Mary a Max (2009)

Zatiaľ nadomnou vedie 2:0.

X-Men: První třída (2011)

Úvod servíruje vražedné tempo, ktoré časom poľaví. No aj tak sa v strede nachádzajú scény spracované majstrovsky, viz scéna v Argentíne, či tréning na budúcej univerzite. Finále už je riadne epické a veľkolepé. Hlášky diktuje magneto a občas sa tam mihla úsmevná scéna. Je vidieť, že príbeh je dosť rozťahaný. Kopa scén by si zaslúžilo vysvetliť a zopár x-menov aspoň pár flashbackov. Mistique už nieje tajomná ako tomu bývalo predtým. Michael Fassbender bol pre mňa hviezdou večera. Myslím si, že od Vaughna sa dočkáme stále kvalitnejších filmov. Réžiu má správne dynamickú a strihy taktiež. Kreativitu má šmakovú, no len trošku viac inteligencie a originality do filmu vniesť. Zápletka je jednoduchá, zvraty skoro žiadne, žáner drama je pridelený tomuto filmu neoprávnene. So žiadnou postavou sa nedá stotožniť, takže emócie neprídu. Film sa tvári a je proste coolová jazda, ktorú treba vidieť. Viac než adekvátny prírastok do série X-menov. 8,5/10 Film mi sadol omnoho viac ako Kick-ass, ktorý považujem za nepodarený žánrový mišmaš pre ,,nikoho´´.

Ctihodný občan (2009)

Gerard Butler je super ultra mega neskutočný inžiniersky špión, ktorý sa nahneval na americké súdnictvo. Drama - ne, Krimi - spíš ne, Thriller - to hej. Ak máte radi hi-tech premyslené plány, brutalitu a nevadí vám nelogický dej a chovanie postáv, smelo do toho. Po filmárskej stránke nadpriemer.

Útěk do divočiny (2007)

Sean Penn natočil priemerný film s priemerným scenárom, kamerou a hudbou o inšpirujúcom človeku.O Chrisovi som počul, ešte pred videním tohoto filmu. Prvá scéna s mamou mi osviežila pamäť takže som vedel do čoho idem a ako málo sa o Chrisovi skutočne vie, ako žil. Nemyslím si, že ho Penn skutočne vyjadril dobre práve naopak. Snímok ťaží z toho, že je zo skutočnej udalosti. Mňa neoslovil, aj keď Chrisa obdivujem, tento film obdiv nezískal. P.S." scéna s medveďom bola riadne atmosferická.

Rubber (2010)

Film sa mi páčil aj keď ku koncu som ledva držal. Snímok nemá skoro žiadnu výpovednú hodnotu. Je to akási paródia na ľudské správanie, spoločnosť a absurdnosti kultúry(filmu), je len na vás, čo v symbolike a skrytých narážok uvidíte. Komédiu absurdnosti a výsmechu spoločnosti mám rád, no celkovo by som toto čistokrvnou komédiou nenazval. Nebudete prskať smiechom ani si neodnesiete hlbšiu pointu, no občas smiechom vydýchnete. Skôr sa zamyslíte, pochválite scény a prácu s kamerou, a pozeráte do blba na obrazovke, v tomto prípade na pneumatiku. Úvodný príjazd policajta mi prišiel asi najvtipnejší. Dupieux si zaslúži pochvalu za originálnosť a odvahu natočiť niečo podobné.

Banánové rybičky (1999) (pořad)

Česi majú viac než dobré talk-show, či už Jirku Krampola, Jana Krausa, Karla Šípa alebo tuna Halinu. Halina obohacuje postrehmi a radami do a zo života avšak ,,neťahá´´ tú reláciu tak ako Šíp alebo Kraus.

Důvěrnosti (2007)

O tom ako môže byť dospievanie nebezpečné a mätúce. Presvedčivé, pikantné, miestami smiešne, miestami neúnosné, charakterovo vyhrotené, šokujúce a rozhodne na zamyslenie. Oplatí sa vidieť.

Herkules (1995) (seriál)

Keď som bol krpec na prázdninách nevedel som si predstaviť víkend bez tohoto tu, poprípade Xeny.

Andromeda (2000) (seriál)

Tuna hlášok, sci-fi kostýmy, morálka a hodnoty, filozofovanie, stále charakterové rysy postáv, dobrodružné príbehy s Herkulesom alebo neskazený príjemný seriál ešte existuje.

Iron Man 2 (2010)

Prvá trištvrte hodina ok, potom už len prehliadka pekných tváričiek a.k.a. postáv, drahých áut, bojového umenia, ,,vedátorstva´´ a pôsobivého počítačového súboja mechov ako z hry Mechcommander. Príbeh pre diváka čo si rád odbehne a prakticky mu nič neujde, dialógy, scény priemerné, pointa nezapracovala. Vážne netuším pre akú cieľovú skupinu je snímok urobený. Pre mňa určite nie - raz a dosť. Z marvelových filmov čo som zatiaľ videl najslabší. 6/10