Nakažení smrtí (2008)

Príjemný krvák z prostredia psychiatrického oddelenia, ktorý vsádza na dynamickú réžiu, super strihy, dobre hrajúcich pacientov, prijateľnú hudbu a občas dajakú hlášku. Na horor málo temné a s málo lakačkami, ale nudiť sa nebudete.

Hanna (2011)

Moja obľúbená herečka ako ultimate-surviver? Ó áno! Hanna je strhujúci akčný thriller, ktorého strhujúcim robí výborná kamera, réžia, hudba a neslaný scénar. Akčné scény sú skrátka výborne. Lenže zádrhy v príbehu sú a nieje ich minimum(hlavne v druhej polovici). Občas zbytočné scény a nelogickosť. Koniec snímku zachránil hodnotenie 7,5/10.

Město (2010)

Tak čo sme tu mali? Dobrých scén spočítate na prstoch, hviezdu dávam hlavne za úvodnú lúpež v banke a za postavu Jema. Potom tu je FBI čo miesto spútania bije ako psov feťákov no a Ben Affleck, koho to vlastne hral? Depresívneho lupiča bánk, ktorý filozofuje, vymýšla ako správne vylúpiť banku či ako postupovať pri vypočúvaní a očividne sa minul v povolaní, lebo to občas vyzerá, že sa chce polepšiť, dáva morálne rady, no sám nemá čo rady dávať. No tak pri jednej lúpeži spôsobí trauma jednej pracovníčke a tak šupi-dubi poďme s ňou do vzťahu. Je tu pokus o drama už dakde pred polkou, svedčí o tom hudba použitá, no ale Ben si hrá celý film svojho znudeného týpka, ktorý je chladný na pohľad ako novembrové ráno. No a zabudol som, býval aj feťák. Proste všehochuť hrozne urobená, kde je vidieť, že to chlapci iba hrajú(okrem Jema, uveriťelnej postavy). Film sa tvári drsne, no nezvláda tento smer. Ak tento film oželiete o nič neprídete.

Uvnitř (2007)

Fuj, ešte mi je zle. Nie od strachu, aj keď napätie nejaké bolo, ale od nechutných scén. Začiatok začína depresívne a pochmúrne, no bez atmosféry. Neskôr keď prichádza ,,návšteva´´ tak sa to graduje až do poriadnej vyvraždovačky, kde sa nádej záchrany rozplýva ako para nad hrncom. Záver mi je tak trochu otázkou, tuším som tam videl zombie....U mňa má snímok 6/10, pointa chabá, nerozvinutá, násilie ma nevzrušuje. Skvele je obsadená Béatrice Dalle z nej to zlo priam sršalo.

Pohřben zaživa (2010)

Chlap v truhle s mobilom navodiť atmosféru vie, aj keď často mi nad ním zostával rozum stáť. Deravá nebola nielen truhla ale aj scénar. Štvrtá hviezda je za finále. 7/10

Captifs (2010)

Aj keď sa snímok snažil o emócie, bola nuda. Toľko klišé od výmyslu sveta, že to ani nechutní záporáci nezachránia.

Basquiat (1996)

Film nemá absolutne čo ponúknuť, je hrozne zvládnutý, kamera priemer, scénar chaotický a námet ešte horší. Životopis nezvládnutý, nezáživný, nepresvedčujúci, no skrátka hrozné! Chcel som pochváliť aspoň hudbu, no aj tá ma občas dosť sklamala. Či už film chcel Basquiata priblížiť v akomkoľvek svetle, zámer skončil dakde úplne inde. Vydržal som polovicu vďaka pretáčaniu, nádeji v lepšiu časť deja či objasnenie charakteru Basquiata, prečo sa správa ako kretén. Umeniu holdujem, najmä ak je to obraz vnútra, nálady či preneseného pocitu. Tu som nič také nenašiel, len akúsi ,,alternatívu?´´ kde ľudia prakticky prežívajú v drughousoch, kde sa náhodou zdržuje aj agent maliarov. Iste sa nájde veľa obdivovateľov takýchto ľudí, no hlavne, že máme obrázok čo je in.

Bůh před soudem (2008) (TV film)

Filmársky nič extra, ale na zamyslenie postačí. Plné filozofických dialógov, niečo ako diskusia na tému Boha a jeho zámerov. Len miesto diskusnej haly tu máme špinavý koncentračný tábor...čo tábor, len jednu miestnosť. P.S.: Posledná scéna v komore bola super.

Mariňák (2005)

Či už v Americkej kráse alebo v Road to Perdition, v oboch som mal docela problém zžiť sa už v úvode, avšak o to som bol viac prekvapený aké parádne filmy s vynikajúcimi koncami sa z nich vyvinuli. Tu je to opačne. Od začiatku mi film sedel,... avšak nič viac. Film to pozerateľný, prvá polka fajn, potom docela stereotypné a záver zívačka. Tento pohľad na vojnový film-super, no drámou sa to nazvať nedá. Rozhodne najslabší film z Mendesovej tvorby, čo som zatiaľ videl. 7,5/10

Muži, co zírají na kozy (2009)

Kevin, viem, že keď si si čítal scénar tak ti to prišlo vtipné, ale to je tancujúca opica tiež.