerské a partner hlavní hrdinky je fakt hoodně nesympatický, ale a) kapela pomáhající si k popularitě obětováním panny Satanovi je zajímavý nápad, b) některé dialogy mě fakt pobavily c) slečna zvracející černé svinstvo mi připoměla jistý starší kousek. Takže se vší úctou ke svým oblíbeným uživatelům si dovolím odporovat hodnocení některých z nich a dávám 3 hvězdy. Dal bych i 4, ale těch věcí, co se mi líbily nebylo zas tolik. I když... - She can fly? - She's just hovering. It's not that impressive. - God! Do you have to undermine everything that I do? dlouho mě nic nepobavilo, tak jako tento... trialog.

Pokrevní bratři 2 (2009)

Už jsem viděl méně podařená pokračování.Bratři se vrátí z Irska, kam odešli na odpočinek po prvním díle, a začnou kosit mafiány. Mezitím si seženou nového sidekicka, aby se bylo komu smát a jdou pátrat po tom, kdo bere jejich jméno (resp. rituály) nadarmo. Opět po nich pátrá policie (ti samí 3 policajti včetně neomylného Greenlyho) a FBI (Willem Dafoe je nahrazen Julií Benz). Plno akce, plno hlášek, plno sprostých slov. Podobné umělecké rekonstrukce přestřelek jako v jedničce. Bohužel má tohle pokračování trpí podobným nedostatkem jako některá jiná - snaží se řešit i to, co se stalo ještě před prvním dílem, takže se najednou objevují dříve netušené rodinné vztahy, a to já nemám rád. Takže o hvězdičku méně.

Pokrevní bratři (1999)

Uvažuju jestli jsem v některém filmu slyšel víckrát slovo fuck.

XXXorcist, The (2006)

Forgive me Father because I am about to sin. :-) Poněkud lechtivě pojatá poradie na Exorcistu. Ty lechtivé scénky teda převládají, ale nemyslím si, že by to někdo sledoval jen kvůli nim. 4 hvězdičky za potetovaného kněze a jeho nezapomenutelnou hlášku, kterou jsem napsal hned ze startu. Snad jen mohli vybrat atraktivnější herečky.

Sesterstvo putovních kalhot (2005)

Nemám rád romantické filmy a už vůbec ne filmy, kde jsou scény, které by měly přinášet nějaké ponaučení a už vůbec nemám rád dojemné scény. Film jsem shlédl čistě ze zvědavosti, abych poznal co je podle romanticky založených teenagerek dobrý film a jakkoliv to není můj kornout zmrzliny, musím říct, že je udělaný zajímavě (příběhy se střídají, takže nezačnou nudit) a s ohledem na cílené publikum dobře. Další klad jsou hudební scénky, protože u některých hrály docela dobré písničky. Takže podtrženo a sečteno - dobrý film ale ne pro mě, což bohatě stačí na 3 hvězdičky.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Docela fajn fiilm, jen to zpívání mě tam celkem iritovalo (holt tyhle písničky se mi nelíbily tak jak např. ty z The Hair), ale konec vše napravil a chvilkama jsem ke konci uvažoval i o pěti hvězdičkách. ale pak jsem si vzpomněl na ten zpěv.

Creepshow (1982)

Některé příběhy mi připadly víc jako komedie než jako horor, což mě docela i potěšilo, ale asi nejvíc u mě zabodoval Leslie Nielsen jako poněkud ujetý záporný hrdina (znal jsem ho jen jako Franka Drabbina, takže to bylo docela přeqapení).

Sherlock Holmes (2009)

Dobře udělané závěrečné titulky, zajímavý příběh, plno velkolepých efektů a akčních scén, ale to jak autoři zacházeli s původním příběhem mi prostě neumožňuje vyšší hodnocení. Celé to vypadá, že autoři vzali některé věci z knihy (postavy, rozhovor o hodinkách... a dali to dohromady podobným stylem jakým pejsek a kočička dělali dort a postavy dost poměnili a přidali jim vlastnosti, které jsou někdy docela v rozporu s knihou. Kdyby si Guy Ritchie vybral pro svou story jinou postavu a ne zrovna SH, bylo by to jistě o hvězdičku víc.

Creepshow: Plíživý děs (1987)

Zatím jsem neviděl jedničku, takže nemůžu srovnávat, ale líbily se mi všechy tři příběhy.