Saw 3D (2010) odpad!

Úplne zbytočný diel, ktorý neprináša do série nič nove a ešte k tomu nezvláda ani látku predošlých dielov, kde aspoň vyvrcholenia stáli za to. Ak by som Saw 3D videl ako prvý film zo série, dal by som viac, ale takto je to len k smiechu.

Katakomby (2007)

Nechápem také nízke hodnotenie. Solídna atmosféra, taká akčnejšia hudba(čo nebolo v tomto prípade mínusom), solídna tma a hlavne výborne natočené, čo sa filmariny týče. Prostredie katakomb pôsobí riadne skľučujúco ako v Descente podzemie. Pre mňa 9/10 aj keď som sa príliš nebál, znechutenie aj potešenie z filmu sa dostavilo.

Cesta do zatracení (2002)

Och, áno! Hanks, Newman, Craig to tu riadne držia; a tá hudba! Zamrzlé úsmevy gangstrov na každom kroku, výborne vybraný názov, ktorý ma zasiahol na konci filmu, scénar, zmoknuté obleky, prestrelka v hoteli a na ulici, thompson.... Gangsterka podľa môjho gusta.

Cela (2000)

Kameňom úrazu filmu je otrasné herecké obsadenie postáv a tiež scénar.

Finanční krize (2010)

Výborný komplexný dokument o finančnej kríze, kde nechýba nič od začatia, vývinu až po ukázania prstom na vinníkov. Prakticky ukazuje akí sú americkí volstriťáci bezcitní a nemorálni(ktovie či si to vlastne uvedomujú), ako hazardujú s peniazmi obyčajných ľudí, vytvárajú peniaze prakticky z ničoho a keď nevedia čo s nimi, pripíšu si odmeny alebo zaplatia ratingovej agentúre (-Tá mi prišla obzvlášť absurdná. ,Profesionálna´ ratingová agentúra, čo má k profesionalite ďaleko(až na druhý koniec) a na súdoch sa odvoláva typom: však to je len náš názor, nemali ste sa nim riadiť. -) alebo na dajaký pochybný výskum. Film je obohatený postrehmi a komentármi odborníkov prakticky z celého sveta, no berie si na paškál aj tých čo sa priamo podieľali na konečnom páde burzy. Ferguson nešetrí otázkami u tých, ktorí mu otvorili dvere. Najviac ma zaráža, no zároveň neprekvapuje, absentujúce vyšetrovanie, znovuvymenovanie do funkcií a samotná ľudská povaha. Dokument je pre laika sčasti ťažko stráviteľný a chaotický, sám som celému mechanizmu stopercentne neporozumel a na mená spolu s vrtochami bánk som sa úsilne sústredil. Určite si ho pozriem znova. Toľko k mojim dojmom z dokumentu. 8/10

Televizní společnost (1976)

,,- Pán Beal, počul som, že ste blázon. - Iba občas...´´ Spočiatku ma film príliš nechytil, no s pribúdajúcim časom som sedel v kresle stále hlbšie a hlbšie. Sú tu tri silné postavy; workoholička Diane, ktorá stavia prácu v televízií na prvé miesto a za vyššiu sledovanosť kľudne obetuje serióznosť a morálnosť; Max Schumacher, pre mňa dosť sympatická postava, postarší pán, ktorý nechá vzplanúť vášeň, len aby si potom následne uvedomil tie pravé hodnoty života; a problematický Howard, ktorý po rokoch strávených v kresle ako moderátor správ prepadne do šialenstva len aby šíril tú jeho ,,skutočnú´´ pravdu. Film ukazuje akým spôsobom sa dajú ,,uloviť´´ diváci za televíznou obrazovkou za cenu serióznosti. Pomenujte ako sa ľudia cítia a dostaňte to z nich von, prebuďte v nich nacionalistu či svedka extrémizmu ale hlavne nezabudnite na teatrálnosť. Film končí hraničným činom na záchranu sledovanosti, ktorý ak by sa stal v našej televízii, [nechal by ma ľahostajným. Veď predsa násilie v televízii ma necháva chladným, čo je v televízii sa ma netýka, nemôžem to zmeniť a hlavne,....však tak mu treba.]

Planina v ohni (2008)

Čo na to povedať, film je to dobrý. Výborné vykreslenie psychológie postáv a ich charakterov, každá postava má hĺbku s ktorou som sa zžil a uveril som jej. vďaka tomu som aj časti filmu úspešne predvídal. Avšak v daktorých častiach som sa nudil(asi práve kvôli tomu; strata prekvapenia) a celkove mi tam dačo chýbalo. Len zopakujem z ostatných komentov; kamera, scénar, herci, réžia, hudba sú viac ako prijateľné. Záver je urobený výborne a seknutý na, pre mňa, vyhovujúcom mieste. U mňa 8,5/10, a aj keď to hodnotenie už u mňa býva na 5 hviezdičiek, nemôžem ho udeliť, keďže ma film tak nezasiahol.