Clouds (2020)

Krásny film o Zachovi, ktorý to mal ťažké, ale aj tak sa nevzdal. Príbeh podľa skutočnosti. Herecké obsadenie je príjemné, hudba pekná a emočne to tiež funguje. Je to kombinácia choroby, hudby a lásky. Posolstvo, že treba žiť každý deň, aj keď nezomierame, je na zamyslenie, a to ideálne každý deň. Nemám filmu moc čo vytknúť, čiže je to na 5*.

Hora mezi námi (2017)

Pekný romantický survival film v zasnežených horách. Krásne prostredie, kvalitné herecké obsadenie a príbeh, ktorý je uveriteľný. Chémia medzi Kate a Idrisom celkom fungovala. Koniec (v meste) bol už taký slabší, ale inak fajn. Soundtrack tiež dobrý. Slabšie 4*.

Nejrychlejší žena na světě (2022)

Veľmi pekne, pútavo a citlivo spracovaný dokument o Jessi. Krásne zábery, pohľad do histórie prekonávania rýchlostných rekordov a príbeh, ktorý dojme.

Black Widow (2021)

Asi najslabšia Marvelovka, akú som zatiaľ videl. Príbeh slabý, akcia nič moc a hlavne miestami za hranou sci-fi uveriteľnosti. Rodinný príbeh vo filme bol taký priemer. V rámci MCU ma to nikam moc neposunulo, čiže mi to príde ako zbytočný film. Zaujímalo by ma, kde vždy ukradnú tie luxusné BMW, ktorými jazdia vo filme. Celkovo je to na lepšie 2*.

Cruella (2021)

Veľmi fajn film. Nečakal som, že ma to bude tak baviť. Kvalitná práca po technickej stránke, dobrý soundtrack a veľmi dobrá Emma v hlavnej úlohe. Príbeh je čiastočne klasika a trošku mix moderných filmov. Stopáž trošku dlhšia ale celú dobu ma film držal. Vizuál bol naozaj parádny. Malo to aj slabšie chvíľky ale tých bolo minimum. Celkovo je to na lepšie 4*.

Odloučení - Série 1 (2022) (série)

Veľmi kvalitný a spočiatku pomaly napredujúci seriál resp. jeho prvá časť. [SPOILER] Rozdelenie mysle na dve je super nápad. Jedna časť pracuje, druhá žije a jedna o druhej nevie. Práca ostala aj po celej sérii stále záhadou. Pre vnútorných (pracujúcich) sa ale svet otvoril, keď ich prepol ich kolega mimo práce. Na to, ako to dopadne si budeme musieť počkať do ďalšej série. Soundtrack je vynikajúci, kamera pekná a prostredie dotvára atmosféru. Herecké obsadenie je síce pre mňa neznáme ale je veľmi dobré. Veľká škoda toho naťahovania po začiatku a toho konca (samotné posledné epizódy sú super ale to ukončenie v tom najlepšom ma štve, aj keď chápem, cliffhanger musí byť). Scenár by dal na super 9 dielnu sériu, keby sa 2 výplňové epizódy zo stredu odstránili a pridal sa koniec. Celkovo som ale spokojný a dávam mierne lepšie 4*. Teším sa na druhú sériu.

Rozhodnutí nebo život (2022)

Čakal som zaujímavý horor z herného prostredia ale výsledok bola fakt debilina. Nápad fajn ale realizácia hrozná. Herecké obsadenie slabé a nezachránil to ani Asa. Najlepšia scéna bola tá v reštaurácii. Inak nuda a hrozná uspávanka. Mal som čo robiť, aby som nezaspal a dopozeral to. Slabá 1* je maximum, čo si to zaslúži.

Spiderhead (2022)

Nevyužitý potenciál. Nápad dobrý ale prevedenie slabé a miestami až hrozné. Príbeh o testovaní látok, ktoré majú navodzovať rôzne stavy v prostredí moderného väzenia na štýl open office s voľným pohybom väzňov je zaujímavý, no nedotiahnutý. Začiatok je zvláštny, potom chvíľu nuda (skoro som zaspal), až kým príde prekvapenie. Potom je to chvíľu napínavé ale rýchlo to skĺzne do predvídateľnej blbosti a koniec je úplne mimo. Asi dobre, že som to videl hneď ako novinku a nečítal som iné hodnotenia, lebo by som si to tak skoro nepustil. Herecké obsadenie v zastúpení Chrisa a Milesa je fajn ale zvyšok podpriemerný. Natočené je to pekne, už taká klasika Netflixu. Soundtrack nič moc, až na staré pesničky. Celkovo sklamanie za 2*.

Velká ryba (2003)

Taký príbehový film o živote, ktorý je vykreslený farebnejšie, ako v skutočnosti bol. Ako celok to nefungovalo moc dobre, jednotlivé príbehy boli lepené často nudnou vatou z prítomnosti. Niektoré príbehy boli lepšie, iné slabšie. Koniec bol taký nevýrazný, aj keď spojil a vysvetlil prečo to tak všetko bolo. Pár zábavných scénok tam bolo ale na dvojhodinový film to bolo málo. Herecké obsadenie bolo fajn, soundtrack sa hodil a celkové prevedenie bolo okej. Príde mi, že je film trochu nadhodnotený. Z môjho pohľadu je to na mierne lepšie 3*.

Metaloví lordi (2022)

Pohodový teen metalový film. Príbeh je taká klasika o zrodení metalovej kapely na strednej škole. Herecké obsadenie je fajn, natočené je to pekne a soundtrack je super. Bavil som sa celú dobu. Dobrá hudobná oddychovka. Celkovo slabšie 4*.