Muž jménem Otto (2022)

Silný doják. Tom hrá bravúrne. Príbeh ide na istotu. Je síce predvídateľný, ale pekný. Keďže je to novodobý snímok, tak obsahuje všetky možné povinné kvóty, ktoré tomu uberajú na prirodzenosti. Už v polovici filmu boli momenty, kedy som mal knedlík v krku, no ku koncu bola aj nejaká tá slzička. Dojímavý melodramatický počin, ktorý si zaslúži tých 5*, aj keď slabších.

Umění zapadnout (2011)

Veľmi príjemný, aj keď horkosladký film o stredoškolákovi, ktorý sa vyrovnáva s existenčnou krízou. Príbeh je väčšinu času skôr smutný, no striedajú sa tam aj svetlé momenty, ktoré tak získavajú väčšiu váhu. Atmosféra filmu je taká ako má byť. Herecké obsadenie je tiež fajn. Dalo by sa tomu vytknúť zopár vecí, ale vo výsledku je to veľmi podarený snímok. Mierne slabšie 4*.

Alaska Daily (2022) (seriál)

Zo začiatku priemerná novinárska dráma o jednej vyhodenej reportérke z New Yorku. Po troch epizódach sa to ale začalo zlepšovať. Viac som sa ponoril do príbehu a začali sa viac vyvíjať aj postavy. Druhá polovica ma už ozaj bavila. Príbeh zaujímavý, herecké obsadenie na čele so Swank bolo fajn a pekná, krátka znelka to dobre dopĺňala. Príbeh ostal na konci mierne otvorený svojimi vedľajšími linkami, čiže je tu priestor na pokračovanie, ktoré by mohlo byť. Slušné 4*.

Srdce na dlani (2022)

Veľmi príjemná, nenáročná a predvídateľná romantická komédia. Sympatické herecké obsadenie, jednoduchý príbeh a sem tam aj vtipné hlášky. Taká feel good oddychovka. Slabšie 4*.

About Fate (2022)

Už v polovici som tušil, že to bude skvelé. Krásny príbeh o osudovej láske. Super hlavná dvojka - Emma a Thomas sú mega sympatické duo. Soundtrack a technická stránka filmu je tiež fajn. Veľmi feel good romantický film, ktorý si rád pozriem niekedy znovu, takže za 5*.

Ashby (2015)

Až podpriemerom by som to hodnotil. Tempo slabé, dej zo začiatku vyzeral byť aspoň trochu zaujímavý, ale postupom času to bola len nuda. Minimum dramatickosti, hlavnej postave všetko tak nejak vychádza a len namiesto nezdaru je skôr pasivita. Emma tam má relatívne malú rolu, ktorá to moc nezachráni. Mohol to byť aspoň priemer, ale bohužiaľ je to na 2*.

Možná řeknu ano (2023)

Poslabšia romantická komédia, ktorá nie je až tak romantická a od komédie to má tiež ďaleko. Staré hviezdne obsadenie ma moc neoslovilo a naopak Emma tam ani moc nemala čas zažiariť. Dialógy často dosť slabé, pritom príbeh má potenciál na super komédiu, no pousmial som sa raz, možno 2x. Po technickej stránke dobrý priemer. Celkovo zvláštny film, ktorý si zaslúži 2*.

The Widow (2019) (seriál)

Veľmi slušný a skoro po celú dobu napínavý seriál. Príbeh je zaujímavý, postupne sa vyvíja a mení. Dáva zmysel a je prehľadne podaný. Celé to má tú správnu atmosféru a napätie. Z pohľadu obsadenia je to tiež fajn. Nečakal som od toho veľa, nakoľko je tu také zmiešané hodnotenie, no zistil som, že neoprávnene. Je to veľmi podarený seriál, na ktorého sledovanie som sa tešil. Slušné 4*.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Fajn oddychovka, ktorá pobaví. Hudba vo filme je celkom fajn, prostredie Eurovízie je dobre urobené. Čo filmu uberá je jeho dĺžka, 90 minút by bohate stačilo. Má to pár hluchých miest. Príbeh jednoduchší, nič prevratné. Pekné prostredie Islandu. Celkovo lepšie 3*.

Top Gun: Maverick (2022)

Nádherné! Vizuálna stránka filmu je na jednotku s hviezdičkou. Natáčanie počas zlatej hodinky dodáva filmu tú správnu farbu. Herecké obsadenie je super a aj keď je príbeh celkom priamočiary a predvídateľný, tak som si celú dobu užíval toto audiovizuálne dielo. Zábery zo stíhačiek sú dych berúce. Krásnych 5*.