Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Jeden z mála seriálů, u kterých netrpělivě čekám, až se na Internetu objeví další díl. Sázka na tradiční souhru hrubé síly (Booth) s inteligencí (Brennanová) se tady povedla.

Muž v ohni (2004)

Skvělý thriller. Denzel Washington hraje de facto "superhrdinu", ale je velmi přesvědčivý a nepůsobí to jako pohádka. "Odpustit jim může jen Bůh. Zařídím, aby se s ním setkali." Dakota Fanning (opět) v roli uneseného dítěte.

Tequila a Bonetti (1992) (seriál)

Příjemná oddechovka a sympatičtí hrdinové v čele s "ukecaným" psem Tequilou.

Dobrodruh (1987)

Z filmů, v kterých hrál pouze jeden z legendární dvojice Hill-Spencer, je tenhle zřejmě nejlepší. Hill hraje stárnoucího "kovboje", který se s džípem a koněm poflakuje po místech, kde kdysi býval divoký Západ a živí se drobnými podvody, v kterých hraje jeho kůň hlavní roli. Napůl (no, spíš víc než napůl) z donucení se ujímá výchovy nesnesitelného teenagera, jehož otec a jeho kamarád z války sedí neprávem ve vězení. Toho spratka si zahrál Terencův adoptivní syn Ross, který už o pár let později zemřel v necelých 17 letech při autonehodě. Příběh sám o sobě je jednoduchý a plynulý, soundtrack je výborný, vtipný je i running joke (tentokrát opravdu doslova) s řidiči kamionu. Nevelkou roli hlavního záporáka si střihnul Robert Vaughn. Exteriéry v Arizoně působí taky příjemně. Ode mě má film minimálně 80 %, z důvodů nostalgie tam hodím plný počet.

Kobra (1986)

Izraelská jména Menahem Golan a Yoram Globus na začátku titulků jsou zárukou toho, že se divák může těšit na spoustu drsné, nereálné a z dnešního pohledu naivní a možná i směšné akce. Ale taková byla doba, hlavní hrdinové drsnější než šmirglpapír, neporazitelní a nezničitelní. A asi nikdo se na tyhle role nehodil víc než Stallone. You're a disease, and I'm the cure. Body count: Cobra 41, celkem 52.

Příliš mladý aby zemřel (1986)

Možná tuctové béčko 80. let, ale pro někoho, kdo to viděl v dětství snad 50krát se simultánním dabingem, téměř kultovní záležitost. John Stamos hraje "obyčejného" studenta a gymnastu, který se po smrti svého otce, tajného agenta, mění v akčního hrdinu, který dokáže prakticky sám vyřídit gang pankáčů-"teroristů" a ještě přitom sbalit pěknou kočku. Film má navíc naprosto famózní záporáky v čele s Gene Simmonsem.

Odstřelovač (1998)

Tahle doba nebyla pro akční dinosaury zrovna příznivá, pokud si chtěli vydělat na chleba a vodu, museli brát jakoukoli nabídku. Odstřelovač má zajímavé téma, ale mizerné zpracování, tohle byla nuda i v době, kdy to přišlo na VHS, dnes to televize jako Prima nebo Nova zařazují asi jen proto, aby nějak vyplnily čas mezi reklamními bloky. 30 %

Měsíční svit (1985) (seriál)

Seriál, který "stvořil" Willise. Moonlighting prakticky stojí na jeho hláškách a půvabu Cybill Shepherd. Hodnocení za první dvě série, pak už bych musel trochu ubrat.

Fur TV (2008) (seriál)

MTV přináší do našeho světa kvalitní kulturu:-) Kdo by těm "chlapům" nezáviděl? Jen sex, chlast a pařba, nic víc k životu nepotřebují. Někdy je to až nechutné, ale proč ne... většina dílů je geniální.

Bod zlomu (1991)

Výborné. Reeves i Swayze jsou ve filmu přesvědčiví. Swayze podle mě akční role zvládal velmi dobře, škoda, že jich nebylo zase tolik. Choreografie akčních scén je velmi dobrá, navíc ten film má všechno. Přestřelky, honičky, skoky z letadla, bojové i sportovní scény...