Její tělo (2023)

Očakával som priemernú drámu, no to čo som dostal bol podpriemerný film. Nezachránila to ani Natalia, ktorá tam stvárnila akurát to telo, keďže tam nemala moc čo hrať väčšinu času. Názov filmu teda presne vystihuje to, čo divák dostane. Film nemá tempo, príbeh sa ťahá, kamera je nevýrazná a tie nekonečne dlhé zábery na rôzne scény, na mňa pôsobili doslova ako filler, aby mal ten film aspoň 100 minút. Vo viacerých scénach mi chýbala nejaká hudba. Po technickej stránke slabé. Príbehovo je to taktiež nič moc. Také plytké mi to prišlo, na to, čím sa film zaoberá. Celkovo je to na mierne slabšie 2*. (videné v CINEMAX)

Prisoner's Daughter (2022)

Pekný a zároveň smutný príbeh. Od začiatku ma to chytilo a nepustilo až do konca. Silný príbeh, dobrá atmosféra, výborné herecké výkony a obsadenie v hlavných úlohách s Kate a Brianom. Po technickej stránke tiež veľmi fajn. Je to ten typ filmu, kde divák vie hneď, ako to asi skončí, ale to ničomu nevadí. Celkovo hodnotím na lepšie 4*.

Ferrari (2023)

Celkom vydarený životopisný film o Enzovi. Tempo filmu je zo začiatku dosť pomalé, ale postupne graduje. Je to viac o jeho živote, resp. o konkrétnej životnej etape, ako o autách, aj keď tie vo filme samozrejme hrajú zásadnú rolu. Preteky Mille Miglia neboli podané tak prehľadne a dramaticky, ako preteky vo filme Ford v Ferrari, aj keď istá dramatická časť tam bola. Herecké obsadenie je na vysokej úrovni. Adam stvárnil Enza dokonale. Penélope bola tiež dobrá. Škoda, že moja obľúbená Shailene tam nemala viac priestoru. Okrem drámy ponúkol film aj pár vtipných momentov, kedy sa celá sála zasmiala. Po technickej stránke je to fajn. Celkovo to hodnotím na slušné 4*. (EisKing predpremiéra v CINEMAX)

A Mouthful of Air (2021)

Veľmi smutný film, ktorý je citlivo natočený. Téma popôrodnej depresie je vážna a je dobré, že vznikol tento snímok, ktorý poukazuje na jej úskalia. Amanda svoju rolu zahrala bravúrne. Určité scény boli veľmi citlivo (svojim spôsobom) vystrihnuté, čo vo výsledku oceňujem. Je to film, o ktorom sa dá dlho premýšľať a je dobré, že si divák bude pamätať úsmev Amandy a nie krv. Soundtrack krásny, kamera a strih super. Pomalšie tempo môže niekomu prekážať, ale má to svoje opodstatnenie. Je to smutný a zároveň krásny film. 4*.

To Catch a Killer (2023)

Veľmi slušný krimi thriller. Mrazivá atmosféra, nečakaný útok, zložité vyšetrovanie a solídny záver. Príbeh ma vtiahol. Malo to všetko, čo to malo mať, neboli tam žiadne zbytočné odbočky. Herecké obsadenie veľmi dobré, obzvlášť Shailene v roli policajnej vyšetrovateľky. Celé je to pekne natočené a zimné prostredie tomu dodáva tú správnu atmosféru, ktorá je podporená aj dobrým soundtrackom. Výsledok bol nad moje očakávania a preto to hodnotím na mierne lepšie 4*.

Obchodníci s bolestí (2023)

Podarený film z prostredia farmaceutického biznisu. Príbeh je pútavo podaný a plus/mínus podobný ako v Dopesick. Nejde to tak do hĺbky, ale to pri dvojhodinovom filme asi ani moc nejde. Emily skvelo stvárnila postavu Lizu Drake. Herecké obsadenie je celkovo fajn, soundtrack je v pohode a kamera tiež. Na pomery Netflixu veľmi dobré. Na to, že to má 2 hodiny, to ubehlo rýchlo. Bavil som sa a preto si to zaslúži tie 4*.

Roboti (2023)

Príjemná robotická oddychovka. Príbeh originálne poňatý, aj keď je to v jadre klasická romantická komédia. Shailene je super a dobre sa dopĺňa s Jackom. Humor je občas trochu trápny, ale v rámci možností je to inak fajn. Kamera a soundtrack taký dobrý priemer. Bavil som sa a aj vďaka Shailene dávam štyri hviezdy, aj keď teda trošku slabšie 4*.

Gran Turismo (2023)

Veľmi slušná sim/real racing záležitosť. Príbeh, respektíve upravená verzia skutočnosti, je často predvídateľná, no nenudila ma. Niektoré dialógy sú slabšie. Po technickej stránke je to veľmi fajn. Najviac oceňujem to, ako sa im podarilo preniesť ten pocit z rýchlosti. Herecké obsadenie je trošku slabšie, ak nepočítam Orlanda a hlavne Davida Harboura, ktorý ten film ťahá. Soundtrack je okej. Celkovo veľmi dobrý film, ktorý si zaslúži mierne lepšie 4*.

Já, Earl a holka na umření (2015)

Čakal som klasický príbeh o umierajúcej holke, pričom na konci filmu budem mať slzy v očiach a knedlík v krku. Nič z toho som ale na moje prekvapenie nedostal. Príbeh bol svojím spôsobom originálny, nevšedný. Striedal sa tam humor s vážnosťou. Vďaka prevažne širokej kamere to malo odlišný vzhľad, ktorý sa mi celkom páčil. Bohužiaľ, postavy ma až tak neoslovili. Prostredie strednej školy bolo zvláštne. Kamarátstvo hlavnej dvojky bolo iné, zo začiatku symaptické, no ku koncu to bolo skôr zvláštne. Záver ma nechal celkom chladným, čo ma prekvapilo asi najviac, keďže bežne pri podobných filmoch nemám problém plakať. Prišlo mi to také nedotiahnuté do konca. Niektoré vedľajšie linky vyšumeli do prázdna. Soundtrack ma tiež nijak extra nezaujal. Vo výsledku to je až priemerný film v rámci kategórie "umieram na nejakú chorobu", aj keď s veľa originálnymi prvkami. Preto to hodnotím na lepšie 3*.

Stoker (2013)

Zaujímavé, tajomné a svojim spôsobom dokonalé a pritom miestami nudne pomalé. Veľmi pomaly budovaná atmosféra a takisto pomaly odkrývané tajomstvá postáv. Príbeh by sa dal vylepšiť, no vzhľadom na výsledok je to postačujúce. Film je dosť zameraný na detaily a tým pádom by neprekážalo ani druhé zhliadnutie. Po technickej stránke film exceluje. Soundtrack super, kamera pekná, plno super prechodov a grafika tiež na vysokej úrovni. Záverečné titulky idúce zhora dole boli už len čerešnička na skvelom technickom spracovaní filmu. Herecké obsadenie a výkony tiež rozhodne dobré. Dlho som váhal medzi 3 a 4 hviezdami, no práve tá skvelá technická stránka a tajomná atmosféra mi pomohli prikloniť sa ku 4*.