Dinotasia (2012)

Zo začiatku to vizeralo kadejako, ale po pár minútach sa to vylepšilo po grafickej aj obsahovej stránke. V dokumente sa nachádzali aj zábavné momentky ktoré celkom potešili, takže hodnotím dokument kladne.

Derren Brown: Miracles for Sale (2011) (pořad)

Z môjho pohľadu bol tento diel slabší než ostatné čo som doteraz videl. V priebehu som sa aj miestami nudil. Chýbala tomu taká tá klasická dráma počas deja a záver bol tiež dosť suchý.

Cesta do zemského jádra (2012) (TV film)

Fascinujúci pohľad na niektoré deje a princípy, ktoré sa dejú nielen v zemskom jadre ale aj v jeho kôre a plášti. Je to robené tak, aby to pochopil naozaj každý kto má záujem sledovať dokumenty pojednávajúce o zemi vesmíre a tak celkovo. Celý dokument trvá približne 1hod a 30min. Možno sa niekomu bude zdať grafika trochu divná ale vzhľadom že sa jedná o dokumentárny film je úplne postačujúca pre vysvetlenie toho čo sa pod nami deje. Dokument síce nevysvetľuje čo sa deje priamo s jednotlivými chemickými prvkami ale aspoň v krátkosti vysvetlí vznik zlata, mramoru, diamantov ropy a kopu iného. Taktiež by som ešte rád spomenul hudobný doprovod ktorý sa k tomu hodil. EFEKTY: 8/10 * HUDBA: 8/10 * LOGICKOSŤ: 10/10 * OBSAH: 9/10

Král Škorpion - Bitva osudu (2012)

aaa.........hmmmm.......aaaaa......Mám vážne pochyby o tom prečo už po jednotke spravili dvojku ale to ze po dvojke urobili trojku ma takmer vyvalilo z kresla. Si z divákov robia srandu alebo im to aj niekto uznáva ?

Prehistoric Astronomers (2007) (TV film)

Keď sa človek snaží nájsť niečo, čo by potvrdilo jeho tvrdenie tak doslova aj zo smeti vyhrabe niečo, čo potvrdzuje jeho tvrdenie. Miestami som mal tento pocit u tohoto dokumentu. Niečo sa dá nové dozvedieť ale aj to sa v tomto dokumente niekoľko krát opakuje. Záujemcovia o astronómiu sa pravdepodobne nič moc nové nenaučia ale keď na iných programoch nič nedávajú ...

Moon (2009)

No a toto ma dostalo... Film ktorý po dejovej stránke bol absolútne originálny a to sa mi aj VEĽMI PÁČILO. Po grafickej stránke to nebolo nijak extra výnimočné ale ani to nijak výrazne nenarušovalo od zanietenia do obsahu samotného diela. Herci mi tam absolútne pasovali a na ich chovanie alebo kostými nemám žiadne námietky. Kto chce vidieť niečo NOVÉ tak nech si to určite pozrie. * HUDBA: 9/10 * ORIGINALITA: 10/10 * EFEKTY: 6/10 * LOGICKOSŤ: 10/10 * DEJ: 10/10 * POSTAVY: 10/10

Pavouci z vesmíru (2010)

Uf tak hádam začnem od toho najlepšieho. Efekty použité vo filme boli vskutku pekné ovšem to isté sa nedá povedať o prihlúplom chovaní sa postáv. Miestami ma ich chovanie až rozčulovalo no ale čo sa dá čakať od čisto amerického filmu. Film bol celkom originálny a po dejovej stránke zo začiatku predvídateľné ale razom sa to zvrtne. Páčila sa mi myšlienka nie úplne dokončeného záveru. Záver sa snáď dozvieme v druhej časti. A na záver menšia rekapitulácia môjho hodnotenia *HUDBA: 8/10 * ORIGINALITA: 7/10 * POSTAVY: 1/10 * EFEKTY: 9/10 * LOGICKOSŤ: 3/10 * DEJ: 8/10

Vojničův kód: Nejzáhadnější světový rukopis (2010) (TV film)

Takže dokument nám po celej dĺžke trvania ukazuje určité teórie, kto môhol napísať knihu. To je síce pekné, ale hned na to ako nejakú teóriu podrobne vysvetlia ukážu prečo daná teória nemôže byť pravda. Takže jediné čo sa v dokumente na 100% potvrdilo bol rok vyrobenia knihy. Trošku málo na to že sa jedná o hodinový dokument na Viasat History.

Výbušná válka: První světová válka v Dolomitech (2005) (TV film)

Super. Dokument o prvej svetovej vojne, ktorý je velmi slušne spracovaný. Po grafickej stránke to bolo veľmi dobré. Skustočné pocity ľudí len zvyšovalo vierohodnosť dokumentu. Pozrel som na viasat history a odporúčam.