Sing Street (2016)

Skvelé! Írske, hudobné, mladé, zábavné. Bavil som sa, super príbeh, super herci, veľmi fajn hudba. Príbeh bol síce v určitých miestach predvídateľný ale celkovému dojmu to neuberá. Kombinácia rodinnej a školskej drámy, školsko-hudobnej komédie a jemnej teen romantiky je super. Soundtrack či už prevzatý alebo originálny je super. Celkovo plných 5*.

Little Fires Everywhere (2020) (seriál)

Silný seriál s mnohými ťažkými témami. Dá sa povedať, že sa tam hrá na rôzne predsudky a rasovú neznášanlivosť (ako to niektorí komentujúci popisujú) ale nie je to nakoniec to, prečo to je tak dobré? Začiatok bol pre mňa taký pomalší a nevedel som, čo od toho očakávať. V druhej a tretej epizóde sa to rozbehlo a držalo tempo až do konca. Retrospektívne začiatky dielov boli super a aj celá retro epizóda (E06) bola super. Príbeh bol zamotaný medzi veľa postáv a ich osudy ale aj tak to bolo prehľadné. Postupne si divák mohol utvárať svoj obraz jednotlivých postáv. Herecké obsadenie veľmi dobré. Soundtrack mega (počúvam ho teraz pri písaní). Krásne natočené. Koniec bol dosť vyhrotený ale zároveň udal nové cesty postáv pre prípadné pokračovanie. Bolo by super, keby pokračovanie bolo a bolo v rovnakej kvalite. Celkovo dávam (S01) jemne slabších 5*.

Hledání Aljašky (2019) (seriál)

Pekný seriál o priateľstve, láske, hľadaní odpovedí na otázky a vyrovnávaním sa zo smrti blízkeho. Prvá polovica je skôr vtipná, druhá je smutná a emotívna. Herecky dobre obsadené a uveriteľne zahrané. Kristine Froseth ako Aliaška bola super. Prostredie seriálu je pekné. Silu seriálu dodáva excelentný soundtrack. Cover verzia Take me out od Young Summer je skvelá. Na plných 5* to nie je (aj keď emotívny koniec na to zvádza) ale lepšie 4* si to zaslúži.

Duna (2021)

Veľkolepé audiovizuálne dielo. Film, ktorý ťaží predovšetkým zo synergie zvuku a obrazu. Hans Zimmer vytvoril silný soundtrack, ktorý dopĺňa monumentálnu obrazovú zložku. Príbeh samotný toho neponúka až tak veľa s prihliadnutím na dĺžku filmu. Zároveň to je len prvý diel série. Rozhodne som sa ale nenudil a užíval som si relatívne pomalé tempo. Ako začiatok série filmov to je kvalitné. Som veľmi zvedavý na pokračovanie. Herecké obsadenie z veľkej časti nové, nepoznané ale zároveň kvalitné. Celkovo je to na slušných 5*.